اسکان بیش از ۱۵ هزار گردشگر فرهنگی در مدارس آستارا

مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: از اول تیر سال جاری لغایت پانزدهم شهریور، ۱۵ هزار و ۵۰۹ گردشگر فرهنگی در قالب ۳۶۲۹ خانوار در مدارس شهرستان مرزی بندر آستارا اسکان داده شده‌اند.

بیژن خالق وردی‌پور در جمع خبرنگاران با اشاره به اتمام اسکان فرهنگیان اظهار کرد: از اول تیر ماه سال جاری لغایت پانزدهم شهریور ماه، ۱۵ هزار و ۵۰۹ گردشگر فرهنگی در قالب ۳۶۲۹ خانوار در مدارس شهرستان مرزی بندر آستارا اسکان داده شده‌اند.

وی افزود: ستاد اسکان فرهنگیان شهرستان آستارا در تابستان سال جاری به لحاظ میزان پذیرش و ساماندهی گردشگران فرهنگی در سطح استان گیلان پس از بندر انزلی در جایگاه دوم قرار دارد.

خالق وردی پور تعداد مدارس مجری طرح اسکان فرهنگیان را ۱۰ واحد آموزشی با ۷۶ باب کلاس درس عنوان کرد و گفت: تعداد کلاس‌های درجه الف و ب به ترتیب ۲۹ و ۴۷ باب است که به امکانات رفاهی نظیر فرش، موکت، یخچال، تلویزیون، تشک، گاز سه‌شعله و سیستم گرمایشی مجهز هستند.

مدارس شهرستان مرزی بندر آستارا
مدارس شهرستان مرزی بندر آستارا

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا به اسکان گردشگران فرهنگی در خانه معلم این شهرستان واقع در خیابان فارابی روبروی ساختمان اداری آموزش و پرورش اشاره و خاطرنشان کرد: در خانه معلم این شهرستان مرزنشین با شش اتاق و ۲۳ تخت از آغاز اجرای طرح اسکان نوروزی گردشگران تاکنون ۱۶۹۲ نفر مورد پذیرش قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به ارائه خدمات به گردشگران فرهنگی توسط چهار نفر از عوامل اجرایی ستاد اسکان فرهنگیان واقع در آموزشگاه استثنایی عدالت عنوان کرد: در راستای رفاه حال مسافران ۳۰۰۰ بروشور گردشگری در سطح شهرستان توزیع و ۲۰ عدد بنر راهنما نصب شده است.

به گزارش ایسنا، شهرستان مرزی بندر آستارا با بیش از ۹۱ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و مرز با کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است و ۱۶۰ مدرسه دولتی و غیردولتی و حدود ۱۸ هزار نفر دانش‌آموز دارد.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی