مسابقات آزاد ملی مهارت گردشگری

نفرات برتر نخستین دوره مسابقات آزاد ملی مهارت گردشگری که در خوزستان برگزار شد، معرفی شدند.

شهرام ملایی هزاروندی سرپرست اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان در این خصوص گفت: مسابقات آزاد ملی مهارت گردشگری بر اساس دستورالعمل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای اجرا و در مرحله اول ۳۳ نفر از سراسر کشور متقاضی حضور در این رقابت‌ها بودند که پس از بررسی در کمیته تخصصی و فنی مسابقات و انجام داروی ۱۵ نفربه مرحله نهایی راه یافتند.

به گزارش ایسنا، وی اضافه کرد: پس از سه روز رقابت، ریحانه سادات موسوی از استان قم ، عسکر عبدالهی آرپناهی از استان خوزستان و سیدعلی رضویان از آذربایجان غربی به عنوان نفرات اول تا سوم مورد تجلیل قرار گرفتند.

معرفی نفرات برتر مسابقات آزاد ملی مهارت گردشگری در خوزستان
معرفی نفرات برتر مسابقات در خوزستان

وی  هدف از برگزاری این مسابقات را نهادینه کردن فرهنگ مهارت‌آموزی، ترویج و ارتقای فرهنگ گردشگری، محرومیت‌زدایی با محوریت گردشگری، فراهم کردن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان فعالان در این حوزه، معرفی مکان‌های بومی و گردشگرپذیر و ایجاد اشتغال در توسعه اقتصادی منطقه عنوان کرد.

ملایی هزاروندی خاطرنشان کرد: در این دوره از مسابقات فرهیختگان، نخبگان و فعالان حوزه گردشگری و میراث‌فرهنگی و صنایع دستی کشور از استان‌های تهران، البرز، گلستان، قم، آذربایجان غربی، اصفهان و خوزستان به مدت سه روز در جزیره سد شهید عباسپور و منطقه کوهستانی تاراز در شهرستان اندیکا به رقابت پرداختند.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی