حمایت از گردشگری نجوم در شهرستان سرایان

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی در دیدار با فعالان گردشگری سرایان قول حمایت از گردشگری نجوم در این شهرستان را داد.

علی اصغر شالبافیان شامگاه پنج شنبه ۲۱ مهر در دیدار با فعالان گردشگری سرایان اظهار کرد: گردشگری در کشور ما به چند شهر شناخته شده محدود شده است در حالی که همه شهرهای ایران باید از مزیت اقتصادی و فرهنگی گردشگری استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: می‌خواهیم با رویداد محور کردن گردشگری مناطق ناشناخته و فرصت‌های کمتر شناخته شده را معرفی کنیم.

شالبافیان بیان کرد: در محرم امسال گردشگران زیادی از آئین‌های عاشورایی در مناطق مختلف کشور دیدن کردند و بسیاری از آنان تحت تأثیر قرار گرفتند.

گردشگری نجوم در شهرستان سرایان
گردشگری نجوم در شهرستان سرایان

وی ادامه داد: با توجه به این موارد می‌توان گفت: با استفاده از فرصت گردشگری و توسعه آن امکان تأثیرگذاری فرهنگی نیز وجود دارد.

معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ظرفیت آسمان کویر سه قلعه و سرایان برای نجوم اظهار کرد: با توجه به این ظرفیت باید یک رویداد تولید محتوا با توجه به نجوم و گردشگری نجوم داشته باشیم.

شالبافیان بیان کرد: همچنین مانند کاری که برای سرایان انجام دادیم می‌توانیم خبرنگاران خارجی که در ایران حضور دارند را برای معرفی ظرفیت‌های نجوم و سه قلعه به منطقه بیاوریم که بی شک تأثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: با توجه به قانون بودجه هزینه‌های تبلیغ جاذبه‌های گردشگری جز هزینه‌های قابل قبول مالیاتی است که صاحبان صنایع و شرکت‌ها می‌توانند از این فرصت نیز استفاده کنند.
معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: وزنه تبلیغات گردشگری سرایان به واسطه دوری از مرکز باید سنگین باشد؛ همچنین برای تکمیل ساختمان نجوم ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص می‌یابد.

شالبافیان یادآور شد: گردشگری نجوم بر فکر و روحیات افراد نیز تأثیر می‌گذارد و از این جهت از آن حمایت می‌کنیم.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی