جاذبه های دیدنی اسپانیا

اسپانیا و تجربیات که نباید از دست بدهید، همچنان به عنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد در اروپا سلطنت می کند. فقط به سواحل مدیترانه ای، کاخ های ماورایی موریانه، شهرهای قرون وسطایی جذاب، پارک های ملی سرسبز، و موزه های کلاس جهانی فکر کنید که در آنها می توان شاهکارهای پیکاسو و سالوادور دالی را کاوش کرد. مجموعه چیزهایی که باید در اسپانیا ببینید و انجام دهید به قدری باشکوه و گسترده است که برای پر کردن برنامه سفر خود با تور اسپانیا، مشکلی نخواهید داشت.  در حالی که کاوش واقعی در هر گوشه از این کشور شگفت‌انگیز ممکن است سال‌ها – یا حتی یک عمر – طول بکشد، اما جاذبه‌های کمی وجود دارد که بازدیدکنندگان با اخذ ویزای اسپانیا، از آن‌ها استقبال می‌کنند. اگر می خواهید بدانید که در سفر خود به اسپانیا چه کاری باید انجام دهید، لیست ما را با برترین جاذبه های دیدنی اسپانیا که نمی توانید از دست بدهید، بررسی کنید.

لا ساگرادا فامیلیا، بارسلونا یکی از جاذبه های دیدنی اسپانیا

لا ساگرادا فامیلیا، که اغلب به عنوان یکی از زیباترین ساختمان‌های جهان شناخته می‌شود، برای هر کسی که از بارسلون بازدید می‌کند، جاذبه‌ای است که باید از آن دیدن کرد. این کلیسای جامع باشکوه که توسط معمار ستوده کاتالانی آنتونی گائودی طراحی شده است، دارای سه نمای باشکوه است که بخش هایی از زندگی مسیح را نشان می دهد.

فضای داخلی کلیسا که با ستون‌هایی که درختان منشعب را نشان می‌دهند و پنجره‌های شیشه‌ای رنگارنگ تزئین شده است، شبیه یک جنگل جادویی است. لاساگرادا فامیلیا به دلیل زیبایی محض و اهمیت فرهنگی – این ساختمان ترکیب کاملی از تکامل معماری گائودی است – در سال 2005 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

لا ساگرادا فامیلیا، بارسلونا یکی از جاذبه های دیدنی اسپانیا
لا ساگرادا فامیلیا، بارسلونا یکی از جاذبه های دیدنی اسپانیا

کاخ سلطنتی (پالاسیو رئال)، مادرید

کاخ سلطنتی (Palacio Real)، اقامتگاه رسمی خانواده سلطنتی اسپانیا در مادرید است، اگرچه اکنون فقط برای مراسم دولتی استفاده می شود. این کاخ سلطنتی که در محل قلعه قدیمی آلکازار، قلعه مورها که در سال 1734 در اثر آتش سوزی ویران شد، ساخته شده است، بازدیدکنندگان را به سفری در تاریخ اسپانیا می برد. در واقع دیوار قدیمی شهر در اطراف این منطقه هنوز هم دیده می شود.

کاخ جذاب Palacio Real که بیش از 3000 اتاق دارد و به شکل مربع ساخته شده است از طرح هایی که برنینی برای ساخت موزه لوور پاریس ساخته بود الهام گرفته شده است.

در حالی که در ساختمان – بزرگترین کاخ سلطنتی فعال اروپا – در پیچ و خم می‌روید، با پلکانی زیبا که توسط ساباتینی طراحی شده است، یک تالار تخت با سقفی که توسط تیپولو نقاشی شده است، و اسلحه‌خانه سلطنتی که اسلحه‌ها و زره‌های پوشیده شده توسط پادشاهان اسپانیا از قرن سیزدهم را در خود جای داده است، برخورد خواهید کرد.

 

کاخ سلطنتی (پالاسیو رئال)، مادرید
یکی دیگر از اتاق‌هایی که در کاخ سلطنتی باید از آن بازدید کرد، گالری نقاشی است که آثاری از کاراواجو، ولاسکز و گویا را در خود جای داده است.

کلیسای جامع سانتیاگو د کامپوستلا

کلیسای جامع سانتیاگو د کامپوستلا که در سال 1075 در زمان سلطنت آلفونسو ششم ساخته شد، یکی از مهم ترین بناهای مذهبی اسپانیا است. این بازیلیکا علاوه بر اینکه محل دفن معروف سنت جیمز بزرگ، رسول عیسی مسیح است، یک مکان زیارتی تاریخی است که پایان مسیر Camino de Santiago را نشان می‌دهد.

به هر حال، کل شهر سانتیاگو د کامپوستلا ارزش کاوش را دارد. پایتخت جامعه خودمختار گالیسیا، در شمال غربی اسپانیا، این شهر مجموعه ای زیبا از خانه های قرون وسطایی را در بر می گیرد. در آنجا، حتماً از شهر قدیمی دیدن کنید، یک سایت میراث جهانی یونسکو که مجموعه‌ای از ساختمان‌های رومی، گوتیک و باروک را در خود جای داده است.

کلیسای جامع سانتیاگو د کامپوستلا
کلیسای جامع سانتیاگو د کامپوستلا

مجتمع علم و هنر، والنسیا

Ciutat de les Arts i les Ciències که به عنوان یکی از 12 گنج اسپانیا شناخته می شود، یکی از جاذبه های اصلی والنسیا است. این مجموعه فرهنگی و معماری برای آوردن گردشگری بیشتر به شهر ایجاد شد و به زودی به یکی از برجسته‌ترین مکان‌های دیدنی والنسیا تبدیل شد. این مجموعه آینده نگرانه و چشم نواز که به طور کامل توسط معماران اسپانیایی سانتیاگو کالاتراوا و فلیکس کاندلا طراحی شده است، نزدیک به یک دهه طول کشید تا تکمیل شود. شهر هنرها و علوم دارای یک موزه تعاملی علم، یک سینما IMAX، افلاک نما ، یک خانه اپرا و مرکز هنرهای نمایشی، بزرگترین آکواریوم اقیانوس شناسی اروپا و سایر سازه های آینده نگر است.

در طول سال، این مجموعه میزبان فستیوال‌ها و رویدادهای محلی مختلفی است، مانند Festival de les Artes، و Exposicion del Ninots، که بخشی از جشنواره سنتی لاس فالاس است.

مجتمع علم و هنر، والنسیا
Ciutat de les Arts i les Ciències که به عنوان یکی از 12 گنج اسپانیا شناخته می شود، یکی از جاذبه های اصلی والنسیا است.

موزه گوگنهایم، بیلبائو

علاقه مندان به فرهنگ، هرگز در اسپانیا خسته نمی شوند، زیرا این کشور مملو از موزه های افسانه ای است که طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می دهند. اگر می خواهید نگاهی اجمالی به آثار هنری گرانبهای معاصر داشته باشید، فرصت بازدید از موزه گوگنهایم بیلبائو در کشور باسک را از دست ندهید.

این موزه که توسط معمار کانادایی-آمریکایی، فرانک گری طراحی شده است، شاهکاری از معماری معاصر است. در داخل، مجموعه ای خیره کننده از تقریباً 600 اثر هنری را خواهید دید که بین سال های 1937 تا 1949 توسط تاجران و مجموعه دار سولومون گوگنهایم به موزه داده شده است.

موزه گوگنهایم، بیلبائو
شاهکارهای مارک روتکو، جف کونز و ریچارد سرا موزه گوگنهایم بیلبائو را به یکی از بهترین تجربیات فرهنگی در اسپانیا تبدیل کرده است.

 

میدان پلازادو اسپانا ، سویا

میدان اسپانیا که توسط زمین های سرسبز پارک ماریا لوئیزا احاطه شده است، یکی از باشکوه ترین میدان ها در سراسر اسپانیا است. این میدان زیبا در سال 1928 برای نمایشگاه ایبرو-آمریکایی در سال 1929 ساخته شد و توسط معمار ستوده سویل آنیبال گونزالس طراحی شد.

میدان اسپانیا نیمه دایره‌ای، عناصر سبک‌های احیای باروک، احیای رنسانس، و سبک‌های احیای موری در معماری اسپانیا را ترکیب می‌کند و با ردیفی از ساختمان‌ها که به عنوان ساختمان‌های دولتی استفاده می‌شوند، قاب شده است. این میدان همچنین دارای کانالی است که بازدیدکنندگان می توانند با قایق از آن عبور کنند.

میدان پلازادو اسپانا ، سویا از جاذبه های دیدنی اسپانیا

پلازا مایور، سالامانکا

اگر تحت تاثیر زیبایی میدان پلازادو اسپانا قرار گرفتید، فقط منتظر بمانید تا از پلازا مایور در سالامانکا دیدن کنید. این میدان که در قلب شهر قرار دارد و بین سال های 1729 تا 1755 ساخته شده است، به دلیل عظمت و پیچیدگی در دکوراسیون، به عنوان یکی از زیباترین پلازا در اروپا شناخته می شود. اتفاقاً کل شهر قدیمی سالامانکا پر از ساختمان‌های ماسه‌سنگ است که توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی معرفی شده است و ارزش کاوش در سفر به اسپانیا را دارد.

پلازا مایور، سالامانکا
پلازا مایور، سالامانکا

کاخ الحمرا گرانادا

لا الحمرا جواهر تاج جنوب اسپانیا است. این کاخ که در گرانادا، در منطقه جذاب اندلس واقع شده است، مقصد مناسبی برای مسافرانی است که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ غنی اسپانیا هستند.

الحمرا که در ابتدا به عنوان یک قلعه کوچک در سال 889 پس از میلاد بر روی بقایای استحکامات باستانی رومی ساخته شد، در اواسط قرن سیزدهم توسط امیر ناصری عرب محمد بن الاحمر از امارت گرانادا بازسازی شد و سپس به یک کاخ سلطنتی تبدیل شد.

این شاه نشین باشکوه که به بازدیدکنندگان منظره بینظیری از کل شهر ارائه می کند، به طور کامل با تزئینات پیچیده، از جمله سرامیک های غنی و گچ بری، کتیبه های کوفی، و اشعار سروده شده توسط شاعران مختلف دربار، طاق ها و باغ های پرآذین پوشیده شده است.

کاخ الحمرا گرانادا از جاذبه های دیدنی اسپانیا
کاخ الحمرا گرانادا از جاذبه های دیدنی اسپانیا

ال اسکوریال، سن لورنزو د ال اسکوریال

The Escorial که در دامنه‌های Sierra de Guadarrama است، یک مجتمع ساختمانی بزرگ است که در San Lorenzo de El Escorial، نزدیک مادرید واقع شده است.

این مجموعه که یکی از مهم‌ترین سازه‌های رنسانس اسپانیا به حساب می‌آید، توسط پادشاه فیلیپ دوم طراحی شد، که می‌خواست ساختمانی برای اهداف چندگانه محل دفن پدرش، امپراتور روم مقدس، چارلز پنجم باشد.

اسکوریال که بین سال‌های 1563 و 1584 ساخته شد، شامل یک کلیسا، یک صومعه، کاخ سلطنتی و کالج و یک کتابخانه است و توسط بسیاری از هنرمندان برجسته اسپانیایی و ایتالیایی تزئین شده است.

در حین گشت و گذار در ساختمان ها، انتظار داشته باشید که از چندین گنجینه هنری، از جمله نقاشی های دیواری پلگرینو تیبالدی و فدریکو زوکارو، شش مجسمه پادشاهان عهد عتیق در نمای کلیسا و باغ های آراسته شده شگفت زده شوید.

سن لورنزو د ال اسکوریال
سن لورنزو د ال اسکوریال

سواحل کاستا دل سول، اندلس

کاستا دل سول با خط ساحلی درخشانی که تقریباً 100 مایل در امتداد جنوب اسپانیا امتداد دارد، یکی از زیباترین سواحل این کشور پر زرق و برق با جاذبه های دیدنی بسیار است. این پناهگاه ساحلی در جامعه خودمختار اندلس واقع شده است و به دلیل فضای آرام مدیترانه ای که برای تعطیلات تابستانی مناسب است مورد تحسین گردشگران قرار گرفته است.

هنگام بازدید از کاستا دل سول، حتماً سواحل بهشتی منطقه، از جمله پلایا مالاپسکورا با پرچم آبی، و پلایا د بوریانا، که با انواع بارها و رستوران های ساحلی وسوسه انگیز محصور شده است را کاوش کنید.

سواحل کاستا دل سول از جاذبه های دیدنی اسپانیا
سواحل کاستا دل سول از جاذبه های دیدنی اسپانیا

پیکوس دو اروپا، آستوریاس

جویندگان ماجراجویی که به شمال اسپانیا سفر می کنند باید بازدید از پیکوس دو اروپا را در لیست خود قرار دهند. پارک ملی پیکوس دو اروپا که در استان‌های آستوریاس، کانتابریا و لئون گسترده شده است، مملو از درختان بلوط و راش، مراتع، دریاچه‌ها، کوه‌ها و دره‌ها است. بازدیدکنندگان می توانند پارک را از طریق بیش از 30 مسیر آن کشف کنند و از طبیعت محلی در یکی از مناظر دیدنی پارک شگفت زده شوند.

پیکوس دو اروپا از جاذبه های بینظیر اسپانیا
پیکوس دو اروپا، آستوریاس

شهر کوئنکا، کاستیا – لامانچا

کوئنکا که در جامعه خودمختار کاستیا-لامانچا واقع شده است، شهری خیره کننده است که در کوه های باشکوه شرق مرکزی اسپانیا واقع شده است. این شهر که توسط مورها در سال 714 تأسیس شد، شهر جذاب تاریخی دیوارکشی خود را با کوچه‌های سنگ‌فرش‌شده شیب‌دار و ویرانه‌های قلعه قرون وسطایی حفظ می‌کند و آن را به مقصدی عالی برای علاقه‌مندان به تاریخ تبدیل می‌کند.

کوئنکا، نمونه‌ای خوب از یک شهر قرون وسطایی، مملو از بناهای باستانی چشم‌گیر است. اینها شامل کلیسای جامع معروف سانتا ماریا و سن جولیان است که از 1182 به بعد بر روی مسجد قدیمی مسلمانان ساخته شده است.

شهر کوئنکا، کاستیا – لامانچا
شهر کوئنکا، کاستیا – لامانچا

کلیسای جامع سویا از جاذبه های دیدنی اسپانیا

به کلیسای جامع سنت مری سی، بزرگترین کلیسای جامع گوتیک در جهان و یکی از پربازدیدترین جاذبه های دیدنی اسپانیا خوش آمدید. این کلیسا که بیشتر به عنوان کلیسای جامع سوی شناخته می شود، بیش از یک قرن از سال 1401 تا 1506 ساخته شد و به دلیل قرار گرفتن آرامگاه کریستف کلمب، که شامل بقایای کاشف بزرگ است، مشهور است.

این کلیسای جامع که به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شده است، دارای جزئیات چشمگیری است مانند حیاط زیبا که قدمت آن به دوران مورها برمی گردد و Giralda که بلندترین ساختمان شهر برای بیش از 800 سال بود.

کلیسای جامع سویا از جاذبه های دیدنی اسپانیا
کلیسای جامع سویا

خرز ده لا فرونترا

در 56 مایلی جنوب سویا، شهر کاریزماتیک خرز د لا فرانترا یا به مخفف خرز قرار دارد. این جواهر پنهان که در منطقه اندلس واقع شده است، مقصدی است که باید مسافرانی که می خواهند شگفتی های کمتر شناخته شده اسپانیا را کشف کنند، از آن بازدید کنند. خرز یک شهر قدیمی جذاب و چندین مکان دیدنی ارزشمند مانند قلعه مورها، کلیسای جامع سن سالوادور، و آلکازار موری قرن یازدهم و دوازدهم است. خرز ده لا فرونترا به‌خاطر تولید شری‌هایش نیز شهرت دارد و مجموعه‌ای زیبا از کافه‌های محلی – تابانکوها – را در خود جای داده است که در لقمه‌های خاص شهر تخصص دارند.

خرز ده لا فرونترا
خرز ده لا فرونترا

پارک ملی تید، جزایر قناری، اسپانیا

پارک ملی تید واقع در جزیره تنریف، در جزایر قناری، بهشت ​​واقعی برای ماجراجویی‌های فعال و در فضای باز است. این پارک محل استراتوولکانو قدرتمند Teide-Pico Viejo، سومین سازه بلند آتشفشانی جهان است.

بازدیدکنندگان می‌توانند با تله‌کابین از کوه بالا بروند و منظره‌ای دیدنی از پارک را تماشا کنند، کوه تید را پیاده‌روی کنند و در پارک ملی به جلسات عجیب و غریب رصد ستارگان بپردازند!

پارک ملی تید، جزایر قناری، اسپانیا
پارک ملی تید، جزایر قناری، اسپانیا

موزه پرادو، مادرید

موزه پرادو که به طور رسمی با نام Museo Nacional del Prado شناخته می‌شود، با قدمتی نزدیک به 200 سال، اصلی‌ترین موزه هنر ملی در اسپانیا است. این موزه در ساختمانی باشکوه که توسط معمار Juan de Villanueva در سال 1785 طراحی شده است، خانه بیش از 2300 نقاشی است، جدای از مجسمه‌ها، چاپ‌ها و طراحی‌ها. پرادو یکی از دقیق‌ترین موزه‌های هنری اروپا است و اگر می‌خواهید نگاهی اجمالی به شاهکارهای پیکاسو، ولاسکز، گویا و ال گرکو داشته باشید، ارزش دیدن دارد.

موزه پرادو، مادرید
موزه پرادو، مادرید
به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی