مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای اسپانیا

اسپانیا با مساحت 505990 کیلومتر مربع دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا از نظر قلمرو است. این کشور به طور رسمی به عنوان پادشاهی اسپانیا شناخته می شود و بیشتر در شبه جزیره ایبری در اروپا واقع شده است. 46710000 نفر در اسپانیا زندگی می کنند و به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می کنند. در این نوشته مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا اسپانیا برای راحتی ذکر شده است.

صنعت گردشگری در اینجا دومین صنعت بزرگ گردشگری در جهان است. اسپانیا سالانه حدود 40 میلیارد از آن سود می برد. برخی از معروف ترین شهرهای اسپانیا عبارتند از: مادرید، بارسلونا، سویا، والنسیا و غیره.

اسپانیا به خاطر ورزش گاوبازی، جشنواره گوجه فرنگی، مهمانی های ایبیزا و فلامینگو معروف است. از جمله پربازدیدترین جاذبه های توریستی می توان به باغ های الحمرا و جنرالیف، سایت های ساگرادا فامیلیا و گائودی و مسجد بزرگ کوردوبا اشاره کرد.

راهنمای اخذ ویزای اسپانیا
اخذ ویزای اسپانیا

محدودیت های ورود به اسپانیا در کرونا

در بحبوحه شیوع ویروس کرونا، اسپانیا و بقیه اعضای اتحادیه اروپا/منطقه شنگن به توصیه کمیسیون اتحادیه اروپا در اواسط مارس 2020 ممنوعیت ورود اتباع کشورهای ثالث را در سراسر اتحادیه اروپا اعمال کردند. علاوه بر این، محدودیت‌های ورود به اسپانیا بر اساس وضعیت COVID-19 در سایر کشورها اغلب در حال تغییر است. راهنمای اخذ ویزای شینگن

شرایط ورود به اسپانیا

تمامی افرادی که از طریق زمین، دریا یا هوا وارد اسپانیا می شوند باید حداقل یک مدرک به پلیس مرزی ارائه دهند.  یک مسافر غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا، باید چندین سند را هنگام حضور در بندر ورودی اسپانیا به پلیس مرزی ارائه دهد. این اسناد به شرح زیر است:

 • گذرنامه یا سند مسافرتی معتبر. که برای حداقل سه ماه دیگر پس از تاریخ برنامه ریزی شده شما برای خروج از شینگن معتبر است و در 10 سال گذشته صادر شده است.
 • ویزا اسپانیا
 • مدرک اقامت. سندی که نشان می دهد در طول مدت اقامت خود در اسپانیا در کجا اقامت خواهید داشت.
 • بلیط رفت و برگشت
 • اسنادی که هدف شما از ورود را ثابت می کند.

افسر مرزی اسپانیا از شما می خواهد که این مدارک را در اختیار او قرار دهید. او همچنین ممکن است چند سوال در رابطه با سفر به اسپانیا از شما بپرسد:

هدف شما از سفر به اسپانیا چیست؟

چه مدت قصد اقامت در اسپانیا را دارید؟

کجا می خواهید در اسپانیا بمانید؟ و غیره.

توجه داشته باشید که پلیس مرزی این صلاحیت را دارد که اگر فکر می کند مشکلی در مدارک شما یا هدف از ورود به اسپانیا وجود دارد، از ورود شما به اسپانیا جلوگیری کند. اگر افسر مرزی اسپانیا به این نتیجه برسد که شما برای اسپانیا خطری ندارید، پس از بررسی مدارک خود، اجازه ورود به اسپانیا و در نتیجه به قلمرو شنگن را خواهید داشت.

اطمینان حاصل کنید که افسر مرزی اسپانیا هنگام ورود به اسپانیا مهر پاسپورت شما را بزند. بدون مهر، ممکن است از اسپانیا جریمه یا بازداشت شوید.

شرایط ورود به اسپانیا
شرایط ورود به اسپانیا

برای ورود به اسپانیا به چه نوع ویزا نیاز دارم؟

اگر قصد دارید برای یک سفر اقامت کوتاه مدت (حداکثر 90 روز) از اسپانیا دیدن کنید، باید برای ویزای کوتاه مدت شینگن اسپانیا که به عنوان ویزای نوع C نیز شناخته می شود، درخواست دهید.

بسته به هدف خود از ورود به اسپانیا، می توانید یکی از انواع ویزای شینگن اسپانیا را دریافت کنید:

ویزای فرودگاهی اتریش – برای کسانی که باید از یکی از فرودگاه های اتریش عبور کنند تا به کشور مقصد سفر خود در خارج از منطقه شینگن برسند.

ویزای توریستی اسپانیا – برای کسانی که مایل به سفر به اسپانیا برای تعطیلات یا گشت و گذار هستند.

ویزای بازدید کننده اسپانیا – برای مسافرانی که می خواهند با دوستان یا اعضای خانواده مقیم اسپانیا دیدار کنند.

ویزای تجاری اسپانیا – برای افراد تجاری که نیاز به شرکت در فعالیت های تجاری در اسپانیا دارند.

ویزای اسپانیا برای بازدید رسمی – برای هیئت های رسمی که در یک سفر رسمی به اسپانیا می آیند.

ویزای پزشکی اسپانیا – برای افرادی که به دنبال درمان پزشکی در اسپانیا هستند.

ویزای تحصیلی اسپانیا – برای دانش آموزانی که مایل به شرکت در یک دوره حداکثر تا سه ماه در یک موسسه آموزشی در اسپانیا هستند.

انواع ویزا اسپانیا
انواع ویزا اسپانیا

مدارک مورد نیاز سفارت برای اخذ ویزا اسپانیا 

کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان اسپانیایی توسط دارالترجمه های مورد تائید سفارت برای اخذ ویزا اسپانیا را دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

 • اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه‌­های قبلی

الف) مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

 • 3 قطعه عکس 3.5 * 4.5 رنگی، تمام رخ با زمینه روشن، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد و 70 تا 80 درصد عکس، چهره فرد و حداکثر برای ۳ ماه اخیر باشد (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد).
 • اصل و ترجمه شناسنامه
 • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی و مطابق با نام مسافر در پاسپورت (ارائه گردش حساب و گواهی تمکن الزامیست و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 10 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

الف) حساب‌های جاری : کارکرد شش ماه اخیر به زبان انگلیسی به همراه گواهی تمکن با مانده یکسان

ب) گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده­‌های بانکی به همراه گردش شش ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک (ارائه گواهی تمکن برای حساب گردش سود نیز الزامی است.)

مدارک مورد نیاز سفارت اسپانیا
مدارک مورد نیاز ویزا اسپانیا

* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 100.000.000 تومان باشد.

 • اصل و ترجمه سند مالکیت
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی و ۳ فیش حقوقی آخر از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی : حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی، یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، ۳ فیش حقوقی آخر

د) بازنشسته‌­ها: حکم بازنشستگی، آخرین حکم افزایش حقوق، آخرین فیش حقوقی

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر از شرکت مربوطه (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، قرارداد کاری، ۳ فیش آخر حقوقی و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر شرکت

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آگهی تاسیس و آخرین آگهی تغییرات مربوط به سمت‌های شغلی و تغییر آدرس شرکت، سابقه بیمه تامین اجتماعی/ کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.)

* ارائه لیست بیمه پرسنل مربوط به ۳ ماه آخر و مدارک مالیاتی اختیاری می باشد.

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی به همراه نامه مرخصی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر (با تاریخ صدور کمتر از یک ماه)، سمت و نام فرد امضا کننده گواهی شغلی، به همراه سه فیش حقوقی آخر

ح) دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل، کارت دانشجویی معتبر

 • برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان اسپانیایی دارد.

* فرم سفارت متقاضیان زیر 18 سال بایستی توسط پدر و مادر امضاء شود.

 • اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌­دار

* تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

* حضور کلیه مسافرین (به جز افراد زیر 12 سال) جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری BLS الزامی می­‌باشد.

* اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌ماند.

* ضمانت‌نامه بانکی یا چک تضمین‌شده برای هر نفر به مبلغ حداقل 200.000.000 تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت­‌های بیشتر متعاقباً اعلام می­‌گردد.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

* ارائه کارت واکسن مورد تائید کشور اسپانیا.(فایزر، مدرنا، جانسون، آسترازنکا، سینوفارم، سینوواک)

دانلود فرم مشخصات فردی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی