افزایش ۲۰۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به مشهد

مدیر روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد از افزایش ۲۰۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به مشهد در هشت ماه ابتدایی سال جاری خبر داد.

حسن جعفری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص میزان تغییرات پروازهای فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد اظهار کرد: در همین مدت حدود ۳۸ هزار پرواز در این فرودگاه نشست و برخاست داشته‌ که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ۲۶ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: همچنین در این مدت بیش از پنج میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر در فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد جابه‌جا شده‌اند که این تعداد نسبت به هشت ماه نخست سال ۱۴۰۰، حدود ۶۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

مدیر روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد تصریح کرد: در این مدت ۳۱ هزار و ۵۳۸ پرواز داخلی نشست و برخاست کرده‌اند که نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است. همچنین بیش از چهار میلیون و ۱۸۰ هزار مسافر داخلی جابه‌جا شده‌اند که‌ این رقم نسبت به هشت ماه نخست سال ۱۴۰۰ حدود ۵۳ درصد رشد را نشان می‌دهد.

افزایش ۲۰۰ درصدی ورود گردشگران خارجی
افزایش ۲۰۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به مشهد در ۸ ماه ابتدایی سال

جعفری در خصوص تغییرات پروازهای خارجی یادآور شد: در هشت ماه ابتدای امسال بیش از ۷۰۰۰ پرواز خارجی و ورود گردشگران خارجی به مشهد نشست و برخاست داشته که نسبت به وضعیت مشابه در سال گذشته ۱۴۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد. همچنین در این مدت بیش از ۹۷۷ هزار گردشگر خارجی در فرودگاه مشهد تردد داشته‌اند که این تعداد حاکی از رشد ۲۰۳ درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

وی در خصوص تغییرات میزان پروازها در هشت ماه نخست سال جاری به تفکیک نیز خاطرنشان کرد: نشست و برخاست پروازها در فروردین ماه ۱۸ درصد، اردیبهشت ماه ۵۳، خرداد ماه ۲۷، تیر ماه ۱۴، مرداد ماه ۳۳، شهریور ماه ۵۷، مهر ماه ۲۱ و آبان ماه پنج درصد افزایش داشته است.

مدیر روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد در خصوص تغییرات جابه‌جایی مسافران در این فرودگاه در مدت مزبور به تفکیک عنوان کرد: جابه‌جایی مسافران فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد در فروردین ماه ۷۰، اردیبهشت ماه ۱۳۳، خرداد ماه ۷۹، تیر ماه ۶۰، مرداد ماه ۹۰، شهریور ماه ۱۴۲، مهر ماه ۳۸ و آبان ماه ۱۰ درصد افزایش داشته است.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی