همدان در جمع شهرهای یادگیرنده یونسکو

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان از پیوستن همدان به شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو خبر داد.

حمید بادامی‌نجات در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال گذشته پیگیری‌هایی برای تحقق این موضوع مهم داشتیم و شهردار وقت همدان درخواست تخصیص این عنوان به همدان را به سازمان یونسکو ارسال کرد، این سازمان نیز با انجام بررسی‌های لازم، همدان را در بین سه شهر نامزد دریافت این عنوان، شایسته دریافت آن دانست.

وی تصریح کرد: هدف از ایجاد این شبکه ارتقای یادگیری مادام‌العمر و افزایش سطح آگاهی شهروندان در راستای ایجاد شهرهای یادگیرنده پایدار از طریق توانمندسازی فردی و اجتماعی، توسعه اقتصادی و پیشرفت فرهنگی و توسعه پایدار است.  

همدان در شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو
همدان در شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو

بادامی‌نجات با اشاره به اینکه کسب این عنوان می‌تواند در معرفی ظرفیت‌های گردشگری همدان به جهانیان تأثیر زیادی داشته باشد، بیان کرد: شهر همدان پس از بررسی‌های مؤسسه یادگیری مادام‌العمر یونسکو، یکم سپتامبر ۲۰۲۲ برابر با ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۱ به شبکه شهرهای یادگیرنده یونسکو پیوست.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، مالی و گردشگری شورای شهر همدان در پایان مطرح کرد: به این ترتیب همدان پس از مشهد، یزد، کاشان، اصفهان، بندر خمیر، تهران، اراک، هشتگرد و بهبهان، دهمین شهر در ایران است که این عنوان را کسب کرد.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی