پیشرفت تکنولوژی و کاهش خستگی سفر

تکنولوژی جهان را به شدت تغییر داده است. زندگی را آسان تر و راحت تر کرده است. کارهایی که روزها طول می‌کشید را می‌توان با کمک این فناوری در چند ساعت و دقیقه انجام داد. امروزه تصور زندگی بدون فناوری دشوار است زیرا به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره تبدیل شده است. سفر با ظهور تکنولوژی تکامل یافته است. مردم اغلب در سفر مردد هستند، زیرا به نظر می رسد مشکلات آن بسیار زیاد است. برنامه ریزی یک سفر فرآیندی زمان بر است و مردم اغلب در یافتن زمان برای برنامه ریزی سفر مشکل دارند. فناوری برنامه ریزی سفر را برای مردم آسان کرده است زیرا باعث صرفه جویی در زمان و کمک به برنامه ریزی کارآمد می شود و پیشرفت تکنولوژی و کاهش خستگی سفر با هم رابطه مستقیمی دارد که باعث رضایت مسافران می شود.

این روز ها میل به سفر بیشتر از همیشه است، زیرا مسافران از فناوری استقبال می کنند تا سفر را تا حد امکان راحت و یکپارچه کنند، مسافران می‌خواهند بیشتر سفر کنند و در مقایسه با دوره قبل از همه‌گیری، به طور فزاینده‌ای از دستگاه‌های تلفن همراه برای رزرو، خدمات فرودگاه و جمع‌آوری چمدان استفاده می‌کنند. در حالی که گیت های خودکار شاهد افزایش پذیرش برای کنترل هویت، سوار شدن به هواپیما و کنترل مرز بودند.

چرا تحول دیجیتال در حوزه سفر؟

سال‌های اخیر و همه‌گیری 2020-2021 تقریباً صنعت سفر را به زانو درآورده است و تحول دیجیتال چیزی است که شرکت‌های مسافرتی برای بقا به آن نیاز دارند. کسب و کارهای مسافرتی برای ایجاد فاصله اجتماعی بین مشتریان و کاهش تعامل اجتماعی باید خدمات خود را بهبود بخشند. ورود به فرودگاه ها به صورت آنلاین است، هر گونه رزرو احتمالی نیز آنلاین است.

چرا تحول دیجیتال در حوزه سفر؟
چرا تحول دیجیتال در حوزه سفر؟

طبق مطالعه ای که در ژوئیه 2020 انجام شد، حدود 55 درصد از پاسخ دهندگان در سراسر جهان از فناوری های بالقوه برای شخصی سازی بیشتر سفر خود هیجان زده بودند و سفری با خستگی کمتری تجربه کردند. شرکت‌های مسافرتی راه‌حل‌های فناوری متفاوتی را برای افزایش تجربه مشتریان پیاده‌سازی می‌کنند. مردم معمولاً اطلاعات را به صورت آنلاین جستجو می کنند، از برنامه ها به عنوان راهنمای شخصی استفاده می کنند و از طریق وب سایت ها یا برنامه ها پرواز یا محل اقامت رزرو می کنند. در نتیجه پیشرفت تکنولوژی و کاهش خستگی سفر در راستای یکدیگر قرار دارند. همانطور که مسافران برنامه ریزی قبل از سفر را به صورت آنلاین انجام می دهند، شرکت های مسافرتی باید به صورت آنلاین با آنها تعامل داشته باشند و این کار را به درستی انجام دهند. برای مثال، بسیاری از شرکت‌ها راه‌حل‌های ربات چت و سایر تعاملات آنلاین را برای جذب مشتریان پیاده‌سازی می‌کنند. و این لیست کامل راه حل های فناوری سفر نیست.

مطالعه دیگری که در سپتامبر 2020 انجام شد، به کاربردهای بالقوه ترجیحی فناوری برای سفر توسط پاسخ دهندگان از چندین کشور اختصاص داشت. حدود 38 درصد از مسافران مورد بررسی در سراسر جهان گفتند که مایلند فناوری به کاهش صف‌ها و ازدحام در مکان‌های عمومی کمک کند. در همین حال، 29 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که فناوری باید به اطلاع قبلی از تاخیر سفر کمک کند.

برنامه ریزی سریع، پیشرفت تکنولوژی و کاهش خستگی سفر 

فناوری برنامه ریزی، سفرها را آسان تر کرده است. تمام اطلاعات مورد نیاز برای برنامه ریزی یک سفر عالی به صورت آنلاین در دسترس است. تنها با صرف چند ساعت گشت و گذار در اینترنت می توانید تمام اطلاعات ضروری مورد نیاز خود را در مورد مقصد انتخابی پیدا کنید. حتی اگر به کمک حرفه ای نیاز دارید، می توانید از گروه شرکت های تک ستاره، برنامه سفر و تورها را به صورت آنلاین پیدا کنید و برای راهنمایی با آنها تماس بگیرید. تنها چیزی که برای برنامه ریزی سفر خود نیاز دارید یک کامپیوتر و اتصال به اینترنت است.

 

رزرو آسان

با کمک فناوری، افراد می توانند در عرض چند دقیقه پرواز، اقامتگاه و حتی فعالیت های مورد نظر خود را رزرو کنند. اینترنت امکان یافتن بهترین پروازها و اقامتگاه ها را فراهم کرده است. پلتفرم هایی وجود دارند که می توانند پروازها و گزینه های اقامتی را به شما ارائه دهند که متناسب با نیازها و بودجه سفر شما هستند. شما مجبور نیستید بلیط یا رزرو هتل را پرینت کنید زیرا امکان بلیط الکترونیکی و چک کردن تلفن همراه را دارید. این شما را از دردسر حمل بسیاری از اسناد و همچنین صرفه جویی در مقدار زیادی کاغذ نجات می دهد.

برنامه ریزی سریع، پیشرفت تکنولوژی و کاهش خستگی سفر 
برنامه ریزی سریع، پیشرفت تکنولوژی و کاهش خستگی سفر

روال بسته بندی کارآمد

تکنولوژی، این امکان را برای مردم فراهم کرده است تا روال بسته بندی را بهبود بخشند. بسته بندی کار دشواری است زیرا اگر چیزی مهم را فراموش کنید می تواند سفر و تعطیلات را خراب کند. این فناوری به شما این امکان را می دهد که بدون نگرانی در مورد محدودیت وزن، وسایل های ضروری را با خود به سفر ببرید. برای خواندن در زمان انتظار در فرودگاه یا پروازهای طولانی، نیازی به حمل کتاب های قطور ندارید. همچنین می‌توانید تمام موسیقی‌ها را روی پلتفرم‌های موسیقی داشته باشید، بنابراین نیازی به چمدان های سنگین نیست و می توانید همه این ها را در گوشی همراه خود داشته باشید.

تجربه سفر عالی، پیشرفت تکنولوژی و کاهش خستگی سفر 

فناوری امکان سفر موثر را فراهم کرده است. دیگر لازم نیست نگران خواندن نقشه ها و گم شدن باشید زیرا اکنون می توانید از نقشه های گوگل (google maps) برای رسیدن به مقاصدی که می خواهید بازدید کنید استفاده کنید. شما را از دردسر خواندن نقشه و درخواست مسیر نجات می دهد. نقشه های گوگل می تواند شما را در هر مکانی در هر زمان راهنمایی کند و همچنین پیشنهاداتی را ارائه می دهد.

موانع زبانی مشکل عمده ای است که مردم هنگام سفر در یک سرزمین خارجی با آن مواجه می شوند. این فناوری این امکان را برای مسافران فراهم کرده است که با مانع زبانی مواجه نشوند. اپلیکیشن های ترجمه ای وجود دارند که می توانند ارتباط با بومیان را ممکن سازند.

تجربه سفر عالی، پیشرفت تکنولوژی و کاهش خستگی سفر 
تجربه سفر عالی، پیشرفت تکنولوژی و کاهش خستگی سفر

در ارتباط باش

فناوری به شما این امکان را می دهد که در طول سفر با دنیا در ارتباط باشید. اگر نمی توانید مرخصی بگیرید، می توانید از یک مکان دور کار کنید. جدای از آن، می توانید با عزیزان خود در تماس باشید. این سفر به سرزمین های خارجی را ایمن تر می کند زیرا مردم می دانند کجا هستید.

تجربه شخصی سفر، پیشرفت تکنولوژی و کاهش خستگی سفر

برای داشتن یک تجربه عالی از سفر، مردم دوست دارند یک تجربه شخصی و منحصر به فرد داشته باشند. پیشرفت های تکنولوژیکی این امکان را به وجود آورده است که تجربه ای منحصر به فرد برای شما داشته باشید. پلتفرم‌های زیادی مانند وبلاگ‌ها، اپلیکیشن‌ها، چت بات ها، خدمات و غیره وجود دارند که می‌توانند به برنامه‌ریزی سفر رویایی و لذت بردن از وقت شما کمک کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی