زنجان، مقصد جدید گردشگران

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: از پتانسیل سمن‌ها و انجمن‌های مردم‌نهاد در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی بهره‌مند خواهیم بود.

داوود آبیان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تبلیغات گسترده در حوزه گردشگری استان زنجان، اظهار کرد: با توجه به اینکه در خصوص تولید محتوا به صورت هوشمند حرکت می‌کنیم، به سوی برخی اپلیکیشن‌ها رفتیم و بحث اطلاع‌رسانی را اغلب به صورت لینک و آنلاین انجام می‌دهیم؛ در خصوص تولید محتوا و معرفی جاذبه‌های اختصاصی گردشگری و حوزه تبلیغاتی نیز خوشبختانه این اتفاق افتاده است‌.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌هایی در نمایشگاه بین‌المللی تهران با برخی استان‌های همجوار و بعضی استان‌هایی که در مسیر و محورهای گردشگری مرتبط هستند، تصریح کرد: استان‌هایی مانند کردستان، اردیبل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، البرز، تهران و گیلان، معرف حوزه‌های فرهنگی و تمدنی زنجان و جاذبه‌های آن از طریق تبلیغات و بیلبوردهای جاذبه‌های گردشگری خواهند بود.

آبیان افزود: با جزیره کیش نیز در برگزاری شب‌های فرهنگی و تهاتر تابلو و بیلبوردها برای معرفی زنجان منعقد شده است که می‌تواند در جهت معرفی زنجان به عنوان مقصد جدید گردشگری‌ مفید باشد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با عید نوروز سال آینده، عنوان کرد: امسال سفرهای نوروزی زودتر آغاز می‌شود و در همین راستا ستاد خدمات استان از  ۱۰ اسفند شروع به کار خواهد کرد تا آمادگی‌های لازم را داشته باشیم؛ در این خصوص کمیته‌های ده‌گانه شکل گرفتند.

جاذبه های دیدنی زنجان
جاذبه های دیدنی زنجان

این مسئول با بیان اینکه تمهیداتی برای برپایی نوروزگاه‌ها در سراسر استان به ویژه در مراکز گردشگری و محورهای آثار تاریخی ارزشمند اندیشه شده است، تشریح کرد: بهره‌بردار غار کتله‌خور تمهیداتی در خصوص نورپردازی غار و به‌سازی و نوسازی سوئیت‌های اقامتی مجاور غار کتله‌خور انجام داده است. همچنین در محل‌های استقبال از مسافران بازارچه‌های موقت صنایع‌دستی برپا خواهند شد.

آبیان ادامه داد: امسال از پتانسیل سمن‌ها و انجمن‌های مردم نهاد در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی  بهره‌مند خواهیم بود. همچنین سفره‌های هفت‌سین به یمن آغاز سال جدید و بهار تدارک دیده شده است که شهرداران با همکاری هنرمندان این حوزه این اتفاق را رقم می‌زنند.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان با اشاره به برگزاری تورهای یک روزه، اذعان کرد: امسال برگزاری تورهای یک روزه استانی با همکاری سایر دستگاه‌ها خواهیم داشت. برای نوروز ۱۴۰۲ از تشکل‌های راهنمایان گردشگری که جدیدا در استان شکل گرفتند و نهاد نوپای بخش خصوصی و تخصصی گردشگری هستند نیز، استفاده خواهیم کرد.

آبیان با بیان اینکه نوروزگاه مرکز شهر زنجان در محل رختشوخانه خواهد بود، اضافه کرد: خوشبختانه با همکاری و تعاملی که بین مسئولان استان وجود دارد، شاهد هم‌افزایی در خصوص استقبال از میهمانان در زنجان خواهیم بود و شعار زنجان میزبان مهربان متبلور می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اغلب تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد، بیان کرد: در ورودی‌های شهر برای جلوگیری از سوانح راهنمایی و رانندگی کمپین شصتی را خواهیم داشت.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه با همکاری دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر فضای مناسبی برای استقبال از گردشگران در ورودی شهر فراهم می‌شود، خاطرنشان کرد: ورودی‌های شهر اولین نقاطی هستند که مسافران با آن برخورد دارند به همین دلیل پرداختن به فضاسازی ورودی شهر امر مهمی است.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی