رشد گردشگری به پیش از کرونا بازگشت

رشد گردشگری اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ به سطوح پیش از همه‌گیری نزدیک شد.

به نقل از رویترز، اداره آمار اتحادیه اروپا اعلام کرد که تعداد شب‌های اقامت در اقامتگاه‌های توریستی در اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲ به سطح قبل از همه‌گیری نزدیک شد.

این منطقه در سال گذشته ۲.۷۲ میلیارد شب‌اقامت در اقامتگاه‌های توریستی را ثبت کرد که تنها ۵.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ و قبل از اینکه کووید ۱۹ به دلیل تعطیلی مرزها و محدودیت، خسارت سنگینی به صنعت گردشگری وارد کند، کاهش داشته است. این رقم نسبت به سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به ترتیب ۹۱.۱ درصد و ۴۸.۳ درصد افزایش داشته است.

به نظر می‌رسد این بخش از صنعت در حال بازگشت از بیماری همه‌گیر است. سفرهای داخلی با ۰.۷ درصد فراتر از سطح قبل از همه‌گیری به ۱.۵۳ میلیارد شب رسیده است؛ در حالی که گردشگری بین‌المللی همچنان ۱۲.۶ درصد کمتر از ۱.۱۹ میلیارد شب است.

رشد گردشگری در سال 2023
سال ۲۰۲۳ می‌تواند شاهد بازگشت گردشگران بین‌المللی به سطح قبل از همه‌گیری در اروپا و خاورمیانه باشد.

در میان کشورهای اتحادیه اروپا، دانمارک، هلند و بلژیک بیشترین افزایش را در مسافران داخلی و خارجی داشته‌ که به ترتیب ۱۲.۳، ۳.۹ و نیم درصد از ارقام سال ۲۰۱۹ فراتر رفته است.

لتونی و اسلواکی از نظر تعداد شب‌های توریستی در سال ۲۰۲۲ در میان کشورهایی بود که کمترین رشد را داشت و تنها اندکی بالاتر از ۷۰ درصد از سطح سال ۲۰۱۹ بهبود یافت.

سازمان جهانی گردشگری (WTO) در بیانیه‌ای اعلام کرد با نگاهی به آینده، سال ۲۰۲۳ می‌تواند شاهد بازگشت گردشگران بین‌المللی به سطح قبل از همه‌گیری در اروپا و خاورمیانه باشد.

با این حال سازمان جهانی گردشگری هشدار می‌دهد محیط اقتصادی نامشخص و تنش‌های ژئوپلیتیکی ممکن است با کاهش هزینه‌ها، سفرهای کوتاه‌تر و سفرهای محلی بر رفتار گردشگری تاثیر بگذارد.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی