بهترین اپلیکیشن های ترجمه برای سفر و کار

با وجود اینکه تعداد انگلیسی‌زبانان در سرتاسر جهان به سرعت در حال افزایش است، به معنای واقعی کلمه هزاران زبان پر رونق دیگر وجود دارد که شما در سفرهایتان با آن ها مواجه می شوید. سفر شگفت انگیز است و توانایی برقراری ارتباط – حتی اندکی – با افراد دیگر به زبان مادری آنها به ما این امکان را می دهد که تجربه خود را بسیار لذت بخش تر کنیم. پس بهترین راه، صرف نظر از مهارت های زبانی خود، داشتن یکی از اپلیکیشن های ترجمه در تلفن همراه خود است. خیلی خوب است که بتوانید چند کلمه را جستجو کنید یا حتی عبارات کامل را هنگامی که احساس می کنید گیر کرده اید ترجمه کنید. بنابراین بیایید بهترین برنامه های مترجم موجود امروز را بررسی کنیم تا بتوانید با اطمینان به سفر بعدی خود بروید.

یک جستجوی سریع در گوگل انجام دهید و متوجه خواهید شد که صدها پیشنهاد ترجمه آنلاین رایگان و تبلیغات رایگان برنامه ترجمه به صورت آنلاین در دسترس هستند. اما چگونه می توان گندم را از کاه جدا کرد؟

مترجم گوگل (Google Translate) از معروف ترین اپلیکیشن های ترجمه

Google Translate ابزاری ضروری برای هر مسافری است. با بیش از 100 زبان در برنامه تلفن همراه، که نیمی از آنها شامل ترجمه متن از یک عکس است، جامع ترین گزینه موجود است.

این برنامه احتمالاً یکی از بهترین اپلیکیشن های ترجمه آفلاین و آنلاین در حال حاضر است، با پشتیبانی از بسیاری از زبان ها (اگرچه نه همه)، و جامعه داوطلبانه به طور مداوم نتایج ترجمه را بهبود می بخشد. حالت “مکالمه” برای مسافران طراحی شده است و گفتار را در هر دو جهت ترجمه می کند زیرا دو نفر با یکدیگر به زبان های مختلف صحبت می کنند.

با ادغام راحت با سایر برنامه‌ها برای ترجمه فوری، و استفاده کاملاً رایگان، ممکن است تعجب کنید که اگر Google Translate خیلی خوب است، چرا ما حتی به برنامه‌های ترجمه دیگری نیاز داریم. واقعیت این است که اگرچه این ابزار عالی است، اما برای هر موقعیتی عالی نیست.

به عنوان مثال، ویژگی «مکالمه» برای استفاده در دنیای واقعی کمی سخت است و هیچ کتاب عبارات، منابع آموزشی یا ابزار دیگری برای کمک به یادگیری زبان وجود ندارد. Google Translate قطعا پادشاه است، اما فضا برای سایر برنامه های ترجمه نیز وجود دارد.

مترجم گوگل (Google Translate) از معروف ترین اپلیکیشن های ترجمه
مترجم گوگل (Google Translate) از معروف ترین اپلیکیشن های ترجمه

مترجم مایکروسافت

مترجم مایکروسافت بدون شک بزرگترین جایگزین برای نسخه گوگل است، با بسیاری از ویژگی های مشابه. این برنامه قابلیت ترجمه کلی (از طریق متن، صدا یا تصویر) را ارائه می دهد و می توانید ترجمه ها را برای ارجاع بعدی پین کنید.

جنبه ترجمه به خودی خود احتمالاً پایین تر از Google Translate است، اما ابزار Phrasebook است که مترجم مایکروسافت را متمایز می کند. درست مانند روزهای قدیم، زمانی که مردم کتاب‌های عبارات عجیب و غریب با صفحات درهم و برهم را با خود حمل می‌کردند، فهرست بزرگی از عبارات مفید در برنامه وجود دارد.

برخی از آنها بسیار کلی هستند، مانند “ممنونم”، “چقدر؟” یا “آیا خودپرداز وجود دارد؟” – نوع عبارات اساسی و ضروری که همه ما در جاده به آنها نیاز داریم. با این حال، این تازه شروع است، با بسیاری از گزینه های دیگر در چندین دسته از جمله غذاخوری، فناوری، بهداشت، اورژانس و سفر برای راحتی شما وجود دارد.

ویژگی کتاب عبارات به تنهایی، مترجم مایکروسافت را به یک ابزار مفید تبدیل می کند، به خصوص اگر آن را با مترجم گوگل نیز جفت کنید. در حالی که توانایی ترجمه کلمات و عبارات در مواقع لزوم بسیار خوب است، حتی بهتر است حداقل اصول اولیه را یاد بگیرید تا همیشه نیازی به دست درازی به تلفن خود نداشته باشید.

Speak & Translate

به دنبال یکی از اپلیکیشن های ترجمه ای هستید که به طور خاص بر ترجمه مکالمات تمرکز کند؟ Speak & Translate درست در دست شما خواهد بود. بر خلاف بخش مکالمه درهم و برهم مترجم گوگل، شیک و استفاده از آن بسیار آسان است.

این اپلیکیشن 117 زبان را برای ترجمه متن، 54 زبان را برای ترجمه صوتی پوشش می دهد و حتی با اپل واچ ادغام می شود. ترجمه ها از طیف وسیعی از منابع، از جمله Google Translate، Microsoft Translate و غیره تولید می شوند.

می‌توانید به تاریخچه ترجمه خود دسترسی داشته باشید (ابزاری مفید برای مسافران!)، و گزینه‌های مختلفی مانند سرعت خواندن متن ترجمه شده را تنظیم کنید، یا اینکه صدای مرد یا زن را ترجیح می‌دهید.

نسخه رایگان با پشتیبانی از تبلیغات شامل تمام ویژگی های اساسی است و برای بسیاری از افراد کافی خواهد بود. با این حال، با دریافت نسخه پولی آن، با ترجمه آفلاین بین ده زبان، بدون محدودیت در تعداد ترجمه‌های روزانه و حذف تبلیغات پاداش دریافت خواهید کرد.

Speak & Translate لزوما ابزاری برای هر مسافری نیست، اما برای کسانی که خواهان یک تجربه مکالمه بهتر و بدون ایراد هستند، مورد استفاده قرار میگیرد.

اپلیکیشن های ترجمه برای سفر
اپلیکیشن های ترجمه برای سفر

اپلیکیشن ترجمه SayHi

اگر جایگزینی برای Speak & Translate (در بالا) می‌خواهید، SayHi را بررسی کنید. مانند بسیاری از برنامه های مکالمه دیگر، بر ارائه یک تجربه کاربر پسند برای مکالمه بین افرادی که به یک زبان صحبت نمی کنند تمرکز دارد.

این برنامه از تغییرات زبان منطقه ای پشتیبانی قوی دارد. کلمات را می توان به گویش خاص عربی که در مصر یا بحرین صحبت می شود، یا به زبان ماندارین که در سرزمین اصلی چین یا تایوان صحبت می شود، ترجمه کرد. گزینه های اسپانیایی به ویژه قوی هستند و در مجموع، هجده منطقه را پوشش می دهند.

باز هم می توانید انتخاب کنید که صدا مرد باشد یا زن و سرعت صدا را انتخاب کنید. برای زبان آموزان، برنامه همراه “SayHi Learn” وجود دارد که شامل ابزارهای آموزشی برای مطالعه اسپانیایی، فرانسوی، دانمارکی و آلمانی است.

تنها نقطه ضعف واقعی SayHi عدم دسترسی آفلاین است، اما در غیر این صورت، یک ابزار رایگان فوق العاده است، به خصوص برای کاربران اندرویدی که به Speak و Translate دسترسی ندارند.

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی