تحول در تکنولوژی گردشگری در آینده

تحول در تکنولوژی گردشگری در آینده نشان میدهد، دنیایی از سفرهای فوق سریع در انتظار ماست. از هواپیماهای مافوق صوت گرفته تا قطارهای هایپرلوپ، وعده سفر سریعتر دیگر چندان دور به نظر نمی رسد. فناوری زندگی مسافران را از ربات‌های مفید در فرودگاه‌ها تا هدفون‌هایی که به‌طور خودکار زبان‌های خارجی را ترجمه می‌کنند، برای مسافران آسان‌تر کرد.

تکنولوژی گردشگری در آینده

سفر مافوق صوت

خطوط هوایی ژاپن ممکن است طی دهه آینده با هواپیماهای مافوق صوت پرواز کند. هنگامی که کنکورد برای اولین بار در سال 1969 پرواز کرد، تقریباً مطمئن به نظر می رسید که سفرهای مافوق صوت در نهایت به استاندارد سفرهای هوایی تبدیل شود. با این حال، این جت معروف بیش از یک دهه پیش از خدمت خارج شد و دوران سریعتر از سرعت صوت به پایان رسید. اکنون، سفر مافوق صوت درست در افق است. یکی از مشکلاتی که کنکورد داشت، میزان سر و صدایی بود که باعث می‌شد در فرودگاه‌های مناطق پرجمعیت، ایده‌آل نباشد. با این حال، ناسا روی توسعه هواپیماهای بسیار آرام‌تری کار می‌کند که می‌توانند در آینده برای پرواز آماده شوند. خطوط هوایی ژاپن همچنین به دنبال سفرهای هوایی مافوق صوت هستند 

سفر مافوق صوت
سفر مافوق صوت

 باندهای دایره ای، تحول در تکنولوژی گردشگری در آینده

هنگامی که در حال آغاز سفر مافوق صوت خود در سراسر اقیانوس اطلس یا اقیانوس آرام هستید، در آینده ممکن است از یک باند فرودگاه دایره ای بلند شوید. این ایده زاییده فکر مهندس هلندی هنک هسلینک است که معتقد است باندهای دایره ای شکل می توانند تأخیر آب و هوا را کاهش دهند، ظرفیت را افزایش دهند و به مسافران کمک کنند از صف دوری کنند. این بدان معناست که خلبانان هرگز مجبور نخواهند شد با بادهای متقابل، که فرود را دشوارتر می کند و ظرفیت فرودگاه ها را کاهش می دهد، مقابله کنند. Hesselink گفت: «ما به سیستمی نیاز داریم که هواپیما بتواند همیشه در شرایط یکسان بلند شود و فرود بیاید، راه حل یک دایره است.»

 باندهای دایره ای، تحول در تکنولوژی گردشگری در آینده
باندهای دایره ای، تحول در تکنولوژی گردشگری در آینده

وای فای در آسمان

در حالی که تعداد فزاینده ای از خطوط هوایی دسترسی آنلاین به مسافران ارائه می دهند، خدمات ممکن است گاهی اوقات ناقص باشد و همیشه برای تماشای سریال های مورد علاقه شما در نتفلیکس کافی نیست. فیس بوک امیدوار است برخی از این شکاف های پوشش را پر کند و در برخی از دورافتاده ترین نقاط جهان اتصال ارائه دهد. آنها قصد دارند ناوگانی از پهپادهای بدون خلبان ایجاد کنند که وای فای فوق سریع را به معنای واقعی کلمه به تمام گوشه های جهان ارسال می کند. با این حال، این بدون چالش نیست، زیرا آنها سعی می کنند یک سیستم لیزری آنقدر دقیق ایجاد کنند که بتواند به یک سکه یازده مایلی دورتر برخورد کند.

وای فای در آسمان
وای فای در آسمان

 اشیاء پرنده از تکنولوژی گردشگری در آینده

تاکسی های آبی پرنده برای اولین بار در رودخانه سن پاریس آزمایش شدند. رویای پرواز، به غیر از هواپیماهای مسافربری، نیز در دسترس به نظر می رسد. در پاریس و سوئیس، برنامه‌هایی برای تاکسی‌های آبی پرنده که مردم را به مقصد می‌رسانند بررسی می‌شود. اوبر همچنین در حال بررسی تاکسی های هوابرد در دالاس، لس آنجلس و دبی است. طرح آن‌ها “Uber Elevate” ناوگانی از “evTOLs” (وسایل نقلیه برقی عمودی برخاست و فرود) را به آسمان خواهد دید. آنها امیدوارند تا سال های آینده تاکسی های پرنده را راه اندازی کنند … و آینده ای که در کارتون های تلویزیونی، جتسون ها و رمان های علمی تخیلی بی شماری تصور میشد، بالاخره فرا خواهد رسید.

 اشیاء پرنده از تکنولوژی گردشگری در آینده
اشیاء پرنده از تکنولوژی گردشگری در آینده

 روبات ها

ربات راهنمای فرودگاه در اوایل سال جاری در فرودگاه بین المللی اینچئون در کره جنوبی معرفی شد. اگر پنجاه سال پیش از مردم بپرسید که آینده چگونه است، آنها همیشه فکر می کردند که ربات ها همه کارهای ما را انجام می دهند. توسعه فناوری ربات‌ها بسیار کندتر از آن چیزی است که انتظار می‌رفت، وجود دارد و آنها شروع به نشان دادن حضور خود در صنعت گردشگری کرده‌اند. در کره جنوبی، هر لحظه، مسافران می توانند انتظار داشته باشند که با روبات های مفید در فرودگاه اینچئون ملاقات کنند. ربات راهنمای فرودگاه می‌تواند کارت‌های پرواز را اسکن کند، به چهار زبان مختلف کمک کند، و توصیه‌هایی برای رسیدن به دروازه‌ها ارائه دهد. اگر متوجه شدید ترمینال بسیار تمیز است – به این دلیل است که ربات‌های تمیزکننده فرودگاه نیز برای تمیز نگه داشتن مکان در نظر گرفته شده‌اند. آنها حتی مجهز به سیستم های اجتناب از اشیا هستند تا اطمینان حاصل شود که به مسافران آسیبی نرسد.

Google Translate و Maps

هیچ مقاله ای در مورد فناوری نمی تواند بدون ذکر گوگل کامل شود. و این غول فناوری با راه اندازی Google Buds خود پشت یکی از مفیدترین نوآوری های امسال بود. این هدفون می تواند چهل زبان مختلف را درک کند، همچنین می تواند موسیقی شما را پخش کند، تماس برقرار کند و مسیرها را دریافت کند. همانطور که آدام چمپی از گوگل توضیح داد: “مثل این است که هر جا که می روید مترجم شخصی خود را همراه خود دارید.” تلاش‌های گوگل برای نقشه‌برداری از جهان امسال نیز با نمای خیابان به Uluru در استرالیا، پارک‌های ملی آفریقای جنوبی و شمالی‌ترین مکان در نوناووت کانادا ادامه یافت.

فناوری های Google Translate و Maps
Google Translate و Maps

واقعیت مجازی

پروژه‌های واقعیت مجازی در طول سال با یک پارک موضوعی جدید VR در حال ساخت در چین، سرفصل‌هایی را ایجاد کردند. با این حال، یکی از جالب‌ترین آزمایش‌ها در پاریس بود که در آن دو تلسکوپ واقعیت مجازی در باستیل و در کنار رودخانه نصب شده بود. “Timescopes” به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که به گذشته سفر کنند تا ببینند اوضاع صدها سال قبل چگونه بوده است. در باستیل، مسافران می توانند زندان معروف را همانطور که در زمان هجوم در انقلاب فرانسه به نظر می رسید، ببینند. یک Timescope دوم در سواحل سن به شما امکان می‌دهد ببینید وقتی قایق‌های باری مملو از کالا در آنجا تجارت می‌کردند، رودخانه معروف چگونه به نظر می‌رسید. بهترین از همه، آنها رایگان هستند.

موزه های فناوری پیشرفته

موزه‌ها نیز به‌طور فزاینده‌ای از فناوری پیشرفته استفاده می‌کنند و از هر چیزی که فناوری برای ارائه تجربیات جدید به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند، استفاده می‌کنند. یکی از ترسناک ترین پروژه ها را می توان در موزه هولوکاست ایلینوی و مرکز آموزشی در نزدیکی شیکاگو یافت. در آنجا، سیزده نفر از بازماندگان هولوکاست گزارش های دست اولی از تجربیات خود در طول جنگ جهانی دوم ارائه کرده اند. بازدیدکنندگان می توانند با گوش دادن به داستان های شخصی آنها و پرسیدن سوال با هولوگرام های بازماندگان ارتباط برقرار کنند.

 هایپرلوپ از تحولات در تکنولوژی گردشگری در آینده

این پروژه احتمالاً به اولین ساختار عملیاتی Hyperloop در جهان تبدیل خواهد شد. اگر آینده سفرهای مافوق صوت به شما اشاره می کند، حمل و نقل قطار نیز بسیار سریع است. اولین مسیر آزمایشی تمام‌مقیاس برای هایپرلوپ در نوادا ساخته شد، که در صورت موفقیت می‌تواند نحوه حرکت ما را متحول کند و تحولی عظیم در تکنولوژی گردشگری در آینده باشد. Hyperloop از غلاف‌هایی استفاده می‌کند که از طریق تونل‌ها در خلاء با سرعت 700 مایل در ساعت حرکت می‌کنند. به عنوان مثال، سفر چهار ساعت و نیم بین ملبورن و سیدنی در استرالیا تنها به 55 دقیقه کاهش می یابد. پروژه دیگری به دنبال اتصال سیاتل و پورتلند در سفری است که تنها یک ربع ساعت طول می کشد.

 هایپرلوپ از تحولات در تکنولوژی گردشگری در آینده
هایپرلوپ از تحولات در تکنولوژی گردشگری در آینده

سفر به فضا

فیلم های پرفروش هالیوود مانند جاذبه، مریخی و بین ستاره ای باعث شده اند که سفرهای فضایی دوباره به مد روز تبدیل شوند. با درخواست ایلان ماسک برای پرواز موشک به مریخ، بار دیگر به نظر می رسد که نوع بشر برای آینده ای در میان ستارگان مقصد است. با این حال، برای زندگی واقعی در مریخ، بدن فضانوردان ما تا حدی تحت فشار قرار می‌گیرند که قبلا تجربه نشده بود. چین در حال ساخت یک پایگاه شبیه‌سازی است تا مردم بتوانند ببینند زندگی در سیاره سرخ واقعاً چگونه خواهد بود، در حالی که مسافران می‌توانند در چادرهایی مانند چادرهایی که در صحرای اردن یافت می‌شوند، نگاه کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی