جاذبه های دیدنی انگلیس

یکی از محبوب ترین مقاصد مسافرتی در جهان، انگلیس، امکانات تقریباً بی پایانی را برای مسافرانی که به دنبال کارهای سرگرم کننده و جاذبه های برتر برای بازدید هستند، ارائه می دهد. بخشی از جزایر زیبای بریتانیا، این کشور کوچک اما تأثیرگذار با تاریخ شگفت‌انگیز، شهرهای هیجان‌انگیز، و سنت‌های فرهنگی غنی پر شده است. جاذبه های دیدنی انگلیس در هر نقطه‌ای هستند، از مگالیت‌های ماقبل تاریخ و مکان‌های روم باستان گرفته تا قلعه‌های چند صد ساله و مراکز شهر که قدمت آن‌ها به قرون وسطی می‌رسد.

حمل و نقل و جابه جایی در انگلستان بسیار آسان است و محبوب ترین مقاصد توریستی آن به خوبی با قطار و اتوبوس به هم متصل می شوند. از طرف دیگر، می‌توانید بین نقاط دیدنی رانندگی کنید. با اخذ ویزای آروپا و سفر به این کشور، تجربه ای فراموش نشدنی برای شما تضمین می شود.

موزه های سلطنتی گرینویچ

در پایین دست پل تاور، گرینویچ پایگاه نیروی دریایی سلطنتی لندن است و بزرگ‌ترین گستره‌های معماری تاریخی و پارک‌های حفاظت‌شده انگلستان را در خود جای داده است. و اگر چه عاشقان چیزهای دریایی مطمئناً به گرینویچ جذب خواهند شد، اما در اینجا چیزهای بیشتری از کشتی ها و قایق ها وجود دارد.

برجسته ترین نقطه برای اکثر بازدیدکنندگان، کاتی سارک است، آخرین بازمانده قیچی قرن نوزدهمی از تجارت پرسود چای بین بریتانیا و چین. کاتی سارک که در سال 1869 ساخته شد، یکی از بهترین و سریع‌ترین کشتی‌های زمان خود بود، و می‌توانید برای کاوش در کلیپر، تا محله ملوانان زیر عرشه، سوار آن شوید. برای پذیرایی خاص، می توانید یک چای بعد از ظهر، مشرف به کشتی رزرو کنید.

در مرکز بازدیدکنندگان دیسکاور گرینویچ، نمایشگاه ها بیش از 500 سال تاریخ دریایی را به نمایش می گذارند. در خانه ملکه، موزه ملی دریانوردی بزرگترین موزه در نوع خود در جهان است که نیروی دریایی سلطنتی از زمان تودور تا جنگ های ناپلئون را به نمایش می گذارد.

موزه های سلطنتی گرینویچ
موزه های سلطنتی گرینویچ

پارک گرینویچ، متعلق به قرن پانزدهم و قدیمی‌ترین پارک از هشت پارک سلطنتی لندن، مملو از باغ‌های زیبا و مسیرهای پیاده‌روی است و در اینجا رصدخانه سلطنتی قدیمی و خط مریدین نخست را می‌بینید که با یک میله فولادی در کف مشخص شده‌اند. ساختمان مریدین که نصف النهار صفر درجه جغرافیایی است و جهان را به دو نیمه شرقی و غربی تقسیم می کند. شما می توانید با یک پا در هر نیمکره، بایستید.

اگر گرسنه هستید، یک صبحانه انگلیسی عالی از کافه سوسیس هیپ را به لیست کارهایی که باید در گرینویچ انجام دهید اضافه کنید.

استون هنج، از جاذبه های پرطرفدار انگلیس

استون هنج، در 10 مایلی شمال شهر تاریخی سالزبری در دشت سالزبری، شناخته شده ترین بنای ماقبل تاریخ اروپا است. آنقدر محبوب است که بازدیدکنندگان برای تضمین ورود باید از قبل یک بلیط زمان بندی شده خریداری کنند.

نمایشگاه‌هایی در مرکز بازدیدکنندگان عالی استون هنج، زمینه را برای بازدید فراهم می کند، و از طریق تجربیات سمعی و بصری،  بیش از 250 شی باستانی و نحوه برپایی مگالیت‌ها بین 3000 تا 1500 قبل از میلاد را توضیح می دهد و اطلاعاتی درباره زندگی در این زمان به اشتراک می گذارد.

پس از قدم زدن در نقاط مختلف مجاور این سنگ‌های عظیم، از خانه‌های نوسنگی دیدن کنید تا ابزارها و وسایل زندگی روزمره نوسنگی را ببینید، زیرا این ها مهارت‌های 4500 سال پیش را نشان می‌دهند. اگرچه نمی‌توانید در ساعات کاری عادی به داخل دایره بروید و در میان سنگ‌ها پرسه بزنید، اما می‌توانید از طریق English Heritage که سایت را مدیریت می‌کند، دسترسی ویژه‌ای را در اوایل صبح یا اواخر عصر به دایره رزرو کنید.

استون هنج از جاذبه های پرطرفدار انگلیس
استون هنج از جاذبه های پرطرفدار انگلیس

برج لندن

زندان، قصر، خزانه گنج، رصدخانه، و خانه داری: برج لندن همه این ها را شامل می شود. شما می توانید با تهیه تور اروپا، یکی از برترین جاذبه های لندن، برج لندن دیدن کنید. این سایت میراث جهانی که به طور گسترده مهم‌ترین ساختمان در انگلستان به حساب می‌آید، شما را ساعت ها مشغول می کند.

مرکز این قلعه سمت تیمز برج سفید است. این مکان که در سال 1078 توسط ویلیام فاتح ساخته شد، میزبان نمایشگاه‌های شگفت‌انگیزی مانند خط پادشاهان، قدیمی‌ترین جاذبه جهان برای بازدیدکنندگان است که در سال 1652 با نمایش قابل‌توجهی از زره‌های سلطنتی تأسیس شد.

سایر موارد برجسته عبارتند از نمایشگاه چشمگیر تاج جواهرات، تورهای کلاسیک Yeoman Warder، ضرابخانه سلطنتی، و نمایشگاه ها و نمایش هایی درباره زندانیان و اعدام ها. در مجموع، برج لندن حدود 18 هکتار وسعت دارد، بنابراین کارهای زیادی برای کاوش در اینجا وجود دارد.

اگر با بچه‌ها سفر می‌کنید، حتماً رویدادهای ویژه برای بچه‌ها را بررسی کنید، از جمله «مدرسه شوالیه‌ها» و دیگر برنامه‌های همه‌جانبه که بینشی سرگرم‌کننده از تاریخ قلعه را ارائه می‌دهند.

برج لندن از جاذبه های مهم لندن
برج لندن

قلعه ویندسور (وینزر)

انگلیس کشوری است که عمیقاً در سنت، تاریخ، تجلیل و شکوه ریشه دارد. بنابراین، جای تعجب نیست که برخی از بزرگ‌ترین جاذبه‌ها برای گردشگران در اینجا حول محور خانواده سلطنتی می‌چرخند، که نقش مهمی در شکل‌دهی کشور – همراه با بسیاری از نقاط دیگر جهان – برای قرن‌ها ایفا کرده‌اند.

قلعه ویندسور در فاصله 40 دقیقه‌ای با قطار از مرکز لندن، به‌عنوان یکی از اقامتگاه‌های رسمی خانواده سلطنتی مشهور است و زمانی که ملکه نیست، به‌طور مرتب درهای خود را به روی بازدیدکنندگان باز می‌کند. و از نظر تاریخی غنی است و می‌تواند ریشه‌های خود را تا قرن یازدهم، زمانی که ویلیام فاتح پیروز، قلعه‌ای را در همین نقطه بنا کرد، بازیابی کند.

از نکات برجسته بازدید از قلعه ویندسور می توان به کلیسای کوچک قلعه، آپارتمان های دولتی و همچنین گالری باشکوه ملکه اشاره کرد.

قلعه ویندسور (وینزر)
قلعه ویندسور (وینزر)

با کفش پیاده روی از این جاذبه دیدنی انگلیس لذت ببرید. زمین این مکان بسیار بزرگ است، حدود شش مایل در اطراف قلعه امتداد دارد و برخی از بهترین فرصت های سلفی را در هر جایی با این بنای تاریخی به عنوان پس زمینه فراهم می کند.

پارک ملی لیک دیستریکت جاذبه انگلیس

پارک ملی لیک دیستریکت انگلیس که حدود 900 مایل مربع مساحت دارد، مقصدی است که مسافران به انگلستان باید از آن بازدید کنند. با وجود 12 دریاچه از بزرگترین دریاچه های کشور و بیش از 2000 مایل مسیر در انتظار کاوش، جای تعجب نیست که این منطقه با مناظر باشکوهش که انگار مستقیماً از یک نقاشی بیرون آمده است، الهام بخش باشد.

پارک ملی لیک دیستریکت جاذبه انگلیس
پارک ملی لیک دیستریکت جاذبه انگلیس

کارهای دیگری که باید انجام دهید شامل بازدید از آبشارهای متعدد پارک، از جمله Scafell Pike، بلندترین کوه انگلستان است. حتما زمانی را صرف کاوش در برخی از شهرهای کوچک و روستاهای دوست داشتنی که در سرتاسر منطقه پراکنده‌اند، مانند Grasmere بگذرانید. با این حال، بهتر است سوار قایق‌های گردشگری در دریاچه ویندرمر و اولس‌واتر شوید.

کلیسای جامع کنتربری

واقع در قلب شهر تاریخی کنتربری، کلیسای جامع کانتربری (یکی از میراث جهانی یونسکو) خانه اسقف اعظم کنتربری و مهد مسیحیت انگلیسی است. همه چیز از آنجا شروع شد که سنت آگوستین در سال 597، زمانی که او اولین اسقف شد، انگلوساکسون های بت پرست را در اینجا تغییر دین داد. تورهای عالی با راهنما از کلیسای جامع در دسترس هستند، و برای یک تجربه واقعا به یاد ماندنی، رزرو یک شب اقامت در محوطه در Canterbury Cathedral Lodge را در نظر بگیرید.

اما در این شهر زیبای قرون وسطایی چیزهای بیشتری به جز کلیسای جامع آن وجود دارد. کنتربری همچنین یک مقصد فرهنگی و سرگرمی محبوب با فروشگاه‌ها، گالری‌ها و کافه‌های عالی، و همچنین جاذبه‌هایی مانند آن‌هایی است که بر انگلستان قرون وسطایی چاسر و گذشته رومی شهر متمرکز شده‌اند.

برخی از بهترین مکان‌های دیگر برای بازدید در کنتربری عبارتند از: شهر قدیمی، ویرانه‌های کلیسای سنت آگوستین، و خانه قرون وسطایی.

کلیسای جامع کنتربری
کلیسای جامع کنتربری

 کاتزولدز

 کاتزولدز، حدود 787 مایل مربع را پوشش می‌دهد و بخش‌هایی از زیباترین شهرستان‌های انگلستان را در بر می‌گیرد: گلوسسترشر، آکسفوردشایر، ویلت‌شایر، سامرست، ورسسترشر، و وارویک‌شر که پیشنهاد ما چاووش در همه آن هاست.

منطقه ای با زیبایی طبیعی برجسته به دلیل زیستگاه های مرتعی سنگ آهکی کمیاب و جنگل های راش کهنسال، زیبایی کاتزولدز، ارتباط زیادی با روستاها و شهرهای عجیب و غریب آن مانند Castle Combe، Chipping Norton و Tetbury دارد.

 کاتزولدز
کاتزولدز

 

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی