قابلیت‌های استفاده از هوش مصنوعی در صنعت گردشگری

فناوری به بخش مهمی از زندگی روزمره ما تبدیل شده است و نقش مهمی در نحوه کار، یادگیری، خرید، برقراری ارتباط و حتی سفر ایفا می کند. گردشگری یکی از صنایعی است که به سرعت در حال رشد است که تا حد زیادی تحت تأثیر قابلیت‌های استفاده از هوش مصنوعی قرار گرفته است.

هوش مصنوعی در صنعت گردشگری، با کمک به خودکارسازی و ساده‌سازی بسیاری از کارهایی که به‌طور سنتی توسط انسان‌ها انجام می‌شود و کاهش میزان خطای انسانی، این پتانسیل را دارد که به صنعت سفر و گردشگری کمک کند. صنعت گردشگری از مزایای فناوری هوش مصنوعی برای پیش‌بینی انتخاب‌های سفر، ارائه راه‌حل‌های مسافرتی شخصی‌سازی شده متناسب با نیازهای مشتری، بهبود خدمات مشتری، و ساده‌تر کردن مدیریت نیازهای سفر استفاده می‌کند. هوش مصنوعی در سفر و گردشگری استفاده می شود تا کل تجربه سفر را برای مشتریان آسان تر و راحت تر کند.

هوش مصنوعی همیشه در حال بهبود است و به عنوان یک راه حل تجاری آن را قابل اعتمادتر و جذاب تر می کند. به طور خاص، مشاغل در صنعت گردشگری، از هوش مصنوعی برای انجام انواع وظایف اداری و خدمات مشتری استفاده می کنند.

هوش مصنوعی ظرفیت شگفت انگیزی در انجام وظایفی دارد که به توانایی های شناختی انسان نیاز دارند. این توانایی به صنایعی مانند گردشگری اجازه می دهد تا هوش مصنوعی را به کار گیرند و در زمان و هزینه صرفه جویی کنند – همه اینها در عین به حداقل رساندن خطای انسانی و ساده کردن وظایف انجام می شود. ارائه خدمات عالی به مشتری برای موفقیت تجاری در صنعت گردشگری ضروری است، زیرا شهرت همه چیز است. فناوری هوش مصنوعی می‌تواند با بهبود شخصی‌سازی، ارائه زمان‌های پاسخ سریع به پرسش‌های مشتریان به بهبود ارائه خدمات کمک کند.

در اینجا برخی از بهترین نمونه های هوش مصنوعی در گردشگری آورده شده است.

هوش مصنوعی
هوش مصنوعی

چت ربات های مسافرتی از قابلیت‌های استفاده از هوش مصنوعی 

صنعت سفر حوزه ای است که پشتیبانی 24 ساعته بر اساس تقاضا برای کمک به مشتریان در زمان واقعی ضروری است. مسافران ممکن است در حال برنامه ریزی یک سفر باشند یا با نگرانی هایی در سفر روبرو شوند و سعی کنند در هر زمانی از شبانه روز کمک سریع و مرتبط دریافت کنند.

استفاده از چت ربات ها و دستیاران مبتنی بر هوش مصنوعی برای پشتیبانی زنده یک راه عالی برای صرفه جویی در زمان، هزینه و افزایش کارایی است. چت ربات های مسافرتی می‌توانند ابزار مفیدی برای کمک به همه ترتیبات سفر، ارائه پاسخ‌های فوری در هر زمان از روز در پروازها، هتل‌ها، امکانات حمل‌ونقل و مکان‌های سرگرمی در مقصد باشند.

Kayak و Expedia، برخی از معروف‌ترین سایت‌های جستجوی سفر، این ربات‌ها را در پلتفرم خود ادغام کرده‌اند. ربات های مسافرتی از زبان محاوره ای برای جستجوی پروازها، هتل ها و فعالیت ها استفاده می کنند تا به مسافران در برنامه ریزی سفرشان کمک کنند. یکی دیگر از ربات های هوش مصنوعی، “Connie” که بر روی برنامه هوش مصنوعی IBM اجرا می شود، توسط هتل های زنجیره ای هیلتون برای ارائه اطلاعات توریستی به مهمانان و ایفای نقش دربان استفاده می شود. Cosmopolitan of Las Vegas دارای نگهبانی Rose AI برای تجربه متفاوت مهمانان است. چت ربات های مجهز به هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار بسیار مفید برای پشتیبانی از کاربران در هر مرحله از برنامه ریزی سفر در حال ظهور هستند و می توانند تجربه مشتری را به طور قابل توجهی ساده کنند.

دستیاران هوش مصنوعی

با محبوب شدن هوش مصنوعی در گردشگری، نه تنها برای کمک به مسافران برای برنامه ریزی سفر، بلکه در طول اقامت نیز مفید است. دستیارهای صوتی مجازی در اتاق می توانند تجربه بینظیر مهمان را با پاسخ به سؤالات آنها، انجام درخواست هایی مانند تنظیم دمای اتاق، روشن و خاموش کردن تلویزیون، تنظیم نور، اطلاع رسانی در مورد زمان صبحانه هتل و غیره افزایش دهند. بسیاری از هتل ها زنجیره‌ها دستیارهای صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی را در آغوش می‌گیرند تا به پیش‌بینی نیازهای مهمان کمک کنند، توصیه‌های متناسبی را ارائه دهند که به احتمال زیاد به آنها علاقه دارند، و تجربه شخصی‌تر و جذاب‌تر را برای مهمانان ارائه دهند.

چت ربات های مسافرتی از قابلیت‌های استفاده از هوش مصنوعی 
چت ربات های مسافرتی از قابلیت‌های استفاده از هوش مصنوعی

فناوری تشخیص چهره از قابلیت‌های استفاده از هوش مصنوعی 

تشخیص چهره در مشاغل مختلف برای سرعت بخشیدن به فرآیند ورود و صرفه جویی در زمان استفاده می شود. برای مثال، راه‌حل‌های تشخیص چهره، ورود بدون تماس را برای مهمانان هتل امکان‌پذیر می‌سازد و نیازی به کلید یا کارت اتاق را از بین می‌برد. سیستم‌های تشخیص چهره مبتنی بر هوش مصنوعی همچنین می‌توانند تأیید هویت یک فرد و پرواز را از طریق اسکن صورت بدون کارت پرواز فیزیکی آسان‌تر کنند. اگرچه استفاده از این فناوری در فرودگاه‌ها تا کنون در مورد حفظ حریم خصوصی و استفاده از داده‌ها بحث‌برانگیز بوده است، بسیاری از فرودگاه‌ها به طور گسترده آن را برای جایگزینی روش سنتی سوار شدن به هواپیما و تسهیل ورود و خروج به کار گرفته‌اند.

تجزیه و تحلیل داده ها و بهبود عملیات

هوش مصنوعی می تواند برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها بسیار مفید باشد. با توانایی جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های کاربران و یافتن علایق و ترجیحات آنها، هوش مصنوعی می‌تواند به شرکت‌های مسافرتی کمک کند تا نیازهای مشتریان، استراتژی‌های قیمت‌گذاری، بسته‌های مقصد مورد علاقه، و غیره را پیش‌بینی کنند و معاملات سفارشی‌تری برای تعطیلات پیشنهاد دهند. هوش مصنوعی با دریافت بینش دقیق در مورد انتخاب های مشتری، کسب و کارها را قادر می سازد تا کارایی عملیاتی خود را بهبود بخشند.

بهینه سازی هزینه ها

فناوری قیمت گذاری پویا مبتنی بر هوش مصنوعی از تجزیه و تحلیل پیش بینی برای نشان دادن کارآمدترین قیمت در هر زمان و در زمان واقعی استفاده می کند. این سیستم به طور خودکار استراتژی های قیمت گذاری را شناسایی می کند و بر اساس ویژگی های هر مشتری مانند زمان ترجیحی برای پرواز، زمان خرید بلیط و غیره، سیستم، مرتبط ترین پیشنهادات را با قیمت بهینه ارائه می دهد. این به مشتریان فرصتی می دهد تا معاملات را دنبال کنند و داده های قیمت رقابتی را دریافت کنند تا بدانند بهترین زمان برای رزرو تعطیلات چه زمانی است.

مدیریت برند آنلاین

بررسی های آنلاین منبع اطلاعاتی قابل اعتمادی برای بسیاری از مصرف کنندگان هنگام رزرو سفر است و در این صورت، شهرت برند ضروری است. بنابراین مهم است که مراقب صحبت های مشتریان در مورد برند خود باشید زیرا هر گونه کامنت منفی می تواند به اعتبار آنلاین شما آسیب برساند.

مدیریت برند آنلاین
مدیریت برند آنلاین

هوش مصنوعی در گردشگری این امکان را برای شرکت‌های مسافرتی فراهم می‌کند تا به راحتی نظرات مشتریان، نظرات در رسانه‌های اجتماعی و سایر اشاره‌های مربوط به شرکت را ردیابی کنند. هوش مصنوعی می تواند نظرات مهمانان آنلاین را تجزیه و تحلیل کند و به سرعت به بازخوردهای منفی پاسخ دهد تا از حضور آنلاین مثبت و شهرت برند اطمینان حاصل کند.

هوش مصنوعی نقش فزاینده ای در توسعه صنعت سفر دارد و فرصت های متعددی را برای افزایش تجربه سفر ارائه می دهد. از دیدگاه مصرف کننده، هوش مصنوعی به کاربران کمک می کند تا اطلاعات مربوطه را پیدا کنند، معاملات سفارشی تری دریافت کنند، تصمیمات آگاهانه تری بگیرند و به طور کلی تجربه مشتری بهتری کسب کنند. از نقطه نظر تجاری، هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که کارایی عملیاتی را در تمام زمینه‌های صنعت سفر بهبود بخشد، هزینه‌های جاری را کاهش دهد و به کسب درآمد بیشتر برای تجارت سفر کمک کند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی