سفر به قطر آسان‌ شد

قطر آزمایش کووید قبل از ورود را لغو می‌کند و سفر به قطر آسان‌ شد. قطر کشوری در جنوب غربی قارهٔ آسیا و در شرق شبه‌جزیره عربستان ، در خاورمیانه و در بخش جنوبی خلیج فارس واقع شده ‌است . قطر با عربستان همسایه زمینی است که از قسمت شمال به صورت کشیده وارد خلیج فارس شده است، قطر یک شبه جزیره است که اطراف آن با آب های خلیج فارس محاصره شده است، مساحت تقریبا این شبه جزیره ۱۱.۴۹۳ کیلومتر مربع است.

قطر مقصدی شگفت انگیز است که مناظر فریبنده و تجربیات بی نظیری را ارائه می دهد! این سرزمین با میراث فرهنگی غنی، گزینه های غذایی بی بدیل، درخشش معماری و غذاهای مجلل الهام می گیرد. مملو از موزه ها و گالری های هنری باورنکردنی، بازدیدکنندگان از کاوش در صحنه هنر و فرهنگ آن لذت می برند که تاریخ کشور را به نمایش می گذارد و هنرمندان عرب را به نمایش می گذارد. مقصدی باشکوه، قطر، جایی است که مدرنیته با اصالت روبرو می شود، جایی که دریا با شن و ماسه ملاقات می کند، و جایی که مردم با پیشینه های مختلف دور هم جمع می شوند تا از تجربیات منحصر به فرد لذت ببرند. با کاوش در این سرزمین باشکوه و گشودن مجموعه ای جامع از پیشنهادات آن، الهام بگیرید.
آزمایش کوید قبل از سفر به قطر
قطر آزمایش کووید قبل از ورود را لغو می‌کند

به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت بهداشت، سفر به قطر آسان‌ شد، قطر روز چهارشنبه (۲۶ اکتبر) اعلام کرد که قطر در آستانه جام جهانی که از ۲۰ نوامبر آغاز می‌شود، آزمایش‌های کووید-۱۹ قبل از ورود را برای بازدیدکنندگان لغو می‌کند.

در بیانیه‌ای آمده است که بازدیدکنندگان دیگر لازم نیست قبل از سفر به قطر یک نتیجه منفی آزمایش پی‌سی‌آر کووید- ۱۹ یا آزمایش آنتی‌ژن سریع ارائه دهند.

این کاهش محدودیت‌ها که از اول نوامبر اجرا می‌شود، پس از آن اعلام شد که قطر ماه گذشته اعلام کرده بود واکسیناسیون کووید برای هواداران اجباری نیست.

این مسابقات ۲۹ روزه، اولین رویداد ورزشی مهم جهانی با هواداران از زمان شیوع بیماری همه‌گیر کووید در دسامبر ۲۰۱۹ و از بین‌رفتن بیش از ۶ میلیون نفر خواهد بود.

اقدامات جدید برای تمامی بازدیدکنندگان که از اول نوامبر وارد این کشور می‌شوند، داشتن کارت هایا(Haya) است که مجوز اجباری برای افراد خواهد بود.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی