افزایش امنیت هتلداری با راهکارهای مبتنی بر فضای ابری

تکنولوژی های برتر هتلداری، این صنعت را متحول کرده است. در طول همه‌گیری، از آنجایی که اشغال و درآمد به شادی‌های هولناکی کاهش یافت، اتخاذ راه‌حل‌های مبتنی بر ابر به هتل‌داران کمک کرد تا بهره‌وری را افزایش دهند و سودآوری را در سخت‌ترین زمان‌های صنعت افزایش دهند. از آنجایی که راهکارهای مبتنی بر فضای ابری به طور فزاینده ای رایج می شوند و انتظار می رود هتلداران در دو تا سه سال آینده 7 تا 8 درصد بیشتر در فناوری ابر سرمایه گذاری کنند، هتلداران ممکن است متوجه مزیت کلیدی دیگری برای اتخاذ راهکارهای مبتنی بر فضای ابری شوند: افزایش امنیت دیجیتال. با چهار برابر شدن تهدیدات امنیتی دیجیتال از 1000 بار در روز در سال 2015 به 4000 بار در روز در سال 2020، روی آوردن به راهکارهای مبتنی بر فضای ابری ممکن است به آماده سازی بهتر هتل در برابر نشت داده های احتمالی کمک کند.

راهکارهای مبتنی بر فضای ابری
تکنولوژی های برتر هتلداری، این صنعت را متحول کرده است.

راهکارهای مبتنی بر فضای ابری چیست؟

به زبان ساده، ابر اینترنت است. هنگامی که یک راهکارهای مبتنی بر فضای ابری است، به این معنی است که می توان آن را از یک مکان شخص ثالث از راه دور میزبانی کرد و از طریق یک دستگاه متصل به اینترنت در هر جایی به آن دسترسی داشت. با این حال، به جای نیاز به بارگیری مجدد نرم افزار مورد نیاز در هر دستگاهی که برای دسترسی به راهکارهای مبتنی بر فضای ابری هتل استفاده می شود، فقط یک برنامه ورود به سیستم مورد نیاز است.

راهکارهای مبتنی بر فضای ابری جذاب هستند زیرا راه‌حل‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری را برای نرم‌افزارهای مدرن ارائه می‌دهند که عمدتاً از طریق حذف پایانه‌های فیزیکی و هزینه‌های زیاد مرتبط با نگهداری آنها انجام می‌شود. علاوه بر این، بسیاری از سرویس‌های مبتنی بر ابر مدل «پرداخت در حین کار» را ارائه می‌کنند که به جای نیاز به هزینه‌های سرمایه اولیه که بسیاری از راه‌حل‌ها از نصب سخت‌افزار و نرم‌افزار نیاز دارند، به هزینه‌های مبتنی بر اشتراک و مصرف متکی است.

هتلداران نیز لزوماً نیازی به انتخاب بین میزبانی مبتنی بر فضای ابری و میزبانی داخلی ندارند. راه‌حل‌های ترکیبی، که ترکیبی از فضای ذخیره‌سازی ابری و ذخیره‌سازی محلی است، به هتل‌داران این امکان را می‌دهد که به راحتی فناوری مبتنی بر فضای ابر را ادغام کنند. راه حل های ترکیبی به دلیل توانایی آنها در ارائه مزایای هر راه حل به هتلداران محبوب هستند.

راهکارهای مبتنی بر فضای ابری چیست؟
راهکارهای مبتنی بر فضای ابری چیست؟

امنیت راهکارهای مبتنی بر فضای ابری 

هنگامی که راهکارهای مبتنی بر فضای ابری برای اولین بار در بخش تکنولوژی هتلداری معرفی شدند، بسیاری از مردم در مورد توانایی آنها برای ذخیره ایمن اطلاعات حساس، تردید داشتند. علیرغم پذیرش گسترده و محبوبیت روزافزون آن، هنوز تصورات غلط زیادی در مورد امنیت کمتر فناوری مبتنی بر ابر نسبت به جایگزین های سنتی وجود دارد. ذخیره داده ها در سرویس ها و سیستم های شخص ثالث ممکن است باعث شود هتلدار احساس کند که از کنترل آنها خارج شده است و بنابراین در معرض خطر بیشتری برای از دست دادن اطلاعات و سرقت قرار دارد. 

با این حال، راه حل های مبتنی بر ابر اغلب امن تر از جایگزین های سنتی خود هستند. هنگامی که یک راهکارهای مبتنی بر فضای ابری است، دیگر نیازی به تعمیر و نگهداری دستی در محل ندارد. همه چیز در فضای ابری ابر را می توان از راه دور مدیریت کرد و به طور خودکار به روز کرد. هتلداران می توانند مطمئن باشند که راهکارهای مبتنی بر فضای ابری آنها به طور مداوم با آخرین فناوری های پیاده سازی شده برای مبارزه با تهدیدات امنیتی جدید به روز می شوند. عیب یابی و تعمیر و نگهداری نیز می تواند بلافاصله انجام شود. بدون سرور فیزیکی، نیازی به برنامه ریزی قرار ملاقات خدمات با ارائه دهنده خود نیست.

علاوه بر این، هتلداران دیگر نیازی به نگرانی در مورد پشتیبان‌گیری و نسخه‌های امنیتی ندارند که معمولاً هنگام مجهز شدن به سرور داخلی به آن نیاز دارند. در فضای ابری، تمام داده ها منعکس شده و به طور مداوم در یک سرور ایمن و از راه دور پشتیبان گیری می شوند. انتقال داده هایی که راهکارهای مبتنی بر فضای ابری استفاده می کنند، پروتکل های رمزگذاری شده و با امنیت بالا هستند که در بسیاری از بانک ها استفاده می شوند. این روش‌ها تضمین می‌کنند که هیچ داده‌ای هرگز از بین نمی‌رود، خطر امنیت دیجیتال کاهش می‌یابد، و خرابی‌های شبکه برای عملکرد هتل مضر نخواهد بود.

راهکارهای مورد استفاده هتل داران
راهکارهای مورد استفاده هتل داران

راهکارهای مورد استفاده هتل داران

محبوب ترین راه حل های مبتنی بر فضای ابری در صنعت هتلداری، شامل سیستم های مدیریت دارایی و راه حل های اینترنتی است. PMS های مبتنی بر فضای ابری مسئولیت های حیاتی امنیت داده ها را از یک هتلدار و بر عهده ارائه دهندگان خود می گیرند که امکان انتقال بی درنگ و ایمن داده ها را فراهم می کنند. به طور مشابه، راه‌حل‌های اینترنتی مبتنی بر فضای ابر می‌توانند در برابر حملات سایبری که به سمت داده های هتل های آسیب‌پذیر و متصل به Wi-Fi هدایت می‌شوند، محافظت کنند. با این حال، بسیاری از ارائه دهندگان فناوری در حال توسعه روش هایی برای ادغام فضای ابری در ارائه راه حل های خود هستند.

با مدیریت دسترسی ضروری برای ایمنی هتل و مهمان و با امکانات حیاتی مانند دسترسی به موبایل که نیاز به ادغام یکپارچه با عملیات موجود دارد، راه حل دیگری که هتلداران باید در نظر بگیرند، اجرای مدیریت دسترسی مبتنی بر فضای ابر است. تغییر به یک سیستم مدیریت دسترسی مبتنی بر فضای ابر به هتلداران این امکان را می دهد که از مزایای امنیت هتل در فضای ابری به حداکثر برسند. با توجه به ایمنی و امنیت مهمان اولین نگرانی برای هتل‌ها، نیاز به انجام به‌روزرسانی‌ها امنیتی خودکار در یک سیستم مدیریت دسترسی اولویت بالایی دارد. علاوه بر این، انتقال راه حل مدیریت دسترسی خود به یک پلت فرم مبتنی بر ابر می تواند به امنیت فیزیکی ملک نیز کمک کند: از آنجا که هتلداران می توانند عملیات دسترسی امنیتی را از یک دستگاه خارج از محل نظارت و کنترل کنند، می توانند سریعتر به تهدیدات امنیتی شناسایی شده پاسخ دهند.

امنیت راهکارهای مبتنی بر فضای ابری 
امنیت راهکارهای مبتنی بر فضای ابری

تأثیر فناوری ابری بر صنعت هتلداری بسیار زیاد است. از آنجایی که هتلداران همچنان به دنبال راه حل های عملی برای تهدیدات امنیتی مدرن هستند، مزایا استفاده از راهکارهای مبتنی بر فضای ابری غیرقابل انکار است.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی