اولین هتل فضایی جهان: نگاهی به داخل ایستگاه شفق قطبی

وقتی هتلی را اداره می‌کنید، به‌اندازه کافی سخت است که در بالای رقبای خود در اینجا روی زمین باقی بمانید. ایستگاه شفق قطبی که توسط Orion Span ساخته شده است، هر روز 16 بار به دور مهمانان خود در سراسر جهان می چرخد. این بدان معناست که مسافران خوش شانس هر 90 دقیقه یک طلوع و غروب خورشید را از اولین هتل فضایی جهان که در 200 مایلی بالای سطح زمین قرار دارد، تجربه خواهند کرد.

ایستگاه Aurora چه زمانی راه اندازی می شود و چه کسی می تواند در آنجا بماند؟

نام اولین هتل فضایی جهان، از نورهای شفق قطبی که آسمان های قطبی زمین را خیره می کنند، گرفته شده است، این هتل برای اولین بار در جریان اجلاس Space 2.0 در سن خوزه، کالیفرنیا معرفی شد. قرار است در سال 2021 راه اندازی شود و اولین مهمانان خود را در سال 2022 تحویل بگیرند. 

به گفته این استارتاپ، ایستگاه Aurora میزبان شش نفر از جمله دو خدمه و چهار مهمان برای اقامت 12 روزه در فضا خواهد بود. این ایستگاه در ارتفاع 200 مایلی (320 کیلومتری) از سطح زمین، در مدار پایین زمین، اوج می گیرد و هر 90 دقیقه یک سفر به دور سیاره را تکمیل می کند. این بدان معناست که مهمانان هر روز به طور متوسط ​​16 طلوع و غروب خورشید را تجربه می کنند و این شانس را دارند که بر فراز شهر خود پرواز کنند. آنها همچنین این فرصت را خواهند داشت که شفق های شمالی و جنوبی را از پنجره های ایستگاه ببینند.

نگاهی به داخل ایستگاه شفق قطبی
سفر به اولین هتل فضایی جهان، 12 روز طول می کشد و به چهار مسافر در یک زمان (و دو خدمه) تجربه زندگی در فضا را می دهد.

بعد از تنها 2 سال دیگر و با هزینه سرسام آور 9.5 میلیون دلار، آرزوی سفر به فضا، دست یافتنی خواهند شد.Orion Span اکنون رزروهایی را برای اقامت های آینده در ایستگاه Aurora می پذیرد. نمایندگان شرکت گفتند که سپرده 80000 دلاری کاملا قابل بازپرداخت است و به شما امکان می دهد در لیست انتظار قرار بگیرید. این هتل فضایی، همچنین پرداخت رزرو از طریق ارز دیجیتال را می پذیرد. در حالی که قیمت ممکن است سنگین به نظر برسد، اما به طور قابل توجهی کمتر از تخمین های اولیه بین 20 تا 40 میلیون دلار برای هر مهمان است.

قبل از سفر به ایستگاه Aurora، مهمانان در یک برنامه سه ماهه Orion Span Astronaut Certification (OSAC) شرکت می کنند تا برای اقامت خود در فضا آماده شوند.

بانگر در بیانیه‌ای گفت: «اوریون اسپن علاوه بر این، رژیم آموزشی 24 ماهه را برای آماده‌سازی مسافران برای بازدید از ایستگاه فضایی در نظر گرفته و آن را با کسری از هزینه به سه ماه کاهش داده است.»

در طول OSAC، مسافران اصول اولیه پروازهای فضایی و مکانیک مداری را یاد می‌گرفتند، زندگی در یک محیط بدون وزن را تمرین می‌کردند و سایر فعالیت‌های آموزشی را تکمیل می‌کردند. Orion Span گفته است که مهمانان بخش اول برنامه صدور گواهینامه را به صورت آنلاین یا با استفاده از برنامه OSAC که انتظار می رود در سال 2019 منتشر شود، تکمیل کنند.

سه ماه قبل از سفر به ایستگاه شفق قطبی، مهمانان مرحله دوم آموزش حضوری را در مرکز پیشرفته Orion Span در هیوستون تکمیل می‌کنند. این استارت آپ گفت، در آنجا، آنها به درک موفقیت آمیزی از سیستم های فضاپیما و سایر آموزش های احتمالی دست خواهند یافت. سومین و آخرین ماژول آموزشی در طول اقامت مسافر در ایستگاه Aurora تکمیل می شود.

اولین هتل فضایی جهان
افراد خوش شانسی که رزرو خود را تضمین می کنند، تحت یک برنامه گواهینامه فضانوردی Orion Span سه ماهه قرار می گیرند، که عملاً آنها را برای اکثر سفرهای فضایی آینده تأیید می کند.

ایستگاه شفق قطبی و اولین هتل فضایی جهان، چگونه خواهد بود؟

اولین هتل فضایی جهان، تقریباً به اندازه یک کابین بزرگ جت خصوصی خواهد بود. شفق قطبی با ابعاد 13.3 در 4.3 متر و حجم تحت فشار 160 متر مکعب، فضایی دنج و در عین حال راحت برای مهمانان به حساب می‌آید، اما در مقایسه با ایستگاه فضایی بین‌المللی که 109 متر طول دارد و حجم داخلی 916 متر مکعب تحت فشار دارد، کم رنگ است. 

اینترنت پرسرعت به عنوان یکی از بزرگترین اولویت ها در نظر گرفته می شود تا اطمینان حاصل شود که مهمانان می توانند تجربه هتل خود را با دوستان و خانواده در زمین به اشتراک بگذارند.

در همین حال، غذا به همان اندازه لذیذ خواهد بود. یک حد وسط بین رژیم غذایی متوسط ​​فضانوردان و غذا روی زمین در حال حاضر توسط سرآشپزهای حرفه ای در حال آماده سازی است. بدون گرانش همچنین به این معنی است که مهمانان دقیقاً مانند فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی دوش می‌گیرند و از حمام استفاده می‌کنند. 

داستان پشت Orion Span چیست؟

Orion Span یک استارتاپ هوافضا است که در کالیفرنیا فعالیت می کند. بنیانگذار و مدیرعامل، فرانک بانگر به عنوان یک مدیر اجرایی و کارآفرین کهنه کار با تجربه گسترده در ساخت تیم شرکت در مراحل اولیه، محصول و عرضه به بازار توصیف می شود.

علاوه بر مناظر شگفت انگیز زمین و فضا، Orion Span گفته است که مسافران جاذبه صفر را تجربه خواهند کرد و می توانند آزادانه در سراسر ایستگاه پرواز کنند. آنها همچنین به یک تجربه واقعیت مجازی منحصربه‌فرد در هولدک ایستگاه دسترسی خواهند داشت و در آزمایش‌های تحقیقاتی مانند پرورش غذا در حالی که در مدار هستند شرکت می‌کنند – که می‌توانند آن را به عنوان سوغات با خود به خانه ببرند.

او می‌گوید که این شرکت چیزی بیش از یک هتل است: «ما به آژانس‌های فضایی که به دنبال دستیابی به پروازهای فضایی انسان در مدار هستند با کسری از هزینه و فقط برای آنچه استفاده می‌کنند، چارترهای کامل ارائه می‌کنیم.

داستان پشت Orion Span چیست
Orion Span یک استارتاپ هوافضا است که در کالیفرنیا فعالیت می کند

“معماری ما به گونه‌ای است که می‌توانیم به راحتی ظرفیت اضافه کنیم و به ما امکان می‌دهد با تقاضای بازار رشد کنیم، مانند شهری که رو به آسمان روی زمین رشد می‌کند.”

“ما بعداً ماژول‌های اختصاصی را به‌عنوان اولین مجتمع‌های مسکونی جهان در فضا به فروش خواهیم رساند. مالکان آینده شفق قطبی می توانند در کانکس فضایی خود زندگی کنند، از آن بازدید کنند، یا اجاره فرعی کنند.”

این شرکت همچنین بیان می کند که توسعه هتل، بخشی از یک ماموریت بسیار عمیق تر و زمینه ای تر است. پیچیدگی ایستگاه این است که قرار است اولین مقصد از سری مقصدهای سفر در فضا باشد.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی