جاذبه های دیدنی هلند

هلند در همه جا به عنوان سرزمین آسیاب‌های بادی، کانال‌ها و لاله‌ها شناخته می‌شود و بازدیدکنندگان امروزی مطمئناً اینها را در میان جاذبه های دیدنی هلند خواهند یافت. اما در کنار باغ‌های خیره‌کننده و دهکده‌های زیبای کشور، کسانی که در اینجا از مناظر دیدن می‌کنند، شهرهای سرزنده مانند آمستردام را نیز خواهند دید که مملو از موزه‌هایی هستند که میراث غنی هنرمندان را به نمایش می‌گذارند. مکان‌های دیگر برای بازدید عبارتند از قلعه‌ها و مناظر شهری قرون وسطایی متعدد، همراه با پارک ملی 13800 هکتاری، و سیستم کنترل جزر و مد که یکی از عجایب هفتگانه دنیای مدرن نام‌گذاری شده است. با توجه به اندازه نسبتاً کوچک هلند، همه اینجاذبه های دیدنی هلند و کارهای سرگرم کننده برای انجام در یک منطقه نسبتا فشرده قرار دارند و چشم انداز آن کاملاً مسطح است (بالاترین ارتفاع به سختی هزار فوت از سطح دریا بالاتر است).

در نتیجه، بسیار آسان است که حداقل کمی از مناظر خود را به روش هلندی انجام دهید: با دوچرخه. بسیاری از برترین مقاصد مسافرتی و شهرهای بزرگ هلند به طور فعال استفاده از دوچرخه تشویق می کنند و برای کشف مناظر آن ها را رایگان ارائه می‌کنند. با خرید تور هلند، در یکی از دوستانه‌ترین و لیبرال‌ترین فرهنگ‌های اروپا زمان خوبی برایتان تضمین می‌شود.

کانال های اردن و آمستردام

کانال ها به همان اندازه که برای شهر ونیز مهم هستند، بخشی از منظره شهری آمستردام هستند، و برخی از ماندگارترین خاطرات برای هر بازدیدکننده ای، زمان صرف شده برای کاوش در آبراه های فوق العاده شهر است.

در حالی که بسیاری از بهترین جاذبه های دیدنی هلند- آمستردام را می توان به راحتی با تور قایق یا تاکسی آبی – از جمله بیشتر موزه ها و گالری های هنری بزرگ – به راحتی در خیابان های کوچکتر و ساکت تر که در کنار آبراه ها قرار دارند، پیاده روی کرد.

محله ای که در اوایل دهه 1600 برای اسکان کارگران و مهاجرانی که به دلیل تساهل مذهبی شهر به اینجا کشیده شده اند، ساخته شده است. همراه با خانه‌های کوچک کنار کانال و حیاط‌های داخلی عجیب و غریب که در پشت ساختمان‌ها پنهان شده‌اند.

یکی دیگر از محله‌هایی که ارزش دیدن و عکاسی دارد، گراچتنگردل است، با پل‌های کوچک و خانه‌های عجیب قرن هفدهمی. با کاوش در این خیابان‌های 400 ساله با نمونه‌هایی از معماری زیبا، بوتیک‌فروشی‌های کوچک، کافه‌ها و باغ‌ها، شگفت زده خواهید شد.

تنها با ۱۰ دقیقه پیاده‌روی، میدان دام است که در آمستردام باید از آن دیدن کنید. این میدان عمومی وسیع، علاوه بر رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌های متعدد، خانه برخی از پربازدیدترین جاذبه های دیدنی هلند است. اینها شامل کاخ سلطنتی دیدنی (کاخ Koninklijk) است. کلیسای جذاب جدید (Nieuwe Kerk)؛ و مهمترین یادبود جنگ کشور، مجسمه یادبود ملی است.

کانال های اردن و آمستردام
کانال های اردن و آمستردام

کوکنهوف

زمانی که حرف از هلند می شود، به گل لاله، محبوب ترین گل این کشور فکر خواهید کرد. و یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی در هلند،کوکنهوف، این گلهای به وفور تماشایی را به نمایش می‌گذارد. با توجه به موقعیت مکانی مناسب آن نسبت به آمستردام – 45 دقیقه با ماشین یا کمتر از یک ساعت با حمل و نقل عمومی فاصله دارد – یک سفر یک روزه سرگرم کننده و آسان را از بزرگترین شهر کشور ایجاد می کند.

کوکنهوف هلند، که به عنوان باغ اروپا شناخته می شود، در حومه شهر Lisse در جایی که به طور گسترده به عنوان “bulb belt” هلند شناخته می شود، واقع شده است. بزرگترین باغ عمومی در جهان، بیش از 70 هکتار و بیش از 700 نوع لاله را به نمایش می گذارد که در آوریل به اوج خود می رسند.

اما به لطف خانه های گرم تجاری عظیم آن، نمایش تقریباً در تمام سال ادامه دارد. در این ها، ردیف های بی پایانی از لاله ها، همراه با هزاران سنبل، کروکوس و نرگس را خواهید دید.

کوکنهوف از جاذبه های دیدنی هلند
کوکنهوف

موزه ریکس یا ملی آمستردام

موزه دیدنی Rijksmuseum – با نام مستعار موزه ملی – در Museumplein آمستردام (میدان موزه) از سال 1809 آثار باستانی کمیاب و همچنین یک کتابخانه وسیع با حدود 35000 کتاب را را جمع آوری کرده است.

جدای از مجموعه بی نظیر استادان قدیمی، این موزه دیدنی گزارشی جامع از پیشرفت هنر و فرهنگ در هلند ارائه می دهد و به ویژه در صنایع دستی سنتی هلندی، مجسمه سازی قرون وسطایی و هنر مدرن، غنی است. آماده باشید که بهترین بخش تور هلند خود را به کاوش در گنجینه های بی پایان این موزه بگذرانید.

اگر وقت دارید از موزه خانه رامبراند، واقع در محله تاریخی یهودیان شهر دیدن کنید. بسیاری از بهترین آثار شناخته شده او در طول 20 سالی که این هنرمند بزرگ در اینجا گذراند، نقاشی شده است. این خانه مانند دوران زندگی رامبراند باقی مانده است.. می‌توانید با رزرو اقامت نزدیک در Luxury Suites Amsterdam، که در چند قدمی موزه و یکی از بهترین مکان‌ها برای اقامت در آمستردام برای کسانی که از اقامت‌های لوکس لذت می‌برند، تجربه خود را لذت بخش تر کنید.

موزه ریکس یا ملی آمستردام
موزه ریکس یا ملی آمستردام

بینهوف تاریخی، لاهه

لاهه (دن هاگ) که در سراسر جهان به عنوان محل دادگاه بین المللی دادگستری شناخته می شود، مرکز سیاسی هلند نیز می باشد. اینجاست که دولت این کشور کار خود را انجام می دهد و خانه خانواده سلطنتی هلند را در کاخ Noordeinde خواهید دید.

لاهه همچنین یک مقصد عالی برای سفر برای بازدیدکنندگانی است که می خواهند طعم تاریخ غنی این کشور را بچشند. چه برای چند روز در اینجا بمانید و چه به عنوان یک سفر یک روزه از آمستردام به این شهر سفر کنید، کاوش خود را در منطقه تاریخی بینهوف شهر آغاز کنید. Binnenhof که به معنای واقعی کلمه به عنوان “صحن داخلی” ترجمه شده است، به سال 1250 پس از میلاد برمی گردد. این قدیمی‌ترین بخش شهر است و گشت و گذار با پای پیاده لذت بخش است.

ساختمان‌های قدیمی جذابی که در اطراف یک حیاط مرکزی قرار گرفته‌اند، زمانی طبقه‌های حاکم کشور را در خود جای داده‌اند و به‌طور قابل‌توجهی به خوبی حفظ شده‌اند.این ساختمان قلعه‌مانند باشکوه با برج‌های دوقلویش که در قرن سیزدهم ساخته شده، هنوز برای رویدادهای دولتی، از جمله افتتاح پارلمان هر سال در سپتامبر، استفاده می‌شود. از نکات برجسته می‌توان به تالار گوتیک با پنجره‌های شیشه‌ای رنگی و سقف چوبی اشاره کرد.

بینهوف تاریخی، لاهه از جاذبه های دیدنی هلند
بینهوف تاریخی، لاهه

خانه آنه فرانک، آمستردام

وقتی در آمستردام هستید خانه آنه فرانک را باید ببینید. در Prinsengracht، در خانه ای که خانواده آن در بیشتر دوران جنگ جهانی دوم در آن پنهان شده بودند (آنها پناهندگان یهودی از فرانکفورت بودند)، جایی است که این دختر برجسته دفتر خاطرات معروف خود را نوشت. اگرچه او فقط دو ماه قبل از پایان جنگ درگذشت، اما میراث او از طریق کلمات او که از آن زمان به 51 زبان ترجمه شده است، زنده می ماند.

پشت خانه کاملا بازسازی شده ای که خانواده فرانک در آن مخفی شده بودند تا آنجا که ممکن است در حالت اصلی خود نگهداری می شود و یادبودی غم انگیز برای برش غم انگیز تاریخ جهان و یک زن جوان شجاع است که همچنان برای مردم جهان الهام بخش است. 

بلیط‌های این جاذبه‌ای که حتماً باید ببینید به سرعت به فروش می‌رسند، بنابراین حتماً قبل از موعد بلیط خود را آنلاین رزرو کنید. و اگر در هوای گرم‌تر به این شهر سفر می‌کنید – بهار و تابستان به طور گسترده از بهترین زمان‌ها برای بازدید از آمستردام در نظر گرفته می‌شوند – حتماً زمانی را برای کاوش و قدم زدن در منطقه اطراف با کانال‌های قدیمی جذابش، در نظر بگیرید.

خانه آنه فرانک، آمستردام
خانه آنه فرانک، آمستردام

اود هاون، روتردام

شهر بندری روتردام که با قطار یک ساعته از آمستردام فاصله دارد، به دلیل قدیمی بندرگاه یا Oude Haven که به خوبی حفظ شده است، ارزش دیدن دارد. این شهر دارای تاریخ دریایی طولانی و غنی است که عمدتاً به دلیل موقعیتش در نیوه ماس، بازوی رودخانه راین، و نزدیکی آن به کانال انگلیسی است.

Oude Haven بخشی از منطقه دریایی عالی روتردام برای کسانی است که از دیدن مناظر با پای پیاده لذت می برند. بندر مملو از قایق های قدیمی و کشتی های بادبانی است که بسیاری از آنها در موزه دریایی روتردام به نمایش گذاشته شده اند.

علاوه بر 20 کشتی تاریخی که در آب به نمایش گذاشته شده اند، می توان از انواع نمایش های داخلی نیز لذت برد، از جمله کپی یک کشتی با قدمت بیش از 2000 سال.

اود هاون، روتردام از جاذبه های دیدنی هلند
اود هاون، روتردام

موزه ون گوگ، آمستردام

موزه تماشایی ون گوگ در آمستردام با جذب تقریباً 1.5 میلیون بازدید کننده در هر سال، در رتبه دوم چشمگیر در فهرست برترین موزه های هنری جهان قرار دارد.

این گالری و موزه چشمگیر به‌طور ویژه برای نمایش بیش از 200 نقاشی، 500 طراحی و 700 نامه در مجموعه عظیم خود ساخته شده است.

آثاری از هنرمندان معاصر نیز به نمایش گذاشته شده است. نکته مهم شرکت در موزه جدید “تجربه با وینسنت ون گوگ” است که نگاهی جذاب، با تکنولوژی بالا و تعاملی به زندگی و زمانه هنرمند و همچنین بهترین آثار شناخته شده او ارائه می دهد.

اگر موزه‌های عالی شهر در اولویت شما هستند، ممکن است بخواهید در فصل‌های خلوت تر و خنک‌تر سال از آنها دیدن کنید. با توجه به اینکه هر دو این جاذبه های دیدنی هلند در داخل خانه هستند و دسترسی به آنها از طریق حمل و نقل عمومی شهر آسان است و آب و هوای شهر حتی در زمستان نسبتاً معتدل است.

موزه ون گوگ، آمستردام
موزه ون گوگ، آمستردام
به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی