حقایق جالب انگلیس

بریتانیا خانه برخی از بهترین جاذبه های گردشگری در جهان است و مدت‌هاست یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری اروپا بوده است. جذابیت این کشور با مناظر متنوع و میراث فرهنگی غنی آن ارتباط زیادی دارد. بهترین جاذبه دیدنی انگلیس، شامل همه چیز است، از املاک و قلعه‌های زیبای حفاظت‌شده کشور گرفته تا بسیاری از گالری‌ها و موزه‌های هنری در سطح جهانی. انگلستان با بیش از 59 میلیون جمعیت با ولز و اسکاتلند مرز زمینی دارد. همچنین توسط دریای شمال و کانال مانش از قاره اروپا جدا شده است. در زیر حقایق جالب انگلیس آمده است که می تواند شما را شگفت زده کند!

انگلستان کشوری در UK است 

احتمالاً شما قبلاً این واقعیت را می دانستید، اما وقتی به مقاصد مختلف سفر می کنیم، متوجه می شوید که بسیاری از مردم در کشورهای دیگر معمولاً وقتی در مورد بریتانیا صحبت می‌کنند به انگلستان مراجعه می‌کنند، اما انگلیس تنها یکی از چهار کشور بریتانیا است.

حقایق جالب انگلیس و جاذبه های دیدنی آن
جاذبه های بینظیر انگلستان

رعایت نکردن یک صف می تواند غیرقانونی باشد

صف در فرهنگ بریتانیا بسیار مهم است و به ندرت می توان دید که فردی قوانین صف را رعایت نمی کند. همه ما می دانیم که برهم زدن قوانین صف، بی ادبانه است، اما در واقع در یک مکان در انگلستان غیرقانونی است: ماشین های بلیط حمل و نقل لندن. اگر از صف خرید بلیط خود بپرید، ممکن است تا 1000 پوند جریمه شوید. این یکی از حقایق جالب انگلیس است که حتما باید از آن آگاهی داشته باشید.

صف در موزه ملی بریتانیا
صف در موزه ملی بریتانیا

انگلستان کوتاه ترین جنگ تاریخ را انجام داد

جنگ انگلیس و زنگبار کوتاه ترین جنگ تاریخ است. این جنگ در ساعت 9 صبح روز 27 اوت 1896 با حمله پنج کشتی نیروی دریایی سلطنتی به کاخ سلطنتی زنگبار آغاز شد. درگیری بین 38 تا 45 دقیقه طول کشید تا اینکه پرچم سفید برای تسلیم برافراشته شد. در این جنگ کوتاه 500 نفر از مردم زنگبار جان باختند و تنها یک تفنگدار بریتانیایی مجروح شد.

انگلستان خانه یکی از عجیب ترین ورزش هاست

غلتاندن پنیر یکی از عجیب‌ترین ورزش‌هایی است که هر ساله در گلوسسترشایر، در غرب انگلستان، در فصل بهار انجام می‌شود. در این مسابقه یک دور 8 پوندی پنیر دابل گلاستر از بالای تپه کوپر غلت می‌خورد و شرکت‌کنندگان به تعقیب آن تا پایین می‌روند. آنها قرار است پنیر را بگیرند، اما این امر به نوعی غیرممکن است، بنابراین کسی که اول از خط پایان عبور کند برنده پنیر است.

انگلستان خانه یکی از عجیب ترین ورزش هاست
غلتاندن پنیر در انگلستان

 یکی از حقایق جالب انگلیس، مسطح بودن آن است

بسیاری از زمین های انگلستان، به ویژه در ناحیه جنوبی، مسطح است. در شمال کوه هایی وجود دارد، اما همه کوه ها زیر 1000 متر ارتفاع دارند. بلندترین نقطه انگلستان اسکافل پایک در پارک ملی Lake District در ارتفاع 978 متری از سطح دریا است.

انگلستان زادگاه بسیاری از دانشمندان مشهور است

انگلستان خانه برخی از بهترین دانشگاه های جهان مانند آکسفورد و کمبریج است. بسیاری از سیاستمداران، دانشمندان و داستان نویسان مشهور جهان از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند. جدای از آن، انگلستان زادگاه بسیاری از دانشمندان است که تأثیر زیادی بر روی کره زمین داشتند. اسحاق نیوتن که قانون گرانش را کشف کرد و حساب دیفرانسیل و انتگرال را اختراع کرد. چارلز داروین: زمین‌شناس و زیست‌شناس که به‌خاطر مشارکت‌هایش در علم تکامل شناخته می‌شود و آخرین اما نه کم اهمیت: استیون هاوکینگ، یکی از بزرگترین دانشمندان قرن بیستم.

غذای ملی این کشور، یک غذای هندی است

با وجود اینکه غذاهای سنتی مختلفی در انگلستان مانند پودینگ یورکشایر، فیش اند چیپس و شپردز پای وجود دارد، مرغ تیکا ماسالا به طور گسترده ای غذای ملی این کشور محسوب می شود، حتی اگر منشاء این غذا هند باشد

مرغ تیکا ماسالا از حقایق جالب انگلیس
مرغ تیکا ماسالا

هیچ پریز برقی در حمام نیست

شما نمی توانید هیچ حمامی را در انگلستان یا بریتانیا با پریز برق پیدا کنید. به دلیل قوانین ایمنی و بهداشتی، پریز در حمام یا اتاقک دوش مجاز نیست، مگر اینکه بتوان آنها را حداقل سه متر دورتر از سینک، حمام یا دوش نصب کرد.

ملکه اجازه ورود به مجلس عوام را ندارد

هیچ پادشاه بریتانیایی اجازه ندارد پا به مجلس عوام که همان پارلمان بریتانیا است بگذارد. این قانون به سال 1642 باز می گردد، زمانی که شاه چارلز اول برای دستگیری پنج عضو به مجلس عوام یورش برد. این تلاش ناموفق بود و از آن زمان پادشاه از ورود به مجلس منع شد.

شما نمی توانید در میخانه های انگلیسی مست شوید

برخی از حقایق جالب بریتانیا، مواردی است که برای حفظ آرامش خود باید از آن ها با اطلاع باشید. بریتانیایی ها به خاطر فرهنگ میخانه ای خود مشهور هستند. میخانه ها مرکز اصلی جوامع محلی مختلف هستند و محلی برای معاشرت و نوشیدنی هستند. اما شما مجاز به مستی در آنجا نیستید و این موضوع غیرقانونی است.

شما نمی توانید در میخانه های انگلیسی مست شوید
شما نمی توانید در میخانه های انگلیسی مست شوید

اول مربا یا خامه؟

اسکون، نوعی شیرینی، در فرهنگ بریتانیایی است و با مربا و خامه یا کره سرو می شود. اما به نظر می‌رسد که انگلیسی‌ها نمی‌توانند در مورد اینکه ابتدا مربا یا خامه را قرار دهید، به توافق برسند. در کورنوال، ابتدا باید مربا را روی اسکون خود بمالید، در حالی که در دوون کره یا خامه اول است.

اول مربا یا خامه؟ از حقایق جالب انگلیس
اسکون با مربا و خامه

شبکه جهانی وب در انگلستان اختراع شد

Www برای همه ما آشنا به نظر می رسد، اما آیا می دانستید چه کسی آن را اختراع کرد؟ تیم برنرز لی، دانشمند بریتانیایی، در سال 1989، زمانی که در سرن کار می کرد، شبکه جهانی وب را اختراع کرد. همه ما از تأثیری که این اختراع بر زندگی روزمره مدرن ما داشته است آگاه هستیم.

شامپاین در انگلستان اختراع شد نه فرانسه

بسیاری از مردم فکر می کنند که فرانسه اولین شامپاین را در سال 1697 اختراع کرد، اما در واقع آن را  30 سال قبل، یک دانشمند انگلیسی کشف کرد “چگونه گاز را در شراب قرار دهیم”. شامپاین اساساً شراب گازدار است و نام آن از ناحیه ای در فرانسه گرفته شده است.

محبوبیت قهوه در حال افزایش است

همه ما می دانیم که نوشیدن چای بخش مهمی از فرهنگ انگلیسی است. انگلیسی ها 20 برابر بیشتر از آمریکایی ها یا هر مردم دیگری در سیاره ما چای می نوشند؟ در واقع آنها از قرن هفدهم چای می نوشند. در حالی که چای هنوز محبوب ترین نوشیدنی گرم در انگلستان است، مصرف قهوه مطمئناً در حال افزایش است. چه کسی می داند، شاید در آینده قهوه محبوب تر از چای شود.

محبوبیت قهوه در انگلیس در حال افزایش است
محبوبیت قهوه در انگلیس در حال افزایش است

 حقایق جالب در باره مکان های توریستی بریتانیا که می توانید با اخذ ویزای انگلیس به آنجا سفر کنید

  •  چشم لندن انرژی به عنوان بالاترین چرخ رصدی کل سیاره اعلام شده است که 135 متر ارتفاع دارد!
  • موزه بریتانیا گنجینه های مختلفی را در خود جای داده است که به درک و یادگیری مسائل بیش از دو میلیون سال گذشته کمک می کند.
  • 4 مکان میراث جهانی مانند کاخ وست مینستر، گرینویچ دریایی، باغ گیاه شناسی کیو و برج شگفت انگیز لندن همه در یک شهر واقع شده اند – لندن.
  •  آیا می دانستید که لندن اولین شهر روی کره زمین با سیستم متروی زیرزمینی بود که در ژانویه 1863 بین پادینگتون و فرینگدون افتتاح شد؟
  •  نزدیک به 200 پل و 20 تونل از رودخانه تایمز می گذرد که 215 مایل طول دارد و طولانی ترین رودخانه انگلستان و دومین رودخانه در UK است.
  •  چرا مامور مخفی معروف “007” به جای نام، چنین اعداد مرموزی دارد؟ نویسنده، یان فلمینگ، در واقع از مسیر اتوبوس کانتربری به لندن برای نام بردن از قهرمان خود استفاده کرد!
  • ایستگاه فرشته در لندن دارای طولانی ترین پله برقی در مترو و سومین پله برقی در غرب اروپا است. ارتفاع عمودی 27 متر و طول آن 60 متر است. این نام از یک مسافرخانه معروف به فرشته در سال 1638 نامگذاری کردند.
به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی