تشکیل شورای راهبری سرمایه گذاری گردشگری در گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان اینکه گیلان کوه و جنگل و دریا را در خود جای داده و با ۳۴۰۰ واحد گردشگری و اقامتی از مسافران میزبانی می کند، گفت: به زودی شورای راهبری سرمایه گذاری گردشگری گیلان را برای نخستین بار در کشور تشکیل خواهیم داد.

ولی جهانی در آیین اختتامیه اولین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری استان گیلان که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، با اشاره به برگزاری این همایش برای نخستین بار در کشور، اظهار کرد: این نمایشگاه چهار روزه با حضور ۴۶ شهرداری و پنج دستگاه اجرایی برگزار شد و مورد استقبال سرمایه گذاران قرار گرفت.

وی گیلان را دارای بیش از ۵۰۰۰ جاذبه تاریخی و طبیعی دانست و افزود: امسال گام اساسی برای ثبت جهانی ماسوله برداشتیم و امیدواریم این نگین درخشان را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کنیم.

شورای راهبری سرمایه گذاری گردشگری در گیلان
تشکیل شورای راهبری سرمایه گذاری گردشگری در گیلان برای نخستین بار در کشور

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به وجود ۸۵ رشته صنایع دستی در گیلان از جمله هنر فاخر چادرشب بافی، خاطرنشان کرد: ۲۷ هزار هندمند صنایع دستی در گیلان مشغول فعالیت هستند و ۷۰ منطقه و ۵۰ روستای هدف گردشگری داریم.

جهانی با بیان اینکه گیلان کوه و جنگل و دریا را در خود جای داده و با ۳۴۰۰ واحد گردشگری و اقامتی از مسافران میزبانی می کند، ادامه داد: ۷۰ پروژه گردشگری با سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومان در نیمه نخست امسال به بهره برداری رسید و برای ۷۰۰ نفر شغل ایجاد کرد. در حال حاضر نیز ۵۳ موافقت اصولی را با حجم سرمایه گذاری ۴۷۰۰ میلیارد تومانی و اشتغالزایی ۵۰۰۰ نفری صادر کردیم.

وی با اشاره به وجود ۳۰۰ بنای تاریخی در استان و ثبت ملی ۲۲۱ اثر، عنوان کرد: متاسفانه عناصر و اماکن و ابنیه فرهنگی و تاریخی گیلان نقش قابل توجهی را در فرایند توسعه استان ایفا نکرده، در حالی که هر یک از بناهای تاریخی با مرمت و بازسازی به یک فرصت سرمایه گذاری تبدیل می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان، با بیان اینکه علاوه بر مقصد سفر بر طول مدت اقامت گردشگران اضافه کنیم، متذکر شد: به زودی شورای راهبری سرمایه گذاری گردشگری گیلان را برای نخستین بار در کشور تشکیل خواهیم داد.

منبع: ایسنا

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی