جلوگیری از خسارت سرمازدگی در هفت حوض مشهد

سرپرست شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد، اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از خسارت سرمازدگی در منطقه نمونه گردشگری هفت حوض را تشریح کرد.

مرتضی گواهی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به هشدار هواشناسی از چند روز قبل و در پی برودت شدید هوا، اقدامات مراقبتی به منظور جلوگیری از خسارت در منطقه نمونه گردشگری هفت حوض صورت گرفته است.

وی افزود: تخلیه خطوط لوله انتقال آب از محل سد تا مخازن، تخلیه حوضچه‌ها و موتورخانه ایستگاه پمپاژ سد طرق، تخلیه خطوط آب شرب و قطع سیستم آب شرب، تخلیه آب دستگاه‌های آبسرد کن‌ها و آبخوری‌ها بخشی از اقدامات انجام شده است.

سرپرست شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد بیان کرد: تخلیه کلیه خطوط لوله آب روکار شامل آلاچیق‌ها، محوطه اداری و گلخانه‌ها که احتمال یخ زدگی دارد، تخلیه خطوط آبیاری تحت فشار، تخلیه پمپ‌ها و سیستم فیلتراسیون آبیاری تحت فشار و تخلیه خطوط آب سرویس‌های بهداشتی از جمله تدابیر دیگر است که انجام پذیرفت.

جلوگیری از خسارت سرمازدگی در هفت حوض مشهد
سرپرست شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد، اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از خسارت سرمازدگی در منطقه نمونه گردشگری هفت حوض را تشریح کرد.

گواهی با اشاره به اینکه اقدامات مراقبتی برای گونه‌های گیاهی در زمان سرمازدگی در هفت حوض مشهد در منطقه صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: پوشاندن تمامی گل‌های فصلی موجود در بوستان با پلاستیک، پوشاندن گل‌های منطقه نمونه ملی گردشگری هفت حوض با پلاستیک و استفاده از چسب بردو (تری شیلد) بر روی تنه دختان سنجد و توت جهت محافظت تنه درختان از سرمازدگی از جمله فعالیت‌های به عمل آمده است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت آمادگی در مقابله با ورود سامانه بارشی و برودت هوا، اظهار کرد: کلیه نیروهای شرکت توسعه گردشکری در حال تلاش هستند تا معابر منطقه ملی هفت حوض را با برف‌روبی و نمک‌پاشی ایمن سازند.

سرپرست شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد در ادامه گفت: تاکنون برف‌روبی از سطح معابر اصلی به طول ۳۲۰۰ متر و معابر فرعی اعم از پلکان‌ها، سنگ فرش‌ها و … به ۱۲۰۰ متر، برف تکانی از ۵۳۰ اصله درخت محوطه و شن و نمک پاشی معابر فرعی به صورت دستی به میزان ۶۰۰ متر مربع انجام گردیده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری مشهد، وی با بیان اینکه با وجود نمک‌پاشی و برف‌روبی، به علت سرمای زیر صفر شاهد یخ‌زدگی در برخی معابر نیز هستیم، تاکید کرد: از مردم درخواست داریم تا به توصیه‌ها توجه کرده و از ترددها و سفرهای غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی