استخر طبیعی بیمه در مسقط

استخر طبیعی بیمه در مسقط،‌ در پارک هوایات نجم واقع شده است و در سال های اخیر محبوبیت بسیار زیادی در بین گردشگران پیدا کرده است. بعضی از افراد برای شنا کردن ،‌ بعضی برای پیک نیک و غذا خوردن و برخی برای لذت بردن از زیبایی های این منطقه به استخر بیمه می آیند و اوقات خوبی را سپری می کنند.

استخر طبیعی بیمه به طور طبیعی و با  فرسایش  طبیعی سنگ آهک و ریزش صخره‌ها به وجود آمده است.  البته برخی از افسانه های محلی می گویند این استخر بر اثر سقوط شهاب سنگ به وجود آمده که البته از نظر علمی چندان درست به نظر نمی آید. به همین دلیل است که این منطقه هوایات النجم نامگذاری شده است که به معنای ستاره در حال سقوط است. گفته می شود این استخر از طریق یک تونل زیر زمینی  به دریا وصل است و همین مورد دلیل رنگ زیبا و خاص استخر است.

 بازید از استخر طبیعی بیمه در مسقط ، باید حتما در برنامه تور مسقط شما باشد. بعد از دیدن کردن از این استخر طبیعی ، می بینید که تا حد زیادی ارزش دیدن دارد!

اگر تا به حال درباره استخر بیمه چیزی ندیده اید یا نشنیده اید ، می توانید یکی از زیباترین استخر های شنای طبیعی  دنیا را تصور کنید. اگر علاقمند به طبیعت و بازدید از شگفتی ها و پدیده های طبیعی هستید و به عمان سفر می کنید، حتما باید از استخر بیمه دیدن کنید !

استخر طبیعی بیمه
استخر طبیعی بیمه

دسترسی به استخر بیمه

استخر طبیعی بیمه یکی از جذاب ترین و عجیب ترین جاذبه های طبیعی و در عین حال یکی از در دسترس ترین جاذبه های  کشور عمان است. این استخر فقط یک ساعت و نیم از شهر مسقط و ۵۵ دقیقه تا شهر سور فاصله دارد. اگر به مسقط سفر کرده اید، می توانید سفر یک روزه به استخر بیمه داشته باشید، و بعد از غروب آفتاب به مسقط برگردید. برخلاف سایرجاذبه های گردشگری و دیدنی عمان ،  دسترسی به استخر بیمه بسیار راحت است و نیازی به پیاده روی طولانی و یا رانندگی طولانی وجود ندارد. درواقع این استخر طبیعی  در کنار یکی از بزرگراه های اصلی قرار گرفته است و به راحتی می توانید  به آن برسید. بعد ازاین که از بزرگراه خارج شدید ،‌ با پنج دقیقه رانندگی به پارکینگ استخر خواهید رسید.

پارکینگ

استفاده از پارکینگ برای گردشگرانی که از آن بازدید می کنند، رایگان است.  پارکینگ به اندازه کافی بزرگ است که بتواند تعداد زیادی از بازدیدکنندگان  و گردشگران، حتی اتوبوس های مخصوص تور های گردشگری  را در خود جای دهد. اگر در زمان تعطیلات آخر هفته (جمعه یا شنبه )  از استخر دیدن کنید ، افراد محلی و گردشگران زیادی را خواهید دید و  استخر شلوغ است.

از پارکینگ که خارج شوید، به ورودی اصلی استخر بیمه می رسید. اینجا  گیت کوچکی برای عبور وجود دارد و تابلوهایی نصب شده اند که از شما می ‌خواهند لباس پوشیده و متناسب با فرهنگ اسلامی کشور عمان بپوشید.  در صورتی که لباس های کوتاه (‌نظیر تاپ، لباس های آستین حلقه ای، دامن کوتاه و …) بپوشید ممکن است به شما اجازه  ورود به استخر داده نشود. بنابراین لازم است به فرهنگ و عقاید محلی و مسلمان این منطقه احترام گذاشته شود.

دسترسی به استخر بیمه
دسترسی به استخر بیمه

محوطه استخر بیمه  طراحی فوق العاده و زیبایی دارد و مکانی  عالی برای لذت بردن  گردشگران از زیبایی های طبیعی است. اگر فرزندان کوچک  دارید، زمین های بازی مخصوص زیادی در اطراف استخر وجود دارد که بچه ها می توانند در آن ها بازی کنند. بسیاری از گردشگران فرزندان خود را برای بازی در زمین‌ های  بازی  اطراف می آوردند و خودشان به تماشای استخر و یا شنا در آن می پرداختند. بهرحال اگر کودک دارید و نمی خواهید آن هارا به درون استخر ببرید (‌که البته خطرناک هم هست) بهترین کار این است که آن ها را به زمین بازی کودکان ببرید .

اگر در هنگام ناهار به استخر بیمه بروید، می بینید که تعداد زیادی از میز های پیک نیک  و غذاخوری وجود دارد که  می توانید پس از وقت گذراندن در استخر ناهارتان را روی میز های مخصوص میل کنید و لذت ببرید .

هنگامی که از پارکینگ خارج می شوید و وارد محوطه استخر می شوید ، با دیوار های سنگی و بسیار غول پیکر و عظیمی روبرو می شوید که دور تا دور استخر بیمه را کشیده شده است.

اگر دارید از بالا استخر را نگاه می کنید ،‌ مراقب باشید که چیزی را به داخل استخر پرتاب نکنید چرا که افرادی مشغول شنا در استخر هستند و ممکن است آسیب جدی به آن ها وارد کنید و یا آب را آلوده کنید.

 شنا در استخر بیمه

بعد از این که استخر را خوب تماشا کردید،‌ این امکان برای شما وجود دارد که در صورت تمایل به داخل استخر بروید و در آب زلال و شفاف  شنا کنید . البته هنگامی که در استخر بیمه شنا می کنید،  باید این کار را با مسئولیت خود انجام دهید. تابلوهایی در گوشه کنار استخر قرا رگرفته  شده اند و به شما هشدار می دهند که  مراقب باشید . احتیاط کنید واگر شنا بلد نیستید،‌  زیاد جلو نروید.

 شنا در استخر بیمه
شنا در استخر بیمه

امکانات استخر

  • وجود میز و صندلی مخصوص پیک نیک
  • درخت های نخل که می توانید از سایه آن ها استفاده کنید
  • سرویس بهداشتی تمیز و نزدیک
  • هزینه ورودی رایگان برای پارکینگ و استخر
  • مسیر راه رفتن و پیاده روی کاملا هموار است و می توانید به راحتی در کنار استخر راه بروید. اگر می خواهید وارد استخر شوید،‌ حدود ۸۰ پله وجود دارد که باید از آن ها پایین بروید تا به آب برسید.
امکانات استخر
امکانات استخر

اب گرم ماهی ها

این مورد یکی از جذاب ترین بخش های سفر به استخر بیمه است.  در استخر بیمه بخشی به نام اب گرم ماهی رایگان وجود دارد که شما می توانید پاهایتان را در آب قرار دهید و ماهی ها به پاهای شما می چسبند و پوست اضافی پاهای شما را از بین می برند ! وقتی پاهایتان را از آب بیرون می آورید، ‌پوست آن ها کاملا صاف و نرم می شود.

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی