رزرو آنلاین بلیط هواپیما

در سفر های هوایی همیشه یکی از اصلی ترین دغدغه های مسافران رزرو بلیط و انتخاب ایرلاین بوده است، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی مسافران به سادگی می توانند رزرو آنلاین بلیط هواپیما خود را از داخل منزل و از طریق وبسایت های مطمئن انجام دهند.

سفر های هوایی

به طور کلی سفرهای هوایی در دو دسته، پروازهای داخلی و پرواز های بین المللی تقسیم می شوند. بدیهی است پروازها از یک نقطه به نقطه دیگر در داخل همان کشور پروازهای داخلی هستند و پرواز از نقطه ای در داخل یک کشور به نقطه ای در داخل کشور دیگر پروازهای بین المللی محسوب می شود. در برخی موارد مسافران می توانند برای پروازهای داخلی یا خارجی علاوه بر سفرهای عمومی، سفر های هوایی خصوصی را نیز استفاده کنند.

به طور معمول سفر های هوایی با یک پرواز انجام می شود ولی برای سفرهای طولانی تر، یک سفر هوایی ممکن است شامل چندین پرواز مختلف با توقف در میان مسیر باشد. تعداد پرواز و توقف‌ها در مسیر نیز اغلب به تعداد فرودگاه‌هایی که در سفر طی می‌شود و مسافت بستگی دارد.

سفر های هوایی
سفر های هوایی

قیمت های مقرون به صرفه و تخفیف ها

با استفاده از وبسایت های ارائه دهنده خدمات رزرو پرواز می توانید تمام پرواز های موجود به مقصد مورد نظر خود را جستجو و در ایرلاین های مختلف مقایسه کنید. در بیشتر موارد اگر تاریخ بازگشت شما قابل تغییر باشد می توانید پرواز های با قیمت مناسب تری را پیدا کنید.

وبسایت های مختلفی در زمینه ارائه خدمات رزرو آنلاین فعالیت می کنند و مسافران با جستجو در این سایت ها اغلب می توانند موفق به یافتن بلیط های ارزان قیمت عالی در میان تمام خطوط هوایی داخلی و بین المللی شوند

حتما در نظر داشته باشید در برخی موارد قیمت‌های ارزان‌تری که در سایت های نامطمئن مشاهده می‌کنید ممکن است در دسترس نباشند زیرا برخی از مدیران این وبسایت ها به قیمت‌های به روز دسترسی ندارند. متأسفانه در این موارد، تا زمانی که اطلاعات پرداخت خود را وارد نکرده باشید، به شما اطلاع داده نمی‌شود که این قیمت‌ها در دسترس نیستند، بندر این صورت یا باید افزایش قیمت را بپذیرید، یا چندین هفته منتظر بازگشت پول خود بمانید.بدیهی است که هیچ وب سایتی به طور مداوم پایین ترین قیمت را ارائه نمی کند، ولی مزایای جستجوی آسان در بین تمام پرواز ها و خطوط پرواز می تواند برای مسافران بسیار مفید باشند.برخی افراد تصور می کنند هزینه رزرو بلیط از طریق وبسایت های ارائه خدمات رزرو آنلاین افزایش می یابد ولی در صورتی که وبسایت های مطمئن را انتخاب کنید نه تنها نیازی به پرداخت هزینه بیشتر نیست و حتی می توانید تخفیف هم بگیرید و از خدمات پشتیبانی سایت نیز بهرمند شوید. 

جستجوی بلیط هواپیما

 در سایت گروه شرکت های تک ستاره می توانید پرواز هایی را که می خواهید با جستجو بر اساس معیار های مورد نظر خود بیابید. تمام ویژگی هایی که ترجیح می دهید پرواز شما ارائه کند مانند مدت زمان پرواز، توقف ها، خطوط هوایی، کلاس سفرتان، زمان حرکت و رسیدن به مقصد و … را در این سایت ها می توانید جستجو کرده و بهترین گزینه را به سرعت پیدا کرده و انتخاب کنید.

مزایای رزرو آنلاین بلیط هواپیما

از اصلی ترین مزایای استفاده از سایت های ارائه دهنده خدمات رزرو پرواز آنلاین این است که می توانید پرواز متناسب با نیاز خود را در چند ثانیه پیدا و تهیه کنید. همچنین در این سیستم ها می توانید پیشنهادات مختلف را مقایسه کنید و خرید بلیط خود را در وب سایت های مطمئن و قابل اعتماد بدون اتلاف وقت تکمیل کنید.

مزایای رزرو آنلاین بلیط هواپیما
مزایای رزرو آنلاین بلیط هواپیما

در برخی از این سایت های می توانید به طور مشابه قیمت هتل و اجاره ماشین در مقصد را مقایسه کنید و در صورت نیاز همراه تهیه بلیط این موارد را نیز دریافت کنید. از مزایای دیگر خرید از سایت های رزرو پرواز این است که می توانید با مرور گالری عکس های سایت و خواندن نظرات دیگر کاربران و مسافران، خطوط پرواز و خدمات متناسب با نیاز خود را پیدا کنید.

جستجو برای یک پرواز خاص با مشخصات مورد نظر شما ممکن است کمی سخت باشد. عوامل زیادی وجود دارد که باید به درستی در مورد آنها تصمیم بگیرید از جمله این موارد می توان به زمان سفر، تاریخ، قیمت بلیط، کلاس پرواز، خطوط هوایی و … اشاره کرد. جستجو کردن حتی وقتی دقیقاً می دانید چه زمانی و به کجا می خواهید پرواز کنید، می تواند سخت و پیچیده باشد ولی با استفاده از سایت های رزرو بلیط به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. در برخی موارد رزرو مستقیم از طریق وب سایت شرکت هواپیمایی بهترین قیمت را به شما می دهد و برخی از خطوط هوایی را نیز نمی توانید در سایت ها پیدا کنید بنابراین باید مستقیما رزرو کنید. در این موارد رزرو مستقیم می تواند ساده ترین راه برای رزرو باشد زیرا اگر مشکلی در روند رزرو پیش آمد، لازم نخواهد بود برای حل آن با شخص ثالث سر و کار داشته باشید.

زمان مناسب خرید بلیط

گاهی خرید بلیط از قبل می تواند به شما کمک کند آنها را با قیمت کمتری تهیه کنید. در هر صورت  امکان رزرو بلیط هواپیما از ماه‌ها قبل وجود دارد و گاهی اوقات قیمت بلیط های هواپیما در روزهای پایانی و نزدیک به پرواز ارزان‌تر نیز می‌شود. بنابراین در صورتی که شرایط سفر شما اجازه می‌دهد و می توانید این ریسک را بپذیرید، رزرو را به روزهای نهایی موکول کنید. بدون شک در زمان های شلوغی و ازدحام پرواز ها از جمله در ایام تعطیلات را دارید، باید زودتر و حداقل یک هفته قبل رزرو بلیط هواپیما را انجام دهید.

خدمات جانبی رزرو آنلاین بلیط هواپیما
خدمات جانبی رزرو آنلاین بلیط هواپیما

انتخاب صندلی در رزرو آنلاین بلیط هواپیما

هنگام رزرو پرواز، در برخی موارد مشتری می تواند بلافاصله یک صندلی را انتخاب کند، اما به عنوان یک قاعده، خطوط هوایی برای این کار هزینه اضافی دریافت می کنند. در غیر این صورت و عدم انتخاب صندلی حین رزرو، صندلی می تواند در حین ورود آنلاین انتخاب شود یا به صورت تصادفی اختصاص داده شود.در رزرو آنلاین بلیط هواپیما برای پرواز های داخلی ای خارجی از سایت ها به طور معمول نمی توانید صندلی خود را انتخاب کنید و فقط در زمان چک این می توانید در مورد محدوده صندلی خود تصمیم بگیرید. 

خدمات جانبی رزرو آنلاین بلیط هواپیما

به طور کلی خدمات جانبی شامل امکان رزرو یک صندلی خاص، چمدان اضافی، فضای اضافی برای راحتی بیشتر یا وعده های غذایی در پرواز است. به طور کلی هر یک از این ایرلاین ها  و یا خطوط هوایی ویژگیها و امکانات متفاوتی ارائه می دهند.

برخی پرواز ها خدمات  جانبی و رفاهی بیشتری دارند و در عوض برخی پرواز ها  قیمت پایین تر و امکانات کمتری ارائه می‌دهند. از مزایای خرید بلیط از طریق وبسایت های واسطه این است که می توانید تمام ایرلاین ها و امکانات آن ها را مشاهده ‌کنید و بعد از مقایسه و متناسب با شرایط خود از بین آنها انتخاب کنید.

استرداد بلیط و کنسل کردن پرواز در رزرو آنلاین بلیط هواپیما

در صورتی که قصد کنسل کردن سفر خود را داشته باشید و بخواهید استرداد انجام دهید می توانید از طریق همان وبسایتی که بلیط را تهیه کرده اید این کار را انجام دهید. اکثر وبسایت ها زمانی که بخواهید برنامه سفر را تغییر داده یا کنسل کنید طبق قوانین کنسلی پرواز،  بلیط هواپیمای شما را کنسل کرده و پس از استرداد، پول شما در کوتاه ترین زمان ممکن به حسابتان بر می گردانند.

بار و چمدان ها

در زمانی که هواپیما در نقطه مقصد فرود آمده است به نظر می رسد سفر با موفقیت و بدون مشکل به پایان رسید است مگر اینکه چمدان مسافر گم شود. اما نیازی به نگرانی نیست برای جلوگیری از این امر و اطمینان از اینکه مسافران چمدان های خود را صحیح و سالم دریافت می کنند، فرودگاه ها برای هر کالا یک کد 10 رقمی منحصر به فرد اختصاص می دهند، پس تا زمانی که قوانین و دستورالعمل ها را رعایت کنید مشکلی نخواهد بود.

استرداد بلیط و کنسل کردن پرواز در رزرو آنلاین بلیط هواپیما
استرداد بلیط و کنسل کردن پرواز در رزرو آنلاین بلیط هواپیما

میزان مجاز بار برای مسافران به کلاس پرواز و خطوط هوایی بستگی دارد. شما هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما از سایت های ارائه دهنده این خدمات می‌توانید میزان بار مجاز را در قسمت اطلاعات هر پرواز مشاهده کرده و متناسب با نیاز خود انتخاب کنید. دقت داشته باشید اگر میزان بار بیش از حد مجاز باشد، باید جریمه آن را پرداخت کنید.

رزرو آنلاین می تواند کمک بزرگی در انتخاب ایرلاین و خرید بلیط به شما کند، به سادگی در گوشی موبایل خود می توانید تمام گزینه های موجود را بررسی و بهترین را برای سفر خود انتخاب کنید. 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی