ترفند ژاپن برای جذب گردشگر بین‌المللی

ژاپن قصد دارد در سال مالی آینده ۵ تریلیون ین (۳۴ میلیارد دلار) یا بیشتر از گردشگران درآمد کسب کند زیرا سیاست‌گذاران امیدوارند از ین ضعیف برای جذب بازدیدکنندگان خارجی استفاده کنند. به نقل از رویترز، ژاپن الزامات کنترل مرزی کووید- ۱۹ را در این ماه کاهش داده که گامی کلیدی و ترفند ژاپن برای جذب گردشگر بین‌المللی است.

ژاپن مشتاق است از نزول ین به پایین‌ترین حد در ۳۲ سال گذشته به عنوان ترفند ژاپن برای جذب گردشگر بین‌المللی استفاده کند.

سیاستگذاران ژاپنی نسبت به اندازه احتمالی بسته محرک برنامه‌ریزی‌شده برای گردشگری تردید دارند، اگرچه برخی قانون‌گذاران ارقام ۳۰ تریلیون ین یا بیشتر را اعلام کرده‌اند.

جذب گردشگر بین‌المللی
جذب گردشگر بین‌المللی در ژاپن

ژاپن باید تعادل دقیقی بین هزینه‌ کردن مسیر خود برای خروج از رکود ناشی از کووید در کوتاه‌مدت برقرار کند و در بلندمدت سنگین‌ترین بدهی عمومی جهان صنعتی را که بیش از دو برابر اندازه اقتصاد آن است، مهار کند.

سرمایه‌گذاران اندازه بسته و بدهی‌های دولت را برای تامین مالی آن بررسی خواهند کرد. بر اساس  پیش‌نویس ارائه شده، دولت همچنین برنامه جدیدی را تا پایان سال مالی جاری در ماه مارس برای معرفی ژاپن به‌عنوان یک مقصد گردشگری طراحی خواهد کرد.

ژاپن در ماه گذشته ۲.۸ تریلیون ین را صرف خریدوفروش دلار و مداخله خرید ین کرد، زمانی که مقامات در بازارها برای تقویت ین برای اولین‌بار از سال ۱۹۹۸ و کاهش فشار ناشی از افزایش هزینه‌های واردات اقدام کردند.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی