دریاچه «آهنک» پاک می‌شود

معاون گردشگری استان تهران از پاکسازی عمق دریاچه‌ «آهنک» فیروزکوه از زباله‌ با همکاری و مشارکت جمعی از غواصان خبر داد.

به‌ گزارش ایسنا، علی رفیعی گفت: برای نخستین‌بار در تهران با هدف توسعه و ترویج گردشگری پایدار با شعار حفظ طبیعت برای آیندگان، یک دریاچه طبیعی از زباله پاک می‌شود.

معاون گردشگری تهران با بیان این‌که پاکسازی دریاچه موجب حفظ موجودات جانوری و گیاهی این جاذبه طبیعی می‌شود، افزود: پاکسازی دریاچه آهنگ از زباله به صورت داوطلبانه توسط غواصان انجام خواهد شد که حتما در حفظ و حیات آن مؤثر است.

محمد حیدری‌منش ـ فرماندار فیروزکوه ـ نیز گفت: در سال‌های اخیر ساماندهی نامناسب گردشگری و حضور بی‌ضابطه برخی افراد که در حفظ محیط‌زیست اهتمام نداشتند باعث شد زیست‌بوم این دریاچه به خوبی صیانت نشود.

فرماندار فیروزکوه با اعلام حمایت از ایده و طرح‌هایی که به حفظ و نگهداشت جاذبه‌ها طبیعی این شهرستان برای حضور گردشگران کمک کند، از بانیان این اقدام قدردانی کرد.

علی شادلو ـ سرپرست تیم اجرایی پاکسازی دریاچه آهنک و مدرس گردشگری ـ نیز گفت: دریاچه آهنک یک اثر طبیعی بی‌نظیر است که قابلیت ثبت در فهرست میراث طبیعی را دارد.

او با بیان این‌که از درآمد توسعه اکوتوریسم و گردشگری پایدار می‌توان بودجه‌های حفاظتی این دریاچه را تامین کرد، افزود: منطقه فیروزکوه از نظر زمین‌گردشگری ظرفیت بالایی دارد و در شهرستانی که اساس توسعه آن گردشگری قابلیت تبدیل به ژئوپارک را نیز دارد.

پاکسازی این دریاچه یک‌شنبه ۲۶ تیرماه انجام می‌شود.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی