بهترین مکان ها برای بازدید در مسقط

مسقط که بین آرامش طبیعت، قلعه های باستانی و برخی مکان های فرهنگی قرار دارد، شهری با زیبایی و شگفتی های منحصر به فرد است. محصور در چشم انداز فریبنده اقیانوس و کوه ها، برخی از بهترین مکان ها برای بازدید در مسقط وجود دارد که متنوع ترین تجربه را ارائه می دهد. سواحل شنی و زیبایی سرسبز اطراف واحه مسافران را به کاوش و کشف گرمای مهمان نوازی و زیبایی عمانی در تور مسقط ترغیب می کند.

مسقط مقصدی است که باید از آن دیدن کنید، جایی که در آن ماجراجویی و شگفتی های طبیعی فراوانی دارید. از سواحل، تپه‌ها و مکان‌های میراثی دست‌چین شده وجود دارد، در اینجا برخی از مهم‌ترین جاذبه‌هایی هستند که باید در تعطیلات خود از آنها دیدن کنید. اینجا یک شهر بسیار گسترده است و هر منطقه کاملاً متفاوت از دیگری است و تقریباً مانند بسیاری از شهرهای کوچک در داخل شهر است که هر کدام توسط کوه‌های فوق‌العاده زیبا که از شهر عبور می‌کنند جدا شده‌اند.

به همین دلیل، بیشتر مکان‌های دیدنی در مسقط از یکدیگر دور هستند. اما خدا را شکر، این شهر دارای جاده های عالی و یک بزرگراه پر سرعت است که باعث می شود مسافت ها کوتاه به نظر برسند. با این حال، استفاده از تاکسی در مسقط به همان دلایلی که در بالا ذکر کردم می تواند بسیار گران باشد. شما همچنین می توانید اجاره ماشین را انتخاب کنید که گردشگری در مسقط را بسیار ساده تر می کند.

این کشور که تا سال 1970 تا حد زیادی منزوی بود، فضایی آرام و متوسط دارد در حالی که شهرهای عمان فرصتی برای گشت و گذار فراهم می کنند. این کشور غواصی باورنکردنی و سواحل شنی وسیع دارد.

موترا کورنیش

در حالی که غروب زرشکی، بندر را در Mutrah Corniche فرا می‌گیرد، کشتی را تماشا کنید که به سواحل می‌رسد. کورنیش که یکی از دیدنی‌ترین و آرام‌ترین مکان ها برای بازدید در مسقط است، به مساحت 3 کیلومتری گسترش یافته است. اسکله با تعدادی کافه و رستوران پر شده است که می توانید از طعم لذیذ غذاها لذت ببرید و منظره آرام ساحل را تحسین کنید.

در این بندر عمان برج‌های دیده‌بانی، بازار ماهی‌فروشی و بندرگاه دوو وجود دارد، در حالی که یک لبه قرنیه با صخره‌های متمایز سوار شده است. برخی از فعالیت ها مانند کشتی سواری را امتحان کنید یا حتی می توانید یک وعده غذایی خانوادگی را در حین کاوش در کرنیچ برنامه ریزی کنید.

موترا کورنیش
موترا کورنیش

وادی بنی خالد

سبزی و زمرد استخر بزرگ وادی بنی خالد، آن را به مکانی عالی برای گشت و گذار در مسقط برای مسافران تبدیل کرده است. محصور در حاشیه های بلند نخل، این یکی از دیدنی ترین مناظر برای در آغوش گرفتن طبیعت است. با تعریف توپوگرافی آن، صخره های سنگی و دره ها آن را به بهشتی برای کاوش تبدیل کرده است. اگر از علاقه مندان به ماجراجویی هستید، وادی بنی خالد مطمئنا مکانی عالی است که نباید از دست بدهید. کفش های کوهنوردی خود را تهیه کنید و برای کشف هر گوشه با پای پیاده آماده شوید. نیمکت‌ها و پل‌ها و رستوران‌هایی برای استفاده عموم وجود دارد، اما هیچ چیز نمی‌تواند زیبایی این جاذبه پانوراما را از بین ببرد.

وادی بنی خالد
وادی بنی خالد

ساحل یتی از بهترین مکان ها برای بازدید در مسقط

زیبایی ساحل Yitti آن را به یکی از بهترین سواحل عمان تبدیل کرده است که هرگز نمی توانید از گشت و گذار در آن غافل شوید. این ساحل که توسط انسان ها دست نخورده است، مطمئنا یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در مسقط برای کسانی است که از تنهایی لذت می برند. شن‌های نرم و آب‌های شفاف ساحل، آن را برای قدم زدن در اطراف و تجربه برخی ماجراجویی‌های آبی مانند شنا، عالی کرده است.

از غروب آفتاب لذت ببرید یا برای یک شب اقامت در کمپ برنامه ریزی کنید تا همه رنگ ها را در بر بگیرد، از غروب زرشکی تا سایه های آرام آب. اما هیچ امکاناتی در اطراف وجود ندارد، بنابراین بازدید خود را عاقلانه در بهترین زمان برای رفتن به مسقط برنامه ریزی کنید تا تجربه خود را به یاد ماندنی کنید.

ساحل یتی از بهترین مکان ها برای بازدید در مسقط
ساحل یتی از بهترین مکان ها برای بازدید در مسقط

قلعه المیرانی

قلعه Al Mirani که در قرن شانزدهم ساخته شده است، یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در مسقط برای درک تاریخ این کشور است. نه فقط مسقط، قلعه المیرانی یکی از پربازدیدترین جاذبه های عمان است که نگاهی اجمالی به گذشته را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. اگرچه این قلعه توسط پرتغالی ها ساخته شد، اما نقش اساسی در سقوط آنها داشت. امروزه این قلعه مجموعه عظیمی از مصنوعات و ابزار جنگی را برای عموم به نمایش می گذارد. این قلعه مشرف به خلیج عمان به تاریخ و میراث باشکوه مسقط کمک می کند.

قلعه المیرانی
قلعه المیرانی

مرکز شهر مسقط

مرکز شهر مسقط، بهشت خریداران، بهترین مکان برای خرید است. مرکز خرید سیتی سنتر با ارائه برخی از کارهای هیجان انگیز در مسقط، خانه بیش از 142 برند جهانی است. می‌توانید لوازم جانبی مد کلاس بالا را خریداری کنید، از وعده‌های غذایی در برخی از کافه‌های مجلل لذت ببرید و با سینمای VOX سرگرمی‌های بیشتری را به تعطیلات خود اضافه کنید. فاصله کوتاه از مسیر بین المللی مسقط، مرکز شهر را به یکی از بهترین مکان ها برای دیدن در مسقط تبدیل کرده است. بهترین اقلامی را که می‌خواهید راه بروید و روز را در مرکز سرگرمی بگذرانید فهرست کنید.

مرکز شهر مسقط
مرکز شهر مسقط

 سوق مطرح از مکان ها برای بازدید در مسقط

قدیمی ترین سوق در مسقط، سوق Mutrah مطمئناً یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در مسقط است که می توانید از آنجا به خرید دلخواه بپردازید. از هنر و صنایع دستی عربی گرفته تا قطعات جواهرات، سفال، منسوجات و موارد دیگر، Mutrah Souq همچنین مدهای باکیفیتی مانند سوروال، لیهاف و موارد دیگر را برای خرید ارائه می دهد. در بازار قدم بزنید تا بهترین سوغاتی را از میان هزاران عنصر به نمایش گذاشته شده بخرید. این بازار زمانی توسط عمانی ها برای تجارت و تامین منظم کالاهای مورد نیاز در دهه 60 مورد استفاده قرار می گرفت.

 سوق مطرح از مکان ها برای بازدید در مسقط
سوق مطرح از مکان ها برای بازدید در مسقط

برج ساعت برج الصحوا

برج ساعت برج الصحوا که در قلب مسقط قرار دارد چیزی کمتر از یک بنای تاریخی ملی نیست. برج ساعت برج الصحوا که به مناسبت بیست و پنجمین سال رنسانس ساخته شده است، بهترین مکان گردشگری مسقط است که می توانید زیبایی نقاشی های دیواری عمانی را در آن کشف کنید. این برج عمان را به عنوان کشوری قدرتمند نشان می دهد که به نوسازی و توسعه اختصاص یافته است. این برج با ارتفاع 50 متری دارای چهار ساعت بزرگ با طرح‌های پیچیده، اعداد عربی و برخی از هنرهای معرق و نقوش است.

برج ساعت برج الصحوا
برج ساعت برج الصحوا

قلعه بیت المقام از مکان ها برای بازدید در مسقط

بیت المقام علیرغم اینکه مکانی بی نظیر است، یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در مسقط است. با فاصله نزدیک‌تر از شهر اصلی مسقط، بیت المقام به منطقه وسیعی گسترش می‌یابد و کل منطقه را می‌پوشاند تا اینکه بتوان افق را کشف کرد. زیبایی چشمگیر این اقامتگاه مستحکم چیزی کمتر از شگفتی نیست، جایی که هیچ تاثیر توسعه ای وجود ندارد و جذابیت روستایی آن را زنده نگه می دارد.

Bait Al Maqaham نگاهی اجمالی به زندگی مزارع گذشته، مستقر در دامنه‌های کوه‌های هاجر را ارائه می‌دهد و آن را به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری مسقط تبدیل می‌کند.

قلعه بیت المقام از مکان ها برای بازدید در مسقط
قلعه بیت المقام از مکان ها برای بازدید در مسقط

مسجد جامع مسقط

بزرگ‌ترین مسجد عمان، مسجد جامع مسقط در مساحتی حدود 416000 متر مربع گسترده شده است و می‌تواند حدود 20000 نمازگزار را در یک حرکت در خود جای دهد. این مکان عالی برای تحسین تلفیقی عالی از معماری معاصر با طراحی های سنتی عمانی است. یکی دیگر از قسمت های جذاب مسجد جامع، لوستر و فرش آن است که دومین مسجد بزرگ در جهان است که این مسجد را به یکی از معروف ترین مکان ها برای بازدید در مسقط تبدیل می کند.

سنگ مرمر سفید با نقوش موزائیک ظریف بر جذابیت کلی این مسجد می افزاید. کل مسجد به چهار قسمت اصلی تقسیم شده است، یک نمازخانه که مختص آقایان است و دیگری فقط مخصوص بانوان به نام مصلی، وضوخانه و مرکز اسلام است که نمازگزاران می توانند در آن از نوشیدنی رایگان بهره مند شوند.

مسجد جامع مسقط
مسجد جامع مسقط

خانه اپرای سلطنتی

یکی از بهترین مکان ها برای بازدید در مسقط، این جاذبه نمادین، خانه اپرای سلطنتی است که بهشتی برای دوستداران فرهنگ، هنر و موسیقی است. این مکان فرهنگ ها و میراث متنوع را از طریق رویدادهای مختلف و برنامه های غنی فرهنگی تقویت می کند. این بنا به زیبایی با باغ‌های سرسبز، یک تئاتر، یک سالن، رستوران‌های مجلل و بازارهای فرهنگی طراحی شده است.

خانه اپرای سلطنتی
خانه اپرای سلطنتی

این مجموعه به اندازه کافی بزرگ است که می تواند حدود 1100 نفر را همزمان در خود جای دهد. معماری این مکان تلفیقی از سبک ایتالیایی و اسلامی با گل رز سنگ صحرای عمانی است. زیبایی‌شناسی و فضای داخلی غنی تالار اپرای سلطنتی به شما این حس را می‌دهد که وارد مکانی مجلل شده‌اید، زیرا سقف‌ها و دیوارها با چوب، طلا و شیشه تزئین شده‌اند که باکلاس و سلطنتی به نظر می‌رسند. با شرکت در تورهای راهنما در این جاذبه های شهر برای کاوش در فرهنگ و تاریخ این مکان، از گشت و گذار مسقط نهایت لذت را ببرید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی