گردشگری در دنیای فناوری

گردشگری در دنیای فناوری یک مزیت بزرگ را دارد که به صنایع گردشگری اجازه می دهد نیروی انسانی گران قیمت را با نیروی کار فناورانه جایگزین کنند، بنابراین فناوری های در حال ظهور در صنعت سفر و گردشگری، نه تنها هزینه های نیروی کار را کاهش می دهد بلکه از مسائل مربوط به خدمات مشتری نیز جلوگیری می کند. با این حال، فناوری ممکن است مجموعه جدیدی از پیامدهای ناخواسته ایجاد کند.

بودن یا نبودن دنیای فناوری

در این دوران ناپایدار اقتصادی، صنعت گردشگری متشکل از اقامت گاه ها و سفر با یک سوال اساسی مواجه است. چگونه مرز بین فناوری و خدمات فردی را ترسیم می کند؟ شکی نیست که فناوری نقش مهمی در گردشگری و سفر دارد. بسیاری از ما در حال حاضر عادت کرده ایم بلیط هواپیمایی خود را به صورت آنلاین رزرو کنیم، با گوشی های هوشمند و سایر دستگاه های صرفه جویی در هزینه سروکار داشته باشیم. این پیشرفت‌های فناوری به شرکت‌ها این امکان را داده است که در نیروی انسانی صرفه‌جویی کنند و در عین حال مشتریان را برای تصمیم‌گیری خود توانمند می‌سازند.

در سوی دیگر معادله، مسافران بیش از هر زمان دیگری از فناوری استفاده می کنند و اغلب صنعت گردشگری از این تمایل (نیاز) برای حفظ ارتباط با مشتریان خود استفاده کرده است. اکثر ما در حال حاضر عادت کرده‌ایم با نظرسنجی‌های آنلاین یا تماس‌های تلفنی کامپیوتری مورد آزار و اذیت قرار بگیریم. اکنون ما وارد دنیای بازاریابی الکترونیکی شده ایم، سیستمی که شاید بتوان آن را شکل پیشرفته «اسپم» نامید.

اگرچه بسیاری از هتل ها خدمات اینترنت رایگان ارائه می دهند، بسیاری از هتل ها نیز هزینه اضافی برای استفاده از اینترنت یا حتی تلفن دریافت می کنند. این هزینه‌های اضافی همراه با خدمات کمتر شخصی‌شده اغلب به مسافران این ایده را می دهد که فناوری به یک خیابان یک طرفه تبدیل شده است. فناوری برای ارائه خدمات کمتر شخصی و در عین حال برای ایجاد درآمد اضافی در هتل ها، هواپیماها و مراکز حمل و نقل استفاده می شود.

بودن یا نبودن دنیای فناوری
بودن یا نبودن دنیای فناوری

با وجود استفاده نادرست از دنیای فناوری، گردشگری و سفر به شدت به فناوری وابسته هستند و استفاده از آن زندگی را بسیار آسان کرده است. شکی نیست که تلفن همراه به بخش عمده ای از زندگی ما تبدیل شده است. و اگرچه آداب فن آوری ممکن است از ماشین آلات فناوری عقب بماند، به عنوان مثال، ناراحتی فردی که با صدای زیاد با تلفن همراه صحبت می کند بیش از ایمنی، امنیت و راحتی است که تلفن های همراه برای اکثر ما به ارمغان می آورند.

از سوی دیگر، رشد دنیای فناوری، به تروریسم در سراسر جهان اجازه حمله به صنعت گردشگری را داده است. تلفن های همراه می توانند جان انسان ها را نجات دهند یا بمب ها را منفجر کنند. واحدهای تهویه مطبوع برای تحمل زندگی در آب و هوای گرم عمل می کنند، اما همچنین جو را آلوده می کنند و می توانند ناقل بیماری باشند. طلوع عصر کامپیوتر به ما این امکان را می دهد که پیش بینی های آب و هوا را در سراسر جهان بدانیم، به مسافران تجاری اجازه می دهد تا با دفاتر خود در تماس باشند و مشکل مذاکره مناطق زمانی متقاطع را جایگزین کنند، از طرفی می توان از آنها برای نابود کردن سفرهای هوایی استفاده کرد.

پس از آن دنیای فناوری به یک کیسه ترکیبی برای صنعت گردشگری تبدیل شده است. راحتی زیادی ایجاد می کند و در عین حال به عنوان راهی برای افزایش درآمد و کاهش خدمات مشتری استفاده می شود. دنیای فناوری، سفرهای هوایی را ایمن و فراوان کرده است، اما نیاز به عبور از خطوط امنیتی طولانی و دردسرهای روزانه را نیز به وجود آورده است.

مطمئناً برخی از بخش‌های صنعت شروع به استفاده محتاطانه از فناوری کرده‌اند. وقتی از فناوری به صورت اخلاقی استفاده شود، می تواند کمک بزرگی در افزایش ارتباطات و امنیت ما باشد. از سوی دیگر، اگر از فناوری برای اهداف خودخواهانه یا مخرب استفاده شود، می تواند به دشمنی در صنعت سفر و گردشگری تبدیل شود. پرسش هملت «بودن یا نبودن» هرگز در رابطه اش با سفر و گردشگری تلخ تر به نظر نمی رسید.

تکنولوژی در سفر
تکنولوژی در سفر

میزان یا مقدار کمّی فناوری برای تجارت گردشگری 

به یاد داشته باشید که گردشگری به معنای “ارتباط” افراد با افراد دیگر است.

مهم نیست که فناوری شما چقدر خوب است، فناوری گرمای تجربیات شخصی را برای انسان فراهم نمی کند. توجه داشته باشید که گردشگری در مورد فروش خاطرات است و سپس از خود بپرسید که در چه مرحله ای حاضرید خاطرات را فدای کارایی کنید.

اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما در استفاده از فناوری به خوبی آموزش دیده اند

فناوری فقط به خوبی افرادی است که از آن استفاده می کنند. اغلب مراکز گردشگری افرادی را استخدام می‌کنند که به سادگی از عهده وظایفشان بر نمی‌آیند، از فناوری سوء استفاده می‌کنند و بیش از آنکه مشکلاتی را حل کنند، آن را ایجاد می‌کنند. به افرادتان آموزش کارآمد دهید. فناوری را آنقدر به‌روزرسانی نکنید که پایگاه دانش کارکنانتان از قابلیت‌های فناوری عقب بماند.

از فناوری، هوشمندانه استفاده کنید

در حالی که حتی بهترین کامپیوتر هرگز نمی تواند جایگزین مراقبت و عشقی شود که از یک انسان دیگر ناشی می شود، فناوری اگر به درستی استفاده شود می تواند بسیاری از مشکلات گردشگری را حل کند. از جمله این موارد :

مسائل زمان: هیچ چیز به اندازه استفاده نادرست از زمان، مشتریان صنعت گردشگری را ناراحت نمی کند. استفاده مناسب از رایانه برای تسهیل ورود و خروج از مکان هایی مانند هتل ها، به فرد وظیفه اجازه می دهد تا به سایر مشکلات رسیدگی کند.

میزان یا مقدار کمّی فناوری برای تجارت گردشگری 
میزان یا مقدار کمّی فناوری برای تجارت گردشگری

وضوح و سازگاری: در یک دنیای چندزبانه مرتبط، می‌توان اطلاعات زیادی را بدون خطاهای زبانی، تلفظی یا گرامری به میهمانان به زبان خودشان ارائه کرد.

سهولت مکان: از فناوری و شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا به بازدیدکنندگان اجازه دهید از خانه تحقیق کنند و اطلاعات اولیه را جمع آوری کنند. با این حال، به نظر می رسد بسیاری از هتل ها و شرکت های حمل و نقل شماره تلفن را در وب سایت های خود پنهان می کنند. اطلاعات اولیه ای را که می توان در رایانه ارائه کرد با اطلاعات جنبه انسانی ترکیب کنید. به یاد داشته باشید که اگر گردشگر هرگز نتواند به شما برسد،به این دلیل است که مشتری شما مکان کاربرپسندتری پیدا کرده است.

فناوری تقریباً تمام جنبه های صنعت گردشگری را تحت تأثیر قرار می دهد. شما می توانید برای آگاهی از مزایا و معایب فناوری در صنعت گردشگری نیز این مقاله را بخوانید.  اگر به اندازه کافی باهوش باشیم که از مزایای فناوری مانند راحتی، سرعت و دقت استفاده کنیم و از برخی از دام ها، کاربر پسند بودن، اندازه حروف و عدم ارتباط انسانی اجتناب کنیم، آنگاه فناوری می تواند در زمان و هزینه صرفه جویی زیادی کند. . اما اگر صنعت گردشگری اهمیت عنصر انسانی را فراموش کند و استفاده نادرستی از فناوری بکند، اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی