افتتاح ۳۰ پروژه بوم گردی در گیلان

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی گیلان گفت: ۳۰ پروژه بوم گردی در گیلان افتتاح شده و ۲۰ پروژه دیگر تا پایان سال به ظرفیت اقامتی استان اضافه می‌شود. رضا حسن‌پور در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: ۳۰ پروژه بوم گردی در گیلان با اعتباری حدود ۷۰۰ میلیارد تومان به انجام و بهره برداری رسیده است.

 پروژه بوم گردی در گیلان
پروژه بوم گردی در گیلان

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری گیلان با بیان اینکه اقامتگاه‌های بومگردی گامی بزرگ برای توسعه گردشگری طبیعت(اکوتوریسم) و گردشگری روستایی در استان است، افزود: ۱۳۵ مورد از این اقامتگاه‌ها در استان دارای پروانه بهره‌برداری هستند و ظرفیتی نزدیک به ۳۰۰ اتاق و بیش از ۳۵۰۰ تخت به ظرفیت اقامتی استان افزوده است.

حسن‌پور یادآور شد: هم‌اکنون در استان ۵۵ موافقت اصولی در حوزه گردشگری و اشتغال ۱۵۹۱ نفر صادر شده است و با پیگیری‌های انجام شده منجر به صدور ۱۷ پروانه ساختمانی و اشتغال ۳۸۴ نفر شده است. در میان موافقت اصولی‌های صادر شده ۱۰ اقامتگاه بومگردی، ۹ اقامتگاه سنتی و ۴ سفره خانه سنتی وجود دارد.

وی یادآور شد: گیلان با جاذبه‌های بسیار در زمینه‌های متعدد گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع دستی یکی از قطب‌های مهم گردشگری کشور است به طوریکه این استان از ابتدای امسال تاکنون با دارا بودن ۳۴۸۳ مورد تاسیسات گردشگری، پذیرای بیش از ۵۵ میلیون مسافر شده است.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی