مزایا و معایب فناوری در صنعت گردشگری

تکنولوژی، زندگی بسیاری از انسان ها را متحول کرده است. در اصل، نحوه انجام کارها را کاملاً اصلاح کرده است. صنعت هتلداری، مسافرت و گردشگری یکی از بخش‌های پیشرو است که تقریباً با استفاده از فناوری، تغییرات بیشتری را شاهد بوده است. فناوری به این دستاورد کمک زیادی کرده است. فناوری در موفقیت شرکت هتلداری و گردشگری امروزه از اهمیت خاصی برخوردار است. این صنعت با بسیاری از صنایع دیگر که از فناوری در سراسر جهان استفاده می کنند، در میان صنایع پیشرو قرار دارد. امروز در اینجا قصد داریم مزایا و معایب فناوری در صنعت گردشگری را به شما بگوییم.

فناوری باعث می‌شود صنعت گردشگری در میان بسیاری دیگر از صنعت‌های جهان به برترین صنعت تبدیل شود! طبق گفته شورای جهانی سفر و گردشگری، پذیرش فناوری اطلاعات در مدیریت و عملیات تورها و سفرها رشد سریعی داشته است.

مقدمه ای بر سفر و فناوری

فناوری سفر یا معمولاً به عنوان فناوری تولید گردشگری نامیده می‌شود، مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای فناوری اطلاعات یا فناوری اطلاعات و ارتباطات – فناوری اطلاعات و ارتباطات برای اجرای بخش‌هایی مانند هتلداری، مسافرت، گردشگری و تورها است.

در حالی که دستگاه رزرو کامپیوتر در تورها و فناوری سفر استفاده می شود، به سادگی شامل شرکت های مسافربری دیجیتالی می شود که در واقع در صنعت گردشگری مبتنی بر فناوری سریعتر است. این بسیار شبیه به گردشگری دیجیتال یا گردشگری الکترونیکی است. به عنوان مثال امروزه، در زمان همه گیری، مردم تورهای مجازی را ترجیح می دهند!

سفر و فناوری
سفر و فناوری

جدای از این، توسعه شرکت تجاری آنلاین بر شرکت تور و گردشگری تأثیر گذاشته است زیرا مشتریان می توانند با استفاده از اینترنت از طریق برنامه های تلفن همراه گزینه های ویژه تور را مشاهده کنند. برنامه‌های پویا یکی از رویکردهای تولید تور هستند که می‌توان از آن برای ارائه یک گزینه جدید استفاده کرد. در زیر به برخی از آنها پرداخته می شود:

اینترنت، سیستم‌های کامپیوتری، اتوماسیون هوش مصنوعی، سیستم‌های پرداخت دیجیتال، نرم‌افزار رزرو آنلاین، نرم‌افزار تور مجازی، برنامه موبایل و سایر سیستم‌های ارتباطی برخی از برنامه‌های کاربردی مبتنی بر فناوری یا گرایش‌های فناوری گردشگری هستند که در صنعت سفر و گردشگری یافت می‌شوند.

چگونه فناوری صنعت سفر را تغییر داد؟

  •  سازگار با محیط زیست 
  • در زمان صرفه جویی می شود
  •  استفاده از برنامه هایی مانند Google Translate
  •  برنامه های چت بات
  • پرداخت های الکترونیکی Samsung Pay، Apple Pay، یا Google Wallet 

تأثیر فناوری در صنعت گردشگری: مزایا و معایب

این روزها همه چیز آنلاین است. اینترنت به مهم ترین حوزه برای انجام کار تجاری تبدیل شده است. بر اساس گزارش Signature Travel Network و The Center for Generational Kinetics، شصت و نه درصد از مسافران، اولین قدم خود را در جهت آشنایی با تور آنلاین برمی دارند. اکنون دیگر تنها به این دلیل نیست، خرده فروشان تور و اپراتورهای گشت و گذار باید خود را تطبیق دهند – حضور آنلاین خود را حفظ کنند. از آنجایی که همه اکنون آنلاین هستند، شبکه های رسانه های اجتماعی به یکی از عوامل کلیدی برای دستیابی به انسان های اضافی نسبت به قبل تبدیل شده است.

تأثیر فناوری در صنعت گردشگری: مزایا و معایب
تأثیر فناوری در صنعت گردشگری: مزایا و معایب

مزایا و معایب فناوری در صنعت گردشگری

داده‌های فراوان، تشخیص چهره، خدمات مشتری و نرم‌افزار مدیریت اطلاعات تنها برخی از فناوری‌هایی هستند که در حال حاضر بخش سفر و گردشگری از آن‌ها استفاده می‌کند. آنها بسیاری از وظایفی را که کاربران هنگام سفر انجام می دهند تسهیل می کنند و فرآیندهای داخلی شرکت ها را بهینه می کنند. با این حال، مانند همه پیشرفت های تکنولوژیکی، آنها نیز مشکلاتی را ایجاد می کنند.

مزایای تکنولوژی سفر

دسترسی: افراد می توانند با یک جستجوی ساده در گوگل به تمام اطلاعات مورد نیاز خود در مورد یک مقصد گردشگری دسترسی داشته باشند. رزرو هتل، خرید پرواز و برنامه ریزی تور در نقاط مختلف جهان و در تاریخ های مختلف به راحتی امکان پذیر است. برای برنامه ریزی یک سفر خوب نیازی به صرف زمان در ترافیک نیست.
انعطاف‌پذیری: یافتن بهترین گزینه‌های پرواز و اقامت بسیار آسان‌تر است، همچنین دریافت اطلاعات در مورد مکان‌های بازدید به راحتی قابل دسترس است. و در صورت نیاز به تعویض بلیط و رزرو مجدد باشد، نیازی به مراجعه به شرکت هواپیمایی نیست. علاوه بر این، کارهایی که قبلاً دست و پا گیر بودند، مانند گرفتن بیمه مسافرتی، اکنون می توانند از طریق تلفن انجام شوند. کارشناسان ما نیز در گروه شرکت های تک ستاره، به شما کمک می کنند با راحتترین روش، بهترین سفر را داشته باشید.
امنیت: امنیت سایبری نقش مهمی در صنعت سفر ایفا می کند، به همین دلیل است که بسیاری از بررسی های هویتی هم هنگام خرید بلیط و هم هنگام سوار شدن به هواپیما انجام می شود. فناوری سفر امنیت سایبری، مانند تشخیص چهره، اثر انگشت و اسناد، فرودگاه‌ها را به طور فزاینده‌ای محیط‌ را کنترل‌شده و امنیت را فراهم می‌کند.

مزایا و معایب فناوری در صنعت گردشگری
مزایا و معایب فناوری در صنعت گردشگری

معایب تکنولوژی سفر

خطرات حفظ حریم خصوصی: با ارائه اطلاعات شخصی خود مانند هویت، کارت های اعتباری، ایمیل، آدرس و غیره، ما همچنین از حقوق خاصی در خصوص حریم خصوصی خود صرف نظر می کنیم و به شرکت هایی که با آنها تراکنش های مسافرتی انجام می دهیم و شرکت های متحد آنها اجازه دسترسی به ذخیره و استفاده از تمام اطلاعات ما می دهیم.
کلاهبرداری: سایت هایی که پروازهای ارزان قیمت یا رزرو هتل را با پیشنهادهایی که در نهایت کلاهبرداری هستند ارائه می دهند، بسیار رایج هستند. بنابراین بررسی اعتبار سایت در اینترنت بسیار مهم است. اگر اطلاعات زیادی در مورد آن پیدا نکردیم، بهتر است به سراغ پیشنهادهای مطمئن تری برویم.
کنترل‌های دولتی بزرگ‌تر برای شرکت‌ها: با مقررات جدید در مورد حفظ حریم خصوصی اطلاعات در اتحادیه اروپا و قوانین پیشنهادی در آمریکا، آسیا و اقیانوسیه، شرکت‌ها باید سرمایه‌گذاری بیشتری در امنیت سایبری انجام دهند و به هر قیمتی از قراردادهایی که اطلاعات مشتریان خود را به فروش می‌رسانند، اجتناب کنند. هزینه اقتصادی زیادی برای آنها دارد و می تواند قیمت بسیاری از خدمات آنها را افزایش دهد.

در عصر دیجیتال، سفر و گردشگری بر فناوری‌ها تأثیر می‌گذارد. جستجوی صوتی، خدمات مشتری پیشرفته از طریق هوش مصنوعی، دستگاه‌های پوشیدنی برای راحتی، بازاریابی واقعیت افزوده و مجازی، شخصی‌سازی اینترنت اشیا (IoT)، پرداخت‌های ارزهای دیجیتال.همگی از انواع فناوری های در حال ظهور در صنعت سفر و گردشگری هستند که تعطیلات را برای شما راحتتر و دلپذیر تر می کند. همه این فناوری ها آینده صنعت سفر و گردشگری را می سازند که طبیعتا مزایا و معایب فناوری از هیچکس پوشیده نیست.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی