تفریحات زمستانی در ایروان

زمستان در ایروان فوق العاده است به خصوص در آستانه بهترین تعطیلات سال – سال نو و کریسمس. شهر در یک افسانه پر از برف پر از نورهای رنگارنگ غرق می شود. باغ های زیبا، خیابان های سفید، کافه های دنج، و البته پیست های اسکیت در هوای آزاد. ایروان یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است که در آن گرمای مدرن توسط سنت های چند صد ساله ایجاد شده است. در اینجا می توانید با تفریحات زمستانی در ایروان و تاریخ شهر آشنا شوید، از دیدنی های معروف و همچنین گوشه های نه چندان معروف، اما نه کمتر جالب شهر دیدن کنید و همچنین غذاهای ملی را در بهترین رستوران های محلی میل کنید.

در هنگام پیاده‌روی عصر زمستانی خود در شهر حتماً باید از میدان جمهوری ایروان، میدان اصلی کشور که در فهرست زیباترین میدان‌های CIS و جهان قرار گرفته است، دیدن کنید. به دلیل راه حل های معماری منحصر به فردش که زیر نورهای شب زیباتر می شود، شهرت زیادی دارد. در ایروان، شما همچنین باید در مجموعه کاسکاد باشید که شامل پله های هنری، مجسمه های مدرن، پوشیده از برف سفید است. تمام اینها جلوه خاصی از معماری است که توسط ایروان تزئین شده است. یکی از مهم ترین ارزش های فرهنگی شهر، تئاتر ملی آکادمیک اپرا و باله است که در یکی از زیباترین میدان های ایروان – میدان آزادی – واقع شده است.

و همه کسانی که با خانواده خود با تور ارمنستان به ایروان می آیند، پیشنهاد می کنیم از پارک زمستانی دیدن کنند. در این دنیای پری کوچک همه چیز وجود دارد، از ارائه های تعاملی گرفته تا جن ها و مجسمه های یخی. در اینجا می توانید از نورهای روشن و جاذبه های مختلف لذت ببرید. پارک زمستانی معروف ترین مکان برای تفریحات زمستانی در ایروان در نظر گرفته می شود.

در حال حاضر 3 پیست اسکیت در ایروان وجود دارد که یکی از آنها در پارک زمستانی قرار دارد. اینجا همیشه بازدیدکنندگان زیادی وجود دارد. آنها با خانواده، فرزندان می آیند و اوقات فوق العاده ای را سپری می کنند. در کنار پیست، کافه ای وجود دارد که می توانید پس از یک اسکیت طولانی، یک فنجان قهوه یا چای داغ میل کنید.

تفریحات زمستانی در ایروان
تفریحات زمستانی در ارمنستان

دریاچه سوان در مرکز شهر و در نزدیکی میدان آزادی قرار دارد که در ماه‌های زمستان به یک پیست اسکیت سفید تبدیل می‌شود و منتظر بازدیدکنندگان، زوج‌ها، نوجوانان، جوانان و همه کسانی است که تصمیم گرفته‌اند از تفریحات زمستانی در ایروان لذت ببرند. 

سومین پیست اسکیت در ایروان، میدان یخی است که به نام ایرینا رودنینا نامگذاری شده است. یک مدرسه ورزشی در اینجا وجود دارد که به نام قهرمان جهان اسکیت نمایشی جهان نامگذاری شده است. این پیست مورد بازدید علاقه مندان اسکیت و موج سواری است. این تنها پیست اسکیت است که در طول سال باز است.

هم در پایتخت و هم در خارج از شهر ایروان می توان اوقات فراغت جالبی داشت. پیست های اسکی Tsaghkadzor، Sevan و Jermuk برای اسکی بازان مبتدی و حرفه ای مناسب هستند. همه جا قیمت های مقرون به صرفه، پیست های اسکی با کیفیت بالا، خدمات مربی حرفه ای و محیطی مهمان نواز وجود دارد. میهمانان ارمنستان می توانند مناظر بی نظیر کوه های برفی را تحسین کنند و از غذاهای بی نظیر غذاهای سنتی ارمنستان لذت ببرند. تمامی پیست های اسکی تمامی وسایل مورد نیاز برای استراحت زمستانی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهند. چنین تعطیلاتی نه تنها بار فیزیکی، بلکه فرصتی برای تحسین مناظر زمستانی جنگل ها و لذت بردن از هوای تازه کوهستان را فراهم می کند. در زمستان نیز می توانید از شهر جرموک دیدن کنید تا سلامتی خود را بازیابی کنید و در هتل های اسپا با استفاده از انواع درمان های پزشکی استراحت کنید. آب حاصل از معدنی شفابخش و آب های زیرزمینی گرم باعث جذابیت بیشتر این شهر برای مردم محلی و همچنین برای گردشگران شده است.

ارمنستان کوهستانی در زمستان زیباست. برای کشف زیبایی‌های کوه‌های ارمنستان، می‌توانید در جیپینگ زمستانی که در کوهستان برگزار می‌شود، شرکت کنید. صخره نوردی را می توان روی صخره های سفید پوشیده از برف نیز انجام داد.

اگر می خواهید در ماه های زمستان با مهمان نوازی مردم محلی خود را گرم کنید، غذاهای سنتی آشپزخانه را امتحان کنید، نورهای درخشان شهر و مناظر شگفت انگیز کوه های ارمنستان را تحسین کنید، از ارمنستان و تفریحات زمستانی در ایروان لذت ببرید.

اسکی تفریحات زمستانی در ایروان
اسکی تفریحات زمستانی در ایروان

اسکی تفریحات زمستانی در ایروان

اسکی یک فعالیت محبوب در بین تفریحات زمستانی در ایروان است. وقتی اولین برف در ارمنستان می‌بارد، عاشقان اسکی بلافاصله آن را به دامنه‌ها می‌برند. مهم نیست که چه نوع اسکی باز یا اسنوبوردی هستید، چه اولین بار باشد و چه صدمین بار باشد که به پایین شیب سفر می کنید، خوشحال خواهید شد. در ارمنستان 3 شهر وجود دارد که مردم معمولاً به اسکی می روند که عبارتند از: Tsaghkadzor، Jermuk و Ashotsk.

Tsaghkadzor محبوب ترین پیست اسکی در ارمنستان است، زیرا یک ساعت با ایروان فاصله دارد و آب و هوای مطلوبی دارد. کوه تگنیس واقع در تساغکادزور مقصد اصلی اسکی بازان است. بلندترین نقطه اسکی در کوه تگنیس در ارتفاع 2819 متری قرار دارد.

بعد جرموک می آید. پیست اسکی در قسمت جنوبی ارمنستان در استان وایوتس دزور واقع شده است. اگرچه پیست های اسکی کمی کوچکتر از Tsaghkadzor هستند، اما Jermuk برای مبتدیان عالی است. علاوه بر اینکه یک مقصد عالی برای اسکی است، می توانید از مناظر زیبای جرموک مانند آبشارهای یخ زده و استراحتگاه های اسپا لذت ببرید.

آشوتسک یکی دیگر از پیست های اسکی ارمنستان است. این استان در استان شیراک قرار دارد که آب و هوای آن خشک است و برفی ترین منطقه ارمنستان است. بسیاری از مسابقات بین المللی و محلی در آشوتسک برگزار می شود. آشوتسک به زودی به عنوان مقصد اصلی اسکی در جمهوری ارمنستان در نظر گرفته می شود و به یک مرکز بین المللی اسکی تبدیل می شود.

اسکیت روی یخ

اگر نمی خواهید ایروان را ترک کنید، اسکیت روی یخ سرگرم کننده ترین فعالیت زمستانی است که می توانید انجام دهید. در ایروان پیست های اسکیت روی یخ بسته و باز وجود دارد. پیست معروف اسکیت روی یخ درست در مرکز پایتخت که دریاچه سوان نامیده می شود قرار دارد. دریاچه سوان در ماه های زمستان به پیست اسکیت روی یخ تبدیل می شود. یکی دیگر از پیست های اسکیت در فضای باز در پارک زمستانی قرار دارد. این یکی از دریاچه سوان بزرگتر است و سایر فعالیت های زمستانی را نیز در پارک ارائه می دهد. برای کسانی که از اسکیت روی یخ سرپوشیده لذت می برند، بزرگترین و بهترین آن در مرکز مجموعه ورزشی کارن دمیرچیان قرار دارد.

زمستان در ارمنستان
زمستان در ارمنستان

چشمه های آب گرم یکی از تفریحات زمستانی در ایروان

در چشمه های آب گرم طبیعی آرامش بخش ارمنستان غوطه ور شوید و با خانواده و دوستان خود بی سر و صدا از زیبایی های زمستان لذت ببرید. چشمه های آب گرم در فصل زمستان راهی عالی برای گرم کردن و استراحت هستند. بهترین مقصد برای لذت بردن از یک تجربه چشمه آب گرم آرامش بخش، چشمه آب گرم جرموک و آبفشان واقع در استان وایوتس دزور و چشمه های آب گرم هانکوان واقع در استان کوتایک است. هر دو دارای چشمه های آب گرم معدنی طبیعی با خواص درمانی هستند. همچنین می توانید شب را در آنجا بگذرانید و در یکی از هتل های منطقه اقامت کنید که مناظر خیره کننده ای از مناظر پوشیده از برف را ارائه می دهد. از دیگر مقاصد چشمه های آب گرم ارمنستان می توان به چشمه های آب گرم ارزاکان در آغوران، چشمه های آب گرم تاتف و چشمه آب گرم اسپیتاکلیچ در منطقه آرارات اشاره کرد.

رستوران های زمستانی

هر کشوری غذاهای سنتی مخصوص به خود را برای زمستان دارد. غذای محبوب زمستانی ارمنستان خاش است. این غذا را تقریباً در تمام غذاهای سنتی ارمنی می‌توانید پیدا کنید، اما بهترین مکان برای صرف غذا و خوردن خاش، کوه آراگاتس است که 4090 متر بلندترین نقطه در ارتفاعات ارمنستان است. معمولاً مردم در فصل زمستان فقط برای خوردن خاش تا کوه آراگتس پیاده روی می کنند. خاش نوعی سوپ است که از ران گاو یا خوک تهیه می شود که معمولاً صبح ها با سیر تازه خورده می شود و روی آن لواش خشک شده و یک شات ودکا سرو می شود. بهتر است خاش را در زمان خماری یا در یک روز سرد زمستانی که می خواهید با یک سوپ داغ گرم کنید، مصرف شود.

رستوران های زمستانی
رستوران های زمستانی

بازار زمستانی و برنامه های جشن

ایروان، درست مانند شهرهای بزرگ اروپایی، کریسمس را با برنامه های جشن غنی و بازارهای سنتی بازار کریسمس دیوانه می کند. می‌توانید چندین غرفه یا غرفه‌ای را بیابید که در میدان جمهوری، خوراکی‌ها، خوراکی‌ها، نوشیدنی‌های زمستانی، زیورآلات جشن، تزئینات و سایر لوازم ضروری کریسمس را می‌فروشند. بازار زمستانی نیز مکانی عالی برای لذت بردن از روحیه کریسمس با دوستان و خانواده است. این یک زمان سرگرم کننده برای بچه ها نیز است، جایی که آنها می توانند با بابا نوئل ملاقات کنند و عکس بگیرند. علاوه بر بازار زمستانی، برنامه‌های جشنی مانند شب سال نو به طور گسترده در قلب ایروان برگزار می‌شود، جایی که جشن‌ها با کنسرت‌های زنده آغاز می‌شود، پس از آن آتش بازی‌های رنگارنگ و جمعیت زیادی از مردم تا ساعت ۵ صبح می‌رقصند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی