مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای ژاپن

ژاپن مجمع الجزایر یا رشته ای از جزایر در لبه شرقی آسیا است. چهار جزیره اصلی وجود دارد: هوکایدو، هونشو، شیکوکو و کیوشو. همچنین نزدیک به 4000 جزیره کوچکتر وجود دارد! نزدیکترین همسایگان ژاپن در سرزمین اصلی منطقه سیبری روسیه در شمال و کره و چین در جنوب آن هستند. تقریباً چهار پنجم ژاپن پوشیده از کوه است. رشته کوه های آلپ ژاپن از مرکز بزرگترین جزیره، هونشو، عبور می کند. بلندترین قله کوه فوجی است، آتشفشانی مخروطی شکل که بسیاری از ژاپنی ها آن را مقدس می دانند. ژاپن یکی از محبوب ترین مقاصد سفر در جهان و یک ترکیب منحصر به فرد از سنتی و مدرن است، با معابد و ساختمان های بسیاری از گذشته که با دستاوردهای مدرن در معماری و فناوری وجود دارند. شما می توانید با اخذ ویزای ژاپن و خرید تور ژاپن، روزی در تاریخ و فرهنگ ژاپن غوطه ور شوند و روزی دیگر از طریق پیشرفت های فناوری نگاهی اجمالی به آینده داشته باشید.

تقریباً همه مکان‌های تاریخی هنوز برای اهداف اصلی خود استفاده می‌شوند و در عین حال برای عموم باز هستند. زیبایی های طبیعی ژاپن در تمام طول سال قابل مشاهده است. علاوه بر این، ژاپن یکی از کمترین میزان جرم و جنایت در جهان را دارد که آن را برای مسافران ایده آل می کند.

انواع ویزای ژاپن

در حال حاضر انواع مختلفی از ویزاها وجود دارد و در آینده بیشتر معرفی خواهند شد، از جمله eVisa. ویزاها مستقیماً از سفارت‌خانه‌ها و کنسولگری‌های ژاپن دریافت می‌شوند، اگرچه فرآیند درخواست برای eVisa کاملاً آنلاین تکمیل می‌شود.

ویزای ژاپن را می توان در 3 دسته اصلی دسته بندی کرد:

  • ویزای کار
  • ویزای غیر کاری
  • ویزاهای مربوط به خانواده

ویزای کاری

ویزاهای کاری ویزای اقامت بلندمدت در نظر گرفته می‌شوند و کاری را پوشش می‌دهند که به دانش یا مهارت‌های حرفه‌ای در سطح بالا نیاز دارد و بنابراین شامل وظایف ساده کارگری نمی‌شود. مشاغلی مانند پیشخدمت، کارگران ساختمانی، فروشندگان و غیره نمی توانند ویزای کار دریافت کنند.

انواع ویزای ژاپن
انواع ویزای ژاپن

ویزای غیر کاری

هر فردی که دارای ویزای غیر کاری باشد، تا زمانی که اداره مهاجرت به آنها اجازه دهد، مجاز به کار است. این نوع ویزا ویزای اقامت کوتاه مدت محسوب می شود و محدودیت هایی اعمال می شود. کسانی که برخی از کارها را تحت ویزای غیر کاری انجام می دهند نمی توانند از تعداد ساعات مجاز در هفته تجاوز کنند. کسانی که برای کسب فناوری، مهارت یا دانش آموزش می بینند، کارآموزی فنی، دانشجویان یا پژوهشگران فعالیت های فرهنگی یا هنری ژاپن.
دانشجویان دانشگاهی که در دوره کارآموزی بدون دستمزد شرکت می کنند، بازدیدکنندگان موقت (همچنین به عنوان ویزای توریستی شناخته می شود). این وضعیت شامل بازدیدکنندگان در تعطیلات، ورزش، بازدید از خانواده، شرکت کنندگان در سمینارها و کنفرانس ها، جلسات تجاری، تحقیقات بازار و کسانی است که برای شرکت در فعالیت های روابط عمومی به ژاپن سفر می کنند.
همچنین یک اپیگراف دیگر برای ویزای غیر کاری وجود دارد که مورد به مورد اعطا می شود: فعالیت های تعیین شده. دانشجویان دوره کارآموزی، تعطیلات کاری، خانه دار دیپلمات ها از جمله افرادی هستند که می توانند برای این ویزا اقدام کنند.

ویزاهای مربوط به خانواده

ویزاهای مربوط به خانواده ویزای اقامت کوتاه مدت در نظر گرفته می شوند و هیچ محدودیتی در مورد استخدام ندارند، بنابراین می توانید بیش از یک فعالیت داشته باشید یا شغل خود را تغییر دهید. کسانی که می توانند برای این ویزاها اقدام کنند عبارتند از:

همسران و فرزندان اتباع ژاپنی
ساکنین طولانی مدت
مقیم دائم
همسر و فرزندان مقیم دائم

ویزای توریستی ژاپن

هر توریستی که قصد سفر به ژاپن را دارد باید قبل از ورود به این کشور ویزای توریستی دریافت کند. با این وجود، ژاپن چندین ملیت را از رعایت این الزام مستثنی می کند. به عنوان مثال، شهروندان بسیاری از کشورهای اروپایی، ایالات متحده، استرالیا و آرژانتین نیازی به دریافت ویزای توریستی ژاپن ندارند زیرا آنها کشورهای معاف از ویزا برای اهداف گردشگری در نظر گرفته می شوند. اتباع هر یک از این مناطق می توانند حداکثر 90 روز بدون ویزا در ژاپن بمانند و به آنها وضعیت بازدیدکننده موقت اختصاص داده می شود.

ویزای توریستی ژاپن یک ویزای اقامت کوتاه مدت برای اهداف گشت و گذار، دیدار دوستان یا شرکت در کنفرانس ها یا دوره ها می باشد. طبق مقررات یکبار ورود، گردشگران می توانند تا 30 روز در ژاپن بمانند، اما این ویزای توریستی تا 90 روز اعتبار دارد. گردشگران همچنین می توانند برای 2 سفر کوتاه در مدت 6 ماه برای ویزای دوبار ورود اقدام کنند. توجه به این نکته ضروری است که ویزای توریستی ژاپن به مسافران اجازه نمی دهد در حین اقامت در این کشور به کار بپردازند.

ویزای توریستی ژاپن
هر توریستی که قصد سفر به ژاپن را دارد باید قبل از ورود به این کشور ویزای توریستی دریافت کند.

سایر ویزاهای اقامت کوتاه مدت

ویزای تجاری: یک ویزای تجاری موقت برای اقامت تا 90 روز وجود دارد که می تواند ویزای یک بار ورود یا دو بار ورود (در صورتی که هر دو سفر در یک دوره 6 ماهه باشد). اهداف تجاری شامل کنفرانس ها، جلسات، امضای قراردادها و بررسی بازار است.
ویزای ترانزیت: برخی از ملیت ها برای توقف در ژاپن هنگام رفتن به مقصد بعدی نیاز به ویزای ترانزیت دارند. بسیاری از مسافران تا زمانی که در منطقه اختصاص داده شده می مانند و فرودگاه را ترک نمی کنند به این نیاز ندارند.

مدارک اخذ ویزای توریستی ژاپن

1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه‌های قبلی

الف) مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 2 قطعه عکس 4.5 * 4.5 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه (قابل ذکر است جهت گرفتن تایید شناسنامه داشتن مهر ثبت احوال در کنار نام همسر و فرزندان و برای متقاضیان بالای 15 سال ارائه شناسنامه عکس دار الزامی است.)

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (تاریخ صدور گواهی حساب بانکی نمی بایست بیشتر از 5 روز  از تاریخ ارائه مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

الف) حساب‌های جاری: کارکرد سه ماه اخیر و تاریخ صدور آن نمی بایست بیشتر از 5 روز  از تاریخ ارائه مدارک به سفارت باشد.

ب) گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک، همراه با مهر شعبه و امضاء بانک (تاریخ صدور آن نمی بایست بیشتر از 5 روز  از تاریخ ارائه مدارک به سفارت باشد.)

* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 100.000.000 تومان باشد.

مدارک اخذ ویزای توریستی ژاپن
کلیه مدارک علاوه بر ترجمه رسمی به زبان انگلیسی نیاز به تائیدیه دادگستری دارند (تاریخ این ترجمه‌ها نمی‌بایست بیشتر از سه ماه از تاریخ ارائه مدارک به سفارت باشد.)

5) اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف) پزشکان : پروانه مطب یا حکم کارگزینی مهرشده از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی به همراه نامه تاییدیه از سازمان نظام پزشکی و دانشنامه تحصیلی ممهور به مهر تاییدیه وزارت بهداشت

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی مهرشده و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی وتاییدیه مرخصی، سابقه بیمه بارکددار، آخرین مدرک تحصیلی مرتبط با  سمت شغلی

  * ارائه دفترچه بیمه و اصل مدارک تحصیلی الزامی است. (جهت گرفتن تائیدیه دادگستری)

د) بازنشسته‌ها: حکم بازنشستگی

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه اصل آخرین آگهی تغییرات آن شرکت (جهت گرفتن تائیدیه دادگستری)

و) در صورت خویش فرما بودن : جواز کسب /اصل آخرین آگهی تغییرات

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی مهرشده یا گواهی اشتغال به کار، آخرین مدرک تحصیلی مرتبط با  سمت شغلی

 ح) دانشجویان پسر: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

 * جهت تائید مدرک تحصیلی برای گرفتن تائیدیه دادگستری لطفاً موارد ذیل در نظر گرفته شود :

الف) دانشجویان دانشگاه آزاد علاوه بر مهر دانشگاه برای تائید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

ب) دانشجویان دانشگاههای دولتی علاوه بر مهر دانشگاه برای تائید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به وزارت علوم مراجعه نمایند.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آنها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه و تایید دادگستری دارد.

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌های خانه‌دار

* تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

* کلیه مدارک شغلی و گواهی های تحصیلی در صورتی که به زبان انگلیسی باشد نیاز به تایید ندارد.

* حضور مسافرین در سفارت الزامی نمی‌باشد ولی در صورت درخواست سفارت، حضور فرد در سفارت به‌منظور مصاحبه الزامی می‌باشد.

* لازم به ذکر است، تمامی افرادی که سفرهای قبلی خود به ژاپن را از طریق دعوتنامه اقوام یا دوستان خود انجام داده‌اند، امکان درخواست ویزا توریستی ژاپن برای آنها وجود ندارد.

* اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزدآژانس باقی می‌ماند.

* چک رمزدار یا ضمانت‌نامه بانکی برای هر نفر حداقل به مبلغ 100.000.000 تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت¬های بیشتر متعاقبا‌ اعلام می‌گردد. 

دانلود فرم مشخصات فردی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی