رویداد اکو ۲۰۲۳

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: برگزاری رویداد بین‌المللی کشورهای عضو اکو در ۲۰۲۳ جهشی عظیم در تعریف محور جدید گردشگری در شمالغرب کشور خواهد بود.

کمال‌الدین میرجعفریان روز گذشته ۱۲ شهریور در جلسه هماهنگی رویداد اردبیل ۲۰۲۳ اظهار کرد: برای معرفی فراسرزمینی و در حوزه کشورهای عضو اکو هم برنامه‌ریزی‌ها انجام شود و با استفاده از ظرفیت وزارت خارجه و حضور در نمایشگاه‌های خارجی پیش‌رو ظرفیت‌های استان معرفی شود.

وی ادامه داد: در بحث نرم‌افزاری، اطلاع‌رسانی و تولید محتوا برای معرفی استان باید به بهترین نحو عمل شود، سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف پای کار بیایند و با استفاده از این فرصت محصولات و تاسیسات خود را معرفی کنند.

میرجعفریان گفت: همه باید از ظرفیت‌های این رویداد در جهت معرفی استان حداکثر استفاده را ببریم و دستگاه‌ها و نهادهای مختلف همکاری کامل را برای برگزاری این رویداد داشته باشند.

رویداد اکو ۲۰۲۳
رویداد اکو ۲۰۲۳

در ادامه سرپرست اداره کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل نیز اظهار کرد: بیش از سه ماه تا شروع رویداد اردبیل ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو فرصت داریم و باید با مشخص کردن شرح وظایف‌ دستگاه‌ها کار را به صورت عملی شروع شود.

فردین عینی ادامه داد: تاکنون ۶ کمیته برای برگزاری رویداد اردبیل ۲۰۲۳ مشخص شده‌ ، وظایف آنها تدوین شده‌ و احکام آنها از سوی استاندار اردبیل ابلاغ شده‌ است.

وی اضافه کرد: برگزاری رویداد بین‌المللی کشورهای عضو اکو در ۲۰۲۳ جهشی عظیم در تعریف محور جدید گردشگری در شمالغرب کشور خواهد بود.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما معرفی استان اردبیل در حوزه گردشگری با توجه و تکیه بر داشته‌های طبیعی و تاریخی آن است که تاکنون آنگونه که باید در سطح ملی و بین‌المللی معرفی نشده است.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی