ملایر مهیای استقبال از میهمانان نوروزی

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ملایر با اشاره به آغاز زودهنگام سفرهای نوروزی، بر لزوم آمادگی صددرصدی دستگاه‌های اجرایی برای استقبال از مسافران نوروزی، پاکسازی شهرها و روستاهای در حریم جاده‌ها، پاکسازی ورودی‌های شهرها، مساجد، پارک‌ها و زیباسازی معابر و فضاهای شهری تأکید کرد و گفت: باید نوروزی متفاوت برای مسافران و مردم رقم بخورد.

عباس خدابخشیان دوشنبه ۱۵ اسفندماه در دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان ملایر که با حضور بخشداران و اعضای این ستاد برگزار شد، افزود: امسال با توجه به تغییرات جدید، سفرهای نوروزی از ۲۴ اسفندماه آغاز شده و شاهد پیک سفر در روزهای منتهی به نوروز هستیم.

وی ادامه داد: بحث پاکسازی روستاهایی که در حریم راه هستند، بسیار حائز اهمیت است و باید اتاق اصناف بازدیدهای دوره‌ای از بازار و فروشگاه‌های عرضه محصولات و رستوران‌ها را به طور جدی در دستور کار قرار دهد.

ملایر در نوروز
ملایر در نوروز

معاون فرماندار ملایر اظهار کرد: شهرداری ها ورودی شهر، پارک‌ها و مساجد، معابر و خیابان‌ها را پاکسازی و زیباسازی کند، همچنین نیروی انتظامی در خصوص چهارشنبه آخر سال هشدارهای لازم را به عمل آورده و از فروش مواد محترقه خطرناک جلوگیری شود.

خدابخشیان خاطرنشان کرد: باید با همکاری آموزش و پرورش به کودکان آموزش‌های لازم داده شده و لیست کشیک ادارت در ایام نوروز برای دبیرخانه و فرمانداری ارسال شود همچنین رعایت بحث صرفه‌جویی انرژی در ادارت و به ویژه آموزش و پرورش در روزهای تعطیلات باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی ملایر نیز با اشاره به آمادگی ملایر برای پذیرایی از میهمانان نوروزی، گفت: ستاد اجرایی خدمات یک ستاد دائمی است که در دو بخش برنامه های روتین و فرهنگی فعالیت دارد.

ابراهیم جلیلی ضمن توضیح وظایف کمیته های ستاد اجرایی خدمات سفر، افزود: این ستاد با کمک کمیته های عضو و دستگاه‌های خدمات رسان شهرستان، آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است و در این راستا برنامه های متنوعی برای ایام تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ تدارک دیده شده است.

تهیه تورهای نوروزی

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی