خطوط هوایی بعد از همه گیری جهانی

همه‌گیری جهانی با کاهش چشمگیر تقاضا، کاهش شدید هواپیما، کاهش قابل توجه تعداد کارکنان و تعطیلی سریع خطوط هوایی، تأثیر مخربی بر صنعت هوانوردی گذاشته است. با این حال، هنگامی که خطوط هوایی شروع به بازگشت به شرایط عادی می کنند – خطوط هوایی بعد از همه گیری جهانی چگونه می توانند با واقعیت جدید سازگار شوند؟

اغراق کردن اینکه همه گیری COVID-19 چقدر خطوط هوایی را ویران کرده است دشوار است. در سال 2020، درآمد صنعت به 328 میلیارد دلار رسید که حدود 40 درصد از سال قبل است. از نظر اسمی، این میزان مشابه سال 2000 است. انتظار می‌رود این بخش برای سال‌های آینده کوچک‌تر شود. ما پیش بینی می کنیم که ترافیک قبل از سال 2024 به سطح 2019 باز نمی گردد.

برای اینکه چگونه آینده ممکن است برای خطوط هوایی با فروکش کردن بحران COVID-19 باشد، شکل جدید صنعت هواپیمایی در آینده را بخوانید.

از مشکلات مالی که بگذریم، اثرات درازمدت این همه گیری بر حمل و نقل هوایی در حال ظهور است. برخی از این موارد واضح است: استانداردهای بهداشت و ایمنی سختگیرانه تر خواهند بود و دیجیتالی شدن به تغییر تجربه سفر ادامه خواهد داد. از برنامه‌های تلفن همراه برای ذخیره گواهی‌های واکسن مسافران و نتایج آزمایش کووید-۱۹ استفاده می‌شود.

با این حال، اثرات دیگر عمیق تر هستند. برخلاف بحران مالی جهانی سال 2008 که صرفاً اقتصادی بود و قدرت مخارج را تضعیف کرد، کووید-19 رفتار مصرف کننده و بخش خطوط هوایی را به طور غیرقابل برگشتی تغییر داده است.

خطوط هوایی بعد از کرونا
خطوط هوایی بعد از کرونا

ویروس COVID-19 بدون شناسایی مرز در سراسر جهان گسترش یافته است. همه صنایع، همه بخش‌ها و تمام جنبه‌های زندگی ما را با خسارات اقتصادی و مالی ویرانگر و عدم قطعیت‌های قابل توجه تحت تأثیر قرار داده است.

تأثیر COVID-19 بر ترافیک برنامه‌ریزی شده مسافری جهان برای سال 2020 (نتایج واقعی)،
در مقایسه با سطوح 2019:
– کاهش کلی 50 درصدی صندلی های ارائه شده توسط خطوط هوایی
– کاهش کلی 2703 میلیون مسافر (60-%)
– تقریبا 372 میلیارد دلار از دست دادن درآمد ناخالص عملیات مسافری خطوط هوایی

این مقاله به بررسی تغییرات اساسی در صنعت هوانوردی می‌پردازد که از این همه‌گیری ناشی شده‌اند. برای هر یک از این جابجایی ها نیز فراخوانی برای اقدام صادر می کنیم. با پاسخ قاطعانه به این تغییرات اکنون، حامل‌ها باید بتوانند فراتر از همه‌گیری نگاه کنند و با واقعیت‌های بلندمدت COVID-19 سازگار شوند.

تطبیق و ظهور خطوط هوایی بعد از همه گیری جهانی 

در حالی که تأثیرات COVID-19 سریع، گسترده و شدید بوده است، اپیدمیولوژیست ها مطمئن هستند که دائمی نخواهند بود. مانند همه همه‌گیری‌های جهانی قبلی، این همه‌گیری در نهایت به پایان خواهد رسید و خطوط هوایی باید راه‌های جدید عملیاتی را تطبیق داده و گسترش دهند تا بهبود مستمر را پیش ببرند و ارزش‌های آینده را برای رشد پایدار باز کنند. بنابراین، بخش‌های عملیاتی باید فن‌آوری‌ها، فرآیندها و منابع خود را مورد بازنگری و ارزیابی مجدد قرار دهند تا اطمینان حاصل شود که یک خط هوایی ناب، بهینه و پایدار در حال حرکت رو به جلو است.

هنگام بررسی مناطقی که کارایی عملیاتی را می توان به راحتی بهبود بخشید، صرفاً انتخاب موارد بودجه کلان مانند کارکنان، سفارشات هواپیما و گزینه های مسیر، غیر معمول نیست. اغلب نادیده گرفته می‌شوند جنبه‌های روزمره عملیات که آن‌طور که باید کارآمد عمل نمی‌کنند، و اگر به‌طور عینی دیده شوند، «برنده‌های سریع» برای درآمدهای مالی شرکت هواپیمایی هستند.

به عنوان مثال، یک راه حل مدیریت اسناد برون سپاری و در سطح سازمانی، یک راه حل عملیاتی ابتکاری و یک بهینه ساز هزینه است که ثابت شده است به طور مستقیم از تلاش های تغییر هزینه خطوط هوایی، ثبات عملیاتی، کاهش ریسک و سایر مزایای کلیدی پشتیبانی می کند.

تطبیق و ظهور خطوط هوایی بعد از همه گیری جهانی 
تطبیق و ظهور خطوط هوایی بعد از همه گیری جهانی

بهینه سازی منابع

با وجود عدم قطعیت های پیرامون تقاضای مشتری، بخش های عملیاتی باید اطمینان حاصل کنند که منابع آنها کاملاً بر روی فعالیت های تجاری حیاتی و ارزش افزوده متمرکز است. برای مثال، فرآیند مدیریت اسناد عملیاتی در داخل، می‌تواند پیچیده و زمان‌بر باشد، زیرا بخش‌ها از مجموعه ابزارهای متعدد در انواع مختلف ناوگان برای مدیریت محتوا، توزیع و مشاهده استفاده می‌کنند. مناظر تکه تکه شده مانند این، اغلب منجر به گلوگاه فعالیت در طول به روز رسانی OEM، و احتمال افزایش هزینه های زیرساخت و آموزش مداوم و نیازهای نرم افزاری می شود.

با برون سپاری، پیچیدگی های مرتبط با مدیریت اسناد فنی، خطوط هوایی به تیمی ماهر از کارشناسان مهندسی محتوا دسترسی خواهند داشت، که نه تنها بار مربوط به مدیریت اسناد ساختاریافته را حذف می کنند، بلکه از قدرت آن برای ارائه قابلیت استفاده بیشتر برای کاربران نهایی نیز استفاده می کنند. به این ترتیب، این تضمین می‌کند که فوراً ارزش آنها را در سازمان افزایش می‌دهد و به آنها اجازه می‌دهد بر روی عملیات اصلی تجاری که بیشترین اهمیت را دارند تمرکز کنند.

چابکی و انعطاف پذیری خطوط هوایی بعد از همه گیری جهانی 

با افزایش عدم اطمینان، شرکت های هواپیمایی باید بتوانند خود را با اوج ها و پایین ترین سطح های تقاضا تطبیق دهند. بنابراین، داشتن یک فرآیند چابک و منعطف برای مدیریت اسناد عملیاتی از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. همانطور که قبلاً ذکر شد، رسیدگی به اسناد ساختاریافته مانند XML یک فرآیند فوق‌العاده فشرده برای بخش‌های عملیاتی داخلی است، به‌ویژه زمانی که زمان حسابرسی اجرا می‌شود، نیازهای نهادهای نظارتی مختلف را برآورده می‌کند و مجبور به مدیریت بازبینی‌ها و انتشارات از تامین‌کنندگان هواپیما است. ناگفته نماند استرس ناشی از تلاش برای مدیریت این همه در کنار سایر نیازهای عملیاتی و  افزایش کارمندان آموزش‌دیده فنی به اندازه کافی سخت است، اما زمانی که این دوره‌های اوج کاهش می‌یابد، تخصیص مجدد کارکنان می‌تواند حتی سخت‌تر شود و شما مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی خواهید بود. 

چابکی و انعطاف پذیری خطوط هوایی بعد از همه گیری جهانی 
چابکی و انعطاف پذیری خطوط هوایی بعد از همه گیری جهانی

یک راه حل برون سپاری

در این محیط کنونی، شرکت‌های هواپیمایی پیشرو در حال ارزیابی مجدد همه حوزه‌های عملیات خود هستند تا نحوه عملکرد خود را اساساً تطبیق دهند و این در مورد مدیریت اسناد نیز صدق می‌کند. در حالی که به ناچار، برخی از خطوط هوایی ترجیح می‌دهند مانند همیشه کار کنند و به فناوری قدیمی و دست و پا گیر و فرآیندهای داخلی کند بازگردند. آن دسته از خطوط هوایی که ارزش راه حل مدیریت اسناد برون سپاری شده را در این محیط جدید تشخیص می دهند، بدون شک به یک تغییر پلکانی در کاهش هزینه، بهینه سازی کارایی عملیاتی و در عین حال از قدرت داده های ساختاریافته دست خواهند یافت.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی