هفت حوض مشهد در ایام نوروز

مدیرعامل شرکت گردشگری شهرداری مشهد گفت: منطقه گردشگری هفت حوض در تعطیلات ۱۳ روزه عید میزبان حدود ۷۰ هزار نفر بوده، البته این تعداد در سال گذشته حدود ۴۰ هزار نفر بوده است.

مرتضی گواهی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص اقدامات انجام شده توسط شرکت گردشگری شهرداری مشهد در ایام نوروز اظهار کرد: بهار امسال بهاری متفاوت با سال‌های گذشته بود، بنابراین شرکت توسعه گردشگری شهرداری مشهد امسال نسبت به سال گذشته با دید بهتری به زائران و مجاورانی که در منطقه نمونه گردشگری هفت حوض حضور پیدا می‌‎کردند، خدمات ارائه داد.

هفت حوض مشهد

وی افزود: در ۱۳ روز عید حدود ۷۰ هزار نفر در منطقه گردشگری هفت حوض استقبال شد که سال قبل حدود ۴۰ هزار نفر بود. ما در ۴ روز اول نوروز استقبال از زائران را داشتیم و پس از آن با شروع ماه رمضان تا سحر میزبان گردشگران بودیم. در روز ۱۳ فروردین حدود ۱۰ هزار نفر تا سحر به هفت‌ حوض آمدند که افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته داشت.

گواهی در خصوص اقدامات انجام شده در نوروز ۱۴۰۲ گفت: کاشت ۴۰ هزار گل فصلی، رنگ‌آمیزی بیش از ۶۰۰۰ متر مربع جداول، تهیه و نصب ۱۰۰۰ متر ریسه پارچه رنگی و پرچم‌های جمهوری اسلامی، رنگ‌آمیزی بیش از ۶۰۰ متر نرده، استفاده از ۲۰ عدد بنر بک‌لایت برای اولین بار به منظور معرفی جاذبه‌های گردشگری مشهد و ۱۰ عدد سان‌لایت و وال‌واشر در مبادی ورودی از جمله اقدامات انجام شده است. به دلیل اینکه ما بیشتر در شب پذیرایی از گردشگران را داشتیم، شب‌های زیبایی را با نورافشانی رقم زدیم.

هفت حوض مشهد در ایام نوروز
هفت حوض مشهد در ایام نوروز

مدیر عامل شرکت گردشگری شهرداری مشهد ادامه داد: در این مدت ۵ جشنواره نیز برگزار کردیم که به استقبال نوروز و ماه مبارک رمضان رفتیم. نیمه ماه مبارک رمضان نیز جشنی را به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) برگزار کردیم که ۵۰۰۰ نفر گردشگر حضور داشتند.

وی بیان کرد: تلاش کردیم در این ایام با برنامه‌ها و اقداماتی که انجام دادیم چهره منطقه را نسبت به قبل متفاوت کنیم و رضایت زائران و مجاوران را به دست آوریم. تلاش ما این بود نشاط مومنانه‌ای را برای گردشگران خود ایجاد کنیم. در این مدت تمام پرسنل شرکت آماده‌باش کامل بودند و شاهد حادثه خاصی نیز نبودیم.

گواهی با بیان اینکه برنامه‌های ما در ماه مبارک رمضان متفاوت بوده است، عنوان کرد: برای ۳ روز تعطیلی عید فطر برنامه‌ریزی کردیم تا جشن‎های بسیار زیبایی جهت نشاط گردشگران برگزار شود. در ایام ماه مبارک رمضان حال و هوای منطقه گردشگری هم حال و هوای ماه مبارک رمضان است. برنامه شب‌های قدر به صورت خودجوش است، برخی هیأت‌های مذهبی مراسم خواهند داشت که ما تسهیلگر این برنامه‌ها هستیم.

مدیر عامل شرکت گردشگری شهرداری مشهد با اشاره به اینکه میزان ورودی دریافتی در هفت حوض نسبت به خدماتی که شهرداری در این منطقه ارائه می‌دهد رقم ناچیزی است، تصریح کرد: در ایام عید جشن‌ها و رویدادهایی در این منطقه برگزار شد و به دلیل ایام ماه مبارک رمضان تا صبح روشنایی در منطقه داشتیم. خدماتی که شهرداری ارائه می‌داد در مقابل مبلغی که از شهروندان دریافت می‌کردیم، زیاد نیست.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی