رونمایی از اپلیکیشن گیلان گردی با ۱۵ زبان

سرپرست معاونت گردشگری گیلان، از رونمایی از اپلیکیشن گیلان گردی با ۱۵ زبان مختلف خبر داد و گفت: معرفی جاذبه های استان ضرورت دارد.

رضا حسن  پور در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران با حضور غرفه گیلان، اظهار کرد: رویکرد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان در نمایشگاه امسال گردشگری خوراک بود.

وی از معرفی ۸۰ نوع غذای محلی و بیش از ۲۰۰ نوع پیش غذا و دسر و شیرینی محلی استان گیلان در این نمایشگاه خبر داد و اضافه کرد: معرفی نماد شهرها و روستاهای ثبت جهانی شده گیلان نیز در دستور کار قرار گرفت که با استقبال چشمگیر مردم مواجه شد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی همچنین از رونمایی از اپلیکیشن گیلان گردی خبر داد و عنوان کرد: ساماندهی سفر از طریق پراکنش گردشگران در مناطق مختلف گردشگری و جلوگیری از تجمع گردشگران در یک منطقه خاص به ویژه در سفرهای اسفند و فروردین در دستور کار است.

اپلیکیشن گیلان گردی با ۱۵ زبان مختلف
اپلیکیشن گیلان گردی با ۱۵ زبان مختلف

حسن پور با تاکید بر لزوم معرفی جاذبه های گردشگری استان به بهترین نحو و انجام خدمات رسانی به مسافران و گردشگران داخلی و خارجی، اضافه کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان با همکاری یکی از دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان به منظور تهیه یک اپلیکیشن با قابلیت ارائه خدمات به مسافران و گردشگران اقدام کرده است.

وی با بیان اینکه اپلیکیشن گیلان گردی با ۱۵ زبان مختلف راه اندازی شده است، گفت: این اپلیکیشن قابلیت ارائه اطلاعات در ۵۷ زبان زنده دنیا را داشته که هم اکنون ۱۵ زبان آن از جمله انگلیسی، ترکی، عربی و… فعال است.

سرپرست معاونت گردشگری گیلان، مرحله اول فعالیت این اپلیکیشن را در بخش جاذبه های طبیعی شاخص استان دانست و یادآور شد: در آینده جاذبه های تاریخی استان که قابلیت ارائه به گردشگران را دارند نیز معرفی خواهند شد.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی