جشنواره‌ سفر به کویر

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از “جشنواره‌ سفر به کویر” به عنوان فرصت و پیش‌درآمدی بر برندسازی کویر کمترشناخته شده این استان نام برد و گفت: برگزاری اولین جشنواره گردشگری سفر به کویر سمنان، زمینه‌ساز برند سازی ظرفیت کویر استان سمنان است.

امیر کرم‌زاده در جشنواره گردشگری سفر به کویر سمنان اظهار کرد: برگزاری این جشنواره یک شروع برای معرفی ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی روستاهای جنوب سمنان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: کویر دلازیان محل مناسبی برای رصد ستارگان است و معرفی آن نقش مؤثری در رونق گردشگری استان دارد.

کرم‌زاده با اشاره به قدمت بیش از ۶۳ هزار ساله تپه‌های میرک واقع در این منطقه بیان کرد: این تپه‌ها، پشتوانه تمدن بشری است و قابلیت تبدیل به سایت موزه را دارد.

کویرنوردی در جشنواره‌ سفر به کویر
کویرنوردی در جشنواره‌ سفر به کویر

سمیه دیانی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری دلازیان، افزود: «کویر دلازیان از تاریک‌ترین نقاط دنیا برای رصد ستارگان است و تپه‌های میرک، معدن گوگرد و قندیل‌های نمکی از جمله ظرفیت‌های گردشگری این منطقه است.»

دهیار روستای دلازیان از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری این روستا دعوت کرد.

جشنواره گردشگری سفر به کویر سمنان مهرماه امسال با برگزاری تور آفرود در کویر سمنان، بازدید از تأسیسات چاه نفت خوریان، تپه‌های تاریخی میرک، شورآب، اجرای گروه‌های آئینی و موسیقی محلی، شترسواری، رصد ستارگان، برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و تولیدات محلی و … برگزار شد.

روز نخست این جشنواره در مجموعه گردشگری ستاره کویر خوریان سمنان و روز دوم این جشنواره گردشگری، شامگاه جمعه ۱۵ مهرماه با اجرای برنامه‌های شاد و متنوع و آئینی در روستای دلازیان برگزار شد.

اولین جشنواره گردشگری با عنوان «سفر به کویر سمنان» با مشارکت فرمانداری سمنان، دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری کومش گشت، انجمن حافظان میراث‌فرهنگی و آئین‌های دیار قومس استان سمنان، مجموعه گردشگری ستاره کویر خوریان، شورای اسلامی و دهیاری روستای دلازیان و روستاهای جنوب سمنان برگزار شد.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی