رونق گردشگری کشاورزی لرستان

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: استان دارای ظرفیت‌های خوبی در زیربخش‌های کشاورزی است که با ۳ میلیون تن محصولات کشاورزی می‌توانیم شاهد توسعه و رونق رونق گردشگری کشاورزی لرستان  باشیم. 

سرزمینی کوهستانی در غرب ایران است. رشته کوه های زاگرس از شمال غربی تا جنوب شرقی استان امتداد دارد. بلندترین قله اشتران کوه با ارتفاع 4100 متر از سطح دریا است. هوا در شمال سرد است زیرا کوه های زیادی وجود دارد. در جنوب معتدل است. ارتفاع زیاد و شرایط جغرافیایی باعث شده است که رودخانه ها و چشمه های زیادی از این استان عبور کنند. نقاشی های کشف شده در غارهای دوشه و غار میرملاس نشان می دهد که قوم کاسی در 1600 سال قبل از میلاد در لرستان می زیسته اند.

سید عماد شاهرخی، در نشست سراسری تخصصی گردشگری کشاورزی که در سالن جلسات اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد،  اظهار کرد: لرستان با تولید سه میلیون تن محصولات کشاورزی رتبه اول را دارد که لرستان کانون حبوبات و محصولات باغی اعم از انار، گردو، انجیر، سیب و زردآلو است که عمدتاً این محصولات به خارج از کشور صادر می‌شود.

رونق گردشگری کشاورزی لرستان
رونق گردشگری کشاورزی لرستان با تولید ۳ میلیون تن محصولات کشاورزی

شاهرخی در ادامه به حوزه پرورش آبزیان در لرستان اشاره کرد و گفت: درحوزه آبزیان حدود ۳۰ هزار تن تولید استان است که این فرصت و ظرفیت‌های بسیار مناسبی است که باید از آن‌ها در بخش رونق گردشگری استفاده کنیم. 

وی افزود: ایران در حوزه گردشگری حدود ۱۳ محصول کشاورزی و خدماتی ارائه می‌دهیم که از غذاهای ارگانیک گرفته تا قایقرانی، ماهیگیری و بازدیدهایی از گل‌های زینتی و گیاهان دارویی و امیدوارم از این پتانسیل خوبی در کشورمان و استان لازم به شکل مؤثر استفاده شود. 

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی