فواید چت بات ها

چت بات ها که در بسیاری از صنایع وجود دارند، به دلایل زیادی اهمیت پیدا کرده اند. در بخش گردشگری، استفاده و فواید چت بات ها، تجربه مسافران را به طور قابل توجهی تغییر می دهد. آنها به طور فزاینده ای آنلاین هستند و انتظار پاسخ سریع دارند. هوش مصنوعی، جایگاه خود را در میان گرایش های بازاریابی دیجیتال در سال 2017 قرار داده است و این شامل بخش گردشگری است که یکی از ارتباطی ترین بخش ها با کاربرانش است. با رشد ربات ها، اپلیکیشن های موبایل قدرت خود را از دست می دهند. بر اساس داده های آخرین مطالعه گوگل، دانلود اپلیکیشن ها به دلیل این تکامل 20 درصد کاهش یافته است.

بنابراین آژانس های مسافرتی و جهانگردی موظف هستند به سرعت برای ارائه بهترین خدمات، سازگار شوند. برای همگام شدن با این پیشرفت مهم دیجیتالی، ادغام چت بات ها به وضوح ضروری است. ما دلایلی را توضیح می دهیم که چرا باید از چت بات در گردشگری استفاده کنید و فواید چت بات ها چیست.

یک آژانس مسافرتی مجازی جدید

مسافران، برای به دست آوردن اطلاعات، به صورت آنلاین جستجو می کنند و منتظر پاسخ های فوری هستند. بنابراین تقاضا در بخش خدمات مشتری بسیار زیاد است و پاسخگویی به موقع به آنها غیر ممکن و سخت است. زمان پاسخ طولانی باعث دلسردی اکثر مشتریانی می شود که باعث میشود به جای دیگری برای تهیه نیار خود بروند. سپس چت بات ها راه حلی برای آژانس گردشگری شما هستند تا اکثریت مشتریان را راضی کنند. خواه یک آژانس مسافرتی، هواپیمایی، هتل یا موارد دیگر باشد، یک چت بات می تواند به عنوان یک عامل مجازی هوشمند عمل کند.

یک آژانس مسافرتی مجازی جدید- فواید چت بات ها
یک آژانس مسافرتی مجازی جدید

چت بات می تواند نقش یک آژانس مسافرتی را بازی کند و به درخواست های کلیدی مشتریان پاسخ دهد. علاوه بر اطلاعات اولیه، چت بات قادر خواهد بود توصیه های خاصی را به هر مشتری ارائه دهد. در واقع، چت بات ها دو فناوری را با هم ترکیب می کنند که به آنها امکان می دهد خدمات را به خوبی مدیریت کنند. این هوش مصنوعی و پردازش خودکار زبان طبیعی است که به آنها اجازه می دهد تا با توجه به شرایط مداخله کنند. حتی بهتر از آن، یک چت بات برای گردشگری می تواند با انواع کانال های ارتباطی از جمله شبکه های اجتماعی مرتبط باشد. یک چت بات پیام شرکتی کسب و کار شما را نیز با در نظر گرفتن محصولات و/یا خدمات شما اجرا می کند. ربات‌ها را می‌توان در هر کانال یا شبکه‌های اجتماعی پیاده‌سازی کرد و از این طریق شانس دستیابی به مخاطبان هدف کسب‌وکار گردشگری شما را افزایش می‌دهد.

یک تجارت گردشگری حضور بین المللی دارد. با در نظر گرفتن مناطق زمانی مختلف و مشکل چند زبانه بودن، مسافران می توانند از هر کجای دنیا رزرو آنلاین دریافت کنند. یک چت بات دائماً منتظر پاسخگویی به شبهات این کاربران است که همانطور که گفتیم می توانند در هر زمان و با استفاده از هر زبانی وارد شوند.

در دسترس بودن از فواید چت بات ها

به لطف چت بات ها، مسافرانی که به دنبال اطلاعات هستند، بدون توجه به زمان، آن را دریافت می کنند. یک مثال یک چت بات است که می تواند در نیمه شب به درخواست های کاربران پاسخ دهد. این یکی از مزایای بزرگ این ابزار است که به آژانس گردشگری شما اجازه می دهد 24/7 در دسترس مشتریان باشد.

این حضور مطمئناً هر مشتری را که از هر یک از کانال های موجود عبور می کند خوشحال می کند تا با شما تماس بگیرند. سپس برای یک گردشگر راحت تر می شود که برای رزرو یا مدیریت تغییرات لحظه آخری کمک بگیرد. این حتی در مواقعی است که معمولاً بعید است با خدمات مشتری تماس بگیرید. ربات چت مسنجر امروزه مخصوصاً برای تلفن های هوشمند مناسب است.

خدمات مشتری یکی از ویژگی هایی است که اکثر مصرف کنندگان به آن توجه می کنند. در واقع، خدمات ضعیف به مشتری می تواند باعث از دست دادن فروش یا رزرو شما شود.

مدیریت ارتباط با مشتری خوب از فواید چت بات ها

علاوه بر اطلاعات، یک ربات چت می‌تواند به مسافران مشاوره دهد تا تشریفات را ساده‌تر کند. با ایجاد یک چت بات مخصوص نوع خدماتی که ارائه می کنید، مشتریان شما می توانند به راحتی راه خود را پیدا کنند. به ویژه، آنها می توانند به تنهایی و بدون انتظار برای کمک یک نماینده فروش، تور مسافرتی خود را رزرو کنند. یک چت بات می تواند نقش یک مشاور واقعی را ایفا کند که به مسافران کمک می کند انتخاب درستی داشته باشند.

از جمله اینکه او می تواند آنها را بر اساس انتظاراتشان و همچنین بودجه شان راهنمایی کند. از طریق مکالمه، آژانس مسافرتی شما می تواند در طول سفر با مشتریان در تماس باشد. در پایان یک سفر، ربات چت می تواند پیام های شخصی برای هر مشتری ارسال کند. این اعلامیه ها اطلاعات ارزشمندی هستند که می توانند برای بهبود خدماتی که ارائه می کنید استفاده شوند. چت بات ها در واقع قادر به تجزیه و تحلیل داده های متعددی هستند که از مبادلات با کاربران به دست می آیند. اطلاعات ارزشمندی به دست می آورید که به شما امکان می دهد در صورت لزوم استراتژی های خود را تطبیق دهید.

مدیریت ارتباط با مشتری خوب از فواید چت بات ها
مدیریت ارتباط با مشتری خوب از فواید چت بات ها

یک پایگاه داده برای ارتباطات هدفمند داشته باشید

کاربرانی که از طریق چت بات با شرکت شما تماس گرفته اند، مشتریان بالقوه آینده هستند. سپس می توان داده های آنها را ثبت کرد تا پیشنهادات جدیدی را که تنظیم می کنید به آنها پیشنهاد دهید. بسیاری از شرکت های فعال در بخش گردشگری از این روش برای جذب هر چه بیشتر افراد استفاده می کنند.

چت ربات ها می توانند تجزیه و تحلیل داده ها را در زمان واقعی انجام دهند و می توانند حجم زیادی از اطلاعات را ذخیره و پردازش کنند (به عنوان مثال، مکالماتی که با کاربران شما دارند). این در واقع به شما این امکان را می دهد که پایگاه داده خود را با جزئیات بخش بندی کنید. از این رو به شما کمک می‌کند تا در میان سایر استراتژی‌ها، کمپین‌های بازاریابی ایمیلی خود را مؤثرتر کار کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی