هشدار وقوع احتمالی سیل در استان اردبیل

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: احتمال وقوع سیل در سیل در استان اردبیل وجود دارد به طوری که لازم است شهروندان و گردشگران از استقرار در نقاط پرخطر خودداری کنند.

مهدی خدمتی 9 مرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به هشدارهای صادره از سوی سازمان هواشناسی کشور و اداره کل هواشناسی استان اردبیل بر لزوم جدی گرفته شدن هشدارهای ایمنی در مناطق مختلف این استان برای مقابله با سیلاب تاکید کرد.

به گفته وی ستاد بحران استان با هماهنگی فرمانداران و بخشداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی مربوطه در حال آماده‌باش بوده و هشدارهای لازم نیز برای رعایت موارد ایمنی از طرق مختلف اعم از مکاتبه، پیامک و رسانه‌های رسمی و مجازی  به اعضای ستاد ، فرمانداران و همچنین مردم استان اعلام شده است.

سیلاب در اردبیل
سیلاب در اردبیل

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل از شهروندان و گردشگران خواست از توقف در مسیرهای خطرناک، توقف در مسیر ساختمان ها و دیوارهای نیمه کاره و فرسوده ، زیر درختان کهنسال و حاشیه رودخانه‌ها در هنگام سیلاب خودداری کنند.

خدمتی یادآور شد: اجتناب از تردد و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه‌ها، اجتناب از هرگونه جابجایی و کوچ عشایر، خودداری از صعود به ارتفاعات،پرهیز از قرار گرفتن در مسیل‌ها و خودداری از پارک خودروها در کنار رودخانه‌ها و درختان فرسوده، پرهیز از پرواز با هواپیمای سبک و بالگرد،  تقویت گلخانه‌های استان، حفاظت از کندوهای زنبور عسل، حفاظت از تجهیزات آبیاری و حفاظت از تاسیسات عمومی شهر از جمله مواردی است که باید احتیاط لازم برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی رعایت شود.

مدیرکل بحران همچنین از رانندگان خواست هنگام بارش با احتیاط رانندگی کنند.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی