شهر تفت یزد میزبان جشنواره یاقوت‌های سرخ

فرماندار شهرستان تفت از انار به عنوان محصولی راهبری برای معرفی بیشتر ظرفیتهای این شهرستان یاد کرد و در این بار از برگزاری جشنواره یاقوت‌های سرخ در هفته اول آبان سالجاری خبر داد.

«محمد دهشیری» امروز در  جمع خبرنگاران ضمن اعلام این خبر، تصریح کرد: این جشنواره بهانه‌ای است برای معرفی شهرستان که به همت مجموعه شهرداری و شورای شهر تفت با توجه به این که انار از مهمترین محصولات این شهرستان است، از سوم تا ششم آبانماه اسال برگزار خواهد شد.

به گفته وی، شهرستان تفت دارای یک هزار هکتار باعات انار است که قریب به ۴۰۰ هکتار از در مرکز شهرستان قرار دارد.

فرماندار با اشاره به  موقیعت جغرافیایی تفت به عنوان باغشهر استان از آب و هوایی نسبتاً بهتری برخوردار است، گردشگری را از مهمترین محورهای توسعه در این شهرستان خواند و گفت: در همین راستا شناساندن شهرستان در قالب جشنواره های مختلف و برنامه های فرهنگی مورد اهتمام است.

وی بهترین زمان برداشت انار در این شهرستان را از نیمه مهرماه تا نیمه آبانماه خواند و گفت: بر همین اساس نیز برگزاری این جشنواره را در هفته اول آبانماه در باغ تاریخی علی نقی خان تفت که در قالب یک مجموعه گردشگری همزمان با هفته وحدت و ولادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) آماده بهره برداری خواهد شد، برگزار خواهیم کرد.

جشنواره یاقوت‌های سرخ
جشنواره یاقوت‌های سرخ

دهشیری به کاهش برداشت انار به دلیل خشکسالی و همچنین نبود برنامه ریزی مناسب در این خصوص اشاره و گفت: هرچند انار تفت در استان یک برند محسوب می‌شود ولی به دلیل کاهش رقابت پذیری با استانهای دیگر هم اکنون در اندیشه سرمایه گذاری برای تولید محصولات فراوری شده انار در شهرستان و صادرات این محصولات به جای صادرات انار شهرستان هستیم.

فرماندار تفت گفت: در این راستا یکی از کارخانه های بسته بندی و آبمیوه در شهرستان را مورد توجه قرار داده‌ایمو با توجه به وجود حدود یکهزار تن محصول انار در شهرستان در صورت تامین یک تا ۱.۵  میلیارد تومان اعتبار خط، تولید این واحد را از نیمه صنعتی به صنعتی تبدیل خواهیم کرد.

«ابراهیم احمدی» دبیر اجرایی جشنواره یاقوت‌های سرخ تفت نیز در این نشست گفت: این جشنواره با حضور وزیر گردشگری در شهرستان برگزار می شود و طی آن در این جشنواره ۱۲ غرفه عرضه محصولات روستاها ارائه می شود و در کنار آن نیز غرفه های مختلفی به ارائه و معرفی ظرفیتهای شهرستان در حوزه گردشگری خواهند پرداخت.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی