دلایل استفاده از فناوری در مدیریت هتل

فناوری در زندگی روزمره ما نفوذ می کند و در عملیات روزانه کسب و کار در بسیاری از صنایع از جمله هتلداری و مدیریت هتل ادغام شده است. صنعت هتل‌داری می‌تواند فناوری در مدیریت هتل را در تمام بخش‌ها برای بهبود تجربه مهمان، ساده‌سازی عملیات تجاری، مدیریت و  بهبود ارتباط کلی بین کارکنان و مهمانان خود پیاده‌سازی کند. صنعت مهمان‌نوازی و گردشگری بیشترین تأثیر را از همه‌گیری اخیر داشته است – چنین رویدادهایی ضرورت تحول دیجیتال در هر صنعتی را نشان می‌دهد.

اگرچه فناوری در بخش مهمان نوازی (سیستم رزرو رایانه ای و غیره) وجود دارد، هنوز به درستی از آن استفاده نشده است. فناوری ارتباط و ارتباط آسان در سراسر مرزها و قاره ها را تسهیل می کند. این امکان انتقال سریع اطلاعات را فراهم کرد که به صنعت هتلداری از نظر تعداد رزرو بیشتر، ارتباط آسان‌تر با مشتریان، مدیریت هتل و موارد دیگر کمک می‌کرد.

کسب‌وکارهای هتلداری خدمات و محصولات خود را از طریق اینترنت به بازار عرضه می‌کنند، جایی که افراد می‌توانند از مکان‌های مختلف در زمان واقعی با یکدیگر تعامل داشته باشند. اینترنت به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا محصولات/خدمات خود را به راحتی با هزینه‌های کم و در سطح جهانی به بازار عرضه کنند. نتیجه نهایی این بود که کسب‌وکارها می‌توانستند نیازهای مشتری را بر اساس آن تنظیم کنند.

امروزه با فناوری، مصرف کنندگان می توانند تحقیقات خود را در مورد مقصد، امکانات اقامتی، برنامه ها یا پول مورد نیاز برای یک تور انجام دهند. اینها در اینترنت موجود است و برای بودجه و تصمیم گیری ضروری شده است.

دلایل استفاده از فناوری در مدیریت هتل
دلایل استفاده از فناوری در مدیریت هتل

خدمات کارآمدتر از دلایل استفاده از فناوری در مدیریت هتل

کسب و کارهای گردشگری امروزی با تقاضاهای زیادی روبرو هستند و باید این نیازها و الزامات را برآورده کنند. با این حال، این نه تنها مشتریان، بلکه نیروی کار و سایر کارکنان هستند که باید از آنها مراقبت کنند. علاوه بر این، مدیریت هتل باید موجودی، خرید و منابع انسانی را نیز مدیریت کند. پاسخ فناوری به چنین مسائلی سیستم ERP است که اساساً مجموعه ای از برنامه های کاربردی نرم افزاری است که سازمان ها برای مدیریت فعالیت های روزانه از جمله حسابداری، پروژه یا مدیریت نیروی کار و همچنین زنجیره تامین استفاده می کنند.

سیستم‌های ERP به مدیران مهمان‌نوازی کمک می‌کنند تا تمام عملکردهای حیاتی را انجام دهند و اطمینان حاصل کنند که کسب‌وکار آنها با ظرفیت کامل خود عمل می‌کند و به مدیران این امکان را می‌دهد که اطلاعات و گزارش‌های مهم تجاری را به طور مداوم بررسی کنند. به عنوان مثال، اگر از ERP برای مدیریت موجودی استفاده می کنید، می توانید مدیران خود را قادر به مقایسه داده های مالی، برنامه های صورتحساب و انواع دیگر تجزیه و تحلیل کنید. چنین ویژگی‌هایی مدیریت را قادر می‌سازد تا به تصمیم‌های مبتنی بر داده دست یابد که می‌توانند بیشتر به ذینفعان مربوطه گزارش دهند.

خدمات کارآمدتر از دلایل استفاده از فناوری در مدیریت هتل
خدمات کارآمدتر از دلایل استفاده از فناوری در مدیریت هتل

راحتی مهمان

مشتریانی که میهمانان نامیده می شوند می خواهند تجربه آنها سریع و بدون دردسر باشد – آنها یک تجربه بدون درز، مبتنی بر فناوری بدون لمس در صنعت هتلداری می خواهند. مهم نیست که سرویس اتاق را از تلفن هوشمند سفارش می‌دهد یا کد QR را اسکن می‌کند، آنها نمی‌خواهند در صف قرار بگیرند یا اتاق هتل شما را ترک کنند – مهمانان انتظار تجربه‌ای آسان و روان را دارند.

میهمانان می‌خواهند ارتباطی برای آنها فراهم شود تا بتوانند قیمت‌ها را رزرو، بررسی و مقایسه کنند و سفر خود را به مقاصد مختلف گردشگری برنامه‌ریزی کنند. فناوری جهانی شدن را کاهش داده و جهان را به دهکده جهانی کوچک تبدیل کرده است. افراد از طریق اینترنت و رسانه های اجتماعی به هم متصل می شوند و اطلاعات تنها با یک ضربه سریع منتقل می شود.

استفاده از فناوری در مدیریت هتل تقویت شده است زیرا مردم می توانند به اطلاعات مکان هایی که می خواهند بازدید کنند دسترسی پیدا کنند و بینش بیشتری در مورد فعالیت های اضافی که می توانند انجام دهند، دریافت کنند.

بدون انجام وظایف تکراری

حتی اگر کسب‌وکار شما مجبور نیست به استفاده از ربات‌ها بپرد، راه‌حل‌های خودکار زیادی وجود دارد که می‌تواند یکپارچگی یکپارچه و ساده‌سازی وظایف روزانه کارکنان کاری شما را تضمین کند.

معرفی اتوماسیون به کسب و کار مهمان‌نوازی کمک می‌کند تا وظایف وقت‌گیر و تکراری را کاهش دهد و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به صورت روزانه بهره‌وری بیشتری داشته باشند. برای مثال، هتل‌ها می‌توانند به طور خودکار اعلان‌ها (یا ایمیل‌ها) را برای مهمانان خود ارسال کنند که کوپن‌ها یا تبلیغات ویژه ارائه می‌کنند و از این رو بازخورد مشتریان را جمع‌آوری می‌کنند.

ابزار مناسبی برای اتوماسیون کمپین های بازاریابی ایمیلی پیدا کنید زیرا ارسال کارآمد آن ایمیل ها برای تیم شما آسان تر خواهد بود. شما می توانید با خودکار کردن فرآیندهای خاص به نیروی کار خود کمک کنید تا از زمان خود برای کارهای پیچیده تر (تحقیق و تهیه استراتژی های بازاریابی جدید و غیره) استفاده کنند.

بدون انجام وظایف تکراری
بدون انجام وظایف تکراری

فناوری به یک سنگ بنای مهم در صنعت مهمان نوازی مدرن تبدیل شده است زیرا بسیاری از مشتریان انتظار خدمات ساده ای دارند. به همین دلیل است که کسب‌وکارهای مهمان‌نوازی بیشتر و بیشتر از فناوری استفاده می‌کنند تا تجربه مشتری را بهبود بخشند و کسب‌وکار خود را روان نگه دارند.

هتل‌ها می‌توانند برنامه‌های خود را ایجاد کنند که مهمانان بتوانند اطلاعات مفیدی مانند مکان‌های اطراف، رستوران‌ها، مکان‌های دیدنی و غیره را پیدا کنند. داشتن یک برنامه تلفن همراه می‌تواند به کارکنان هتل اجازه دهد تا از طریق پیام‌هایی (پیامک، وایبر، واتس‌اپ و غیره) با مهمان ارتباط برقرار کنند، پیشنهادها یا تبلیغات شخصی‌شده و موارد دیگر را برای آنها ارسال کنند.

انتخاب خوب دیگر می‌تواند چت‌بات‌های مجهز به هوش مصنوعی (AI) باشد که می‌تواند به کارکنان هتل کمک کند تا با خواسته‌های مشتری مطابقت داشته باشند و بارهای خاصی را از بشقاب خود دور کنند. چت‌بات‌ها می‌توانند وظایف زیادی مانند پاسخ به سؤالات متداول، رزرو کردن، سفارش غذا یا پردازش پرداخت را انجام دهند – چت‌بات‌ها خدمات به‌موقعی را ارائه می‌کنند که مشتریان را خوشحال می‌کند و مایل به بازگشت به هتل شما هستند.

استفاده از فناوری در مدیریت هتل برای ارائه تجربه بهتر برای مشتری

اگر می خواهید مهمانان خود را حفظ کنید، باید به داشتن یک تجربه مشتری عالی توجه کنید. این مکانی است که فناوری وارد می شود و با توانمندسازی کارکنان هتل شما برای ارائه خدمات استثنایی به بهبود تجربه مهمانان کمک می کند.

بسیاری از هتل‌ها سیستم‌هایی دارند که به‌طور خودکار اولویت‌ها و یادداشت‌های مهمانان را ذخیره می‌کنند (اولویت‌های آنها در آخرین اقامت، بالش‌های اضافی یا نه، و غیره) بنابراین در صورت بازگشت همان مهمان‌ها، کارکنان هتل می‌توانند به اندازه کافی آنها را پذیرا باشند. چنین رویکرد شخصی ضروری است زیرا تجربه را برای مهمانان شما بسیار بهتر می کند. استراتژی دیگر می تواند از طریق رسانه های اجتماعی باشد که امروزه یکی از محبوب ترین روش ها است زیرا تخمین زده می شود که در حال حاضر بیش از 3 میلیارد کاربر رسانه های اجتماعی وجود دارد.

استفاده از فناوری در مدیریت هتل برای ارائه تجربه بهتر برای مشتری
استفاده از فناوری در مدیریت هتل برای ارائه تجربه بهتر برای مشتری

بسیاری از این کاربران شبکه های اجتماعی افکار و نظرات خود را به دنبال کنندگان یا دوستان آنلاین خود نشان می دهند. به همین دلیل است که روش‌های گوش دادن اجتماعی برای برندها در جامعه دیجیتال امروزی ضروری هستند. گوش دادن اجتماعی یک استراتژی است که شامل نظارت بر نظرات یا اظهارات دیجیتال به منظور درک آنچه مشتریان در مورد برند شما می گویند. گوش دادن اجتماعی به شرکت ها این امکان را می دهد که احساسات مشتری را تعیین کرده و در مورد ترجیحات مشتریان بازخورد جمع آوری کنند.

ابزارهای شنیداری اجتماعی زیادی برای انتخاب و اجرای موفقیت‌آمیز این استراتژی وجود دارد – «کلام به دهان» در جامعه آنلاین همچنان با ارزش‌ترین نوع توصیه است زیرا از سوی افراد واقعی ارائه می‌شود. چنین رویکردی برندها را قادر می سازد تا بر اساس بازخورد مشتریان خود به تصمیمات آگاهانه تری برسند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی