مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای برزیل

بزرگترین کشور آمریکای جنوبی، برزیل تقریبا نیمی از قاره را اشغال می کند. تقریباً تمام آن در نیمکره جنوبی قرار دارد، و بیشتر آن مناطق استوایی است، با مناطق وسیعی از جنگل های بارانی پر از گیاهان عجیب و غریب و حیات وحش. ساحل اقیانوس اطلس 7400 کیلومتری برزیل مملو از سواحل شنی طلایی است و فضای داخلی آن مملو از منابع معدنی است. طلای معادن برزیل هنوز هم در میان کلیساهای پرتغال، قدرت استعماری که تا سال 1822 بر برزیل حکومت می کرد، پوشیده شده است. این تأثیر قوی پرتغالی در معماری استعماری برزیل، در هنرهای تزئینی مانند کاشی های لعاب دار در کلیساها و صومعه های آن و همچنین در زبان مشهود است. برای گردشگران، برزیل هم یک بهشت ​​گرمسیری و هم یک مقصد فرهنگی هیجان‌انگیز با جاذبه‌هایی برای همه سلیقه‌ها است، از تعطیلات ساحلی ایده‌آل و کاوش‌های جنگل گرفته تا موزه‌های هنری در سطح جهانی و ریتم‌های تپنده کارناوال ریو. برای کشف این مکان فوق العاده، باید تور برزیل و ویزای برزیل را دریافت کنید.

ویزای برزیل
بزرگترین کشور آمریکای جنوبی، برزیل تقریبا نیمی از قاره را اشغال می کند

انواع ویزای برزیل 

دو نوع اصلی ویزا برای برزیل وجود دارد:

ویزای بازدید برزیل (VIVIS)

که به آن ویزای توریستی نیز گفته می شود. این نوع ویزاها برای اقامت کوتاه مدت و حداکثر 90 روز صادر می شوند. انواع ویزای بازدید برزیل عبارتند از:
ویزای توریستی 
ویزای تجاری 
ویزای ترانزیت 

ویزای موقت برزیل (VITEM)

این نوع ویزاها ویزاهای بلندمدت هستند و به دارنده اجازه می دهد بیش از 90 روز در برزیل بماند. اگر ویزای موقت دریافت می کنید، پس از ورود به برزیل، باید ظرف 90 روز در دفتر محلی پلیس فدرال برزیل (DPF) ثبت نام کنید. شما کارت ثبت مهاجرت (CRNM) خود را دریافت می کنید و برای مدت معینی (معمولاً یک تا سه سال) اقامت دریافت می کنید. قبل از انقضای آن، کارت ثبت نام قابل تمدید است. انواع ویزای موقت برزیل عبارتند از:
ویزای کار برزیل
ویزای دانشجویی برزیل
ویزای اتحاد خانواده برزیل

"انواع

ویزای توریستی 

ویزای توریستی برزیل برای خارجی هایی صادر می شود که می خواهند برای مقاصد کوتاه مدت از برزیل دیدن کنند. حداکثر برای مدت 90 روز صادر می شود. همانطور که از نام آن پیداست، اگر می خواهید به عنوان توریست یا برای اهداف تفریحی از جمله فعالیت های ورزشی از برزیل دیدن کنید، برای ویزای توریستی برزیل اقدام می کنید.

ویزای تجاری 

ویزای تجاری برزیل نوعی ویزا است که برای خارجیانی که برای مقاصد تجاری سفر می کنند، صادر می شود. این شامل شرکت در جلسات، مذاکرات، گزارش (برای روزنامه نگاران)، امضای قراردادها، و همچنین برای خدمه یک هواپیما یا کشتی است.

ویزای ترانزیت 

اگر هواپیما را در فرودگاه برزیل عوض کنید یا در مسیر خود به مقصد دیگری از خاک برزیل عبور کنید، به ویزای ترانزیت نیاز دارید.

اگر یک پرواز اتصال در فرودگاه برزیل دارید که با همان بلیط هواپیما رزرو شده است، نیازی به ویزای ترانزیت ندارید. این برای فرودگاه هایCuritiba (CWB)، Florianopolis (FLN)، Porto Alegre (POA)، Porto Seguro (BPS) و Salvador (SSA) اعمال نمی شود.

همچنین اگر قصد ترک منطقه بین المللی فرودگاه یا مهاجرت را ندارید، نیازی به ویزای ترانزیت ندارید.

ویزای کار 

اگر شغلی در برزیل پیدا کرده اید می توانید برای ویزای کار برزیل اقدام کنید. کارفرمای جدید شما باید از وزارت کار برزیل برای کار در شرکت آنها تاییدیه بگیرد. زمانی که وزارت کار این درخواست را تایید کرد، کنسولگری برزیل را که در آنجا برای ویزای کار درخواست خواهید کرد، اطلاع می دهند.

سپس مقامات کنسولگری ویزا را روی پاسپورت شما مهر می زنند و می توانید به برزیل سفر کنید، جایی که باید ظرف 90 روز در پلیس فدرال ثبت نام کنید.

مدت زمان ویزای برزیل چقدر است؟

مدت زمان ویزای توریستی برزیل حداکثر 90 روز می باشد. با این حال، بسته به انتخاب خدمات کنسولی برزیل، می توان آن را با کمتر از آن صادر کرد. مدت زمان ویزای موقت بسته به نوع ویزا از یک تا سه سال متغیر است. می توان آن را قبل از انقضا تمدید کرد.

مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای برزیل

1) اصل گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه‌­های قبلی

الف) مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم

ب) ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 3 قطعه عکس 4*3 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه

4) اصل گواهی تمکن حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی، مطابق با نام مسافر در پاسپورت و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد.

* باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر ۵0.000.000 تومان باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای برزیل
کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

5) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف) پزشکان : پروانه مطب یا حکم کارگزینی به همراه فیش حقوق از محل کار، پروانه دائم پزشکی و کارت نظام پزشکی (معتبر برای سال جاری)

ب) وکلا : پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی : حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر شرکت

د) بازنشسته‌­ها : حکم بازنشستگی، آخرین حکم افزایش حقوق، آخرین فیش حقوقی

ه) مشاغل غیردولتی : گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر شرکت

و) در صورت خویش فرما بودن : جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه : اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر شرکت

ح) دانش آموزان، دانشجویان : اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت­نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌­باشد.

6) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

7) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه­‌دار

* تکمیل فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق

* حضور مسافرین در سفارت الزامی نمی باشد ولی در صورت درخواست سفارت، حضور فرد در سفارت به منظور مصاحبه الزامی می­باشد.

لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می باشد.

* ارائه کارت واکسن مورد تائید کشور برزیل.(فایزر، مدرنا، جانسون، آسترازنکا، سینوفارم، سینوواک، اسپوتنیک)

دانلود فرم مشخصات فردی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی