مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی که به طور رسمی به عنوان جمهوری آفریقای جنوبی شناخته می شود، مکانی عالی برای بازدید از سافاری برای اولین بار است. مناظر کلاسیک آفریقایی را خواهید دید: ساوانای طلایی، تنگه های بزرگ و صحراهای بسیار زیبا، و همچنین گروهی الهام بخش از موجودات آفریقایی. به غیر از پارک‌های بازی معروف کروگر و پارک فرا مرزی Kgalagadi (Kalahari)، آفریقای جنوبی خانه برخی از مجلل‌ترین ذخیره‌گاه‌ها و اقامتگاه‌های بازی خصوصی در جهان است. دوستداران حیات وحش از تمام گوشه و کنار جهان در جستجوی “پنج بزرگ” به اینجا می آیند: شیر، بوفالو، پلنگ، کرگدن و فیل، و اغلب آنها را پیدا می کنند، و خیلی چیزهای دیگر. درخواست ویزای آفریقای جنوبی ویزای بازدیدکنندگان برای مسافران بین المللی (شهروندان سایر کشورها) است که اقامت دائم خارج از آفریقای جنوبی دارند و می خواهند به طور موقت برای اهداف گردشگری یا تجاری برای مدت 90 روز یا کمتر از این کشور بازدید کنند. .ویزا به سادگی نشان می دهد که درخواست شما در سفارت، نمایندگی یا کنسولگری آفریقای جنوبی بررسی شده است و افسر کنسولی تشخیص داده است که شما واجد شرایط ورود به کشور برای هدف خاصی هستید.

ویزای آفریقای جنوبی
آفریقای جنوبی که به طور رسمی به عنوان جمهوری آفریقای جنوبی شناخته می شود، مکانی عالی برای بازدید از سافاری برای اولین بار است.

کلیات ویزای آفریقای جنوبی

ویزا به شما این امکان را می دهد که به یک بندر ورودی آفریقای جنوبی سفر کنید، جایی که یک مقام اداره مهاجرت تعیین می کند که آیا شما مجاز به ورود به آفریقای جنوبی هستید یا خیر و چه مدت می توانید برای آن بازدید خاص بمانید. بازدیدکنندگان محدود به فعالیت یا هدفی هستند که ویزای آنها برای آن صادر شده است.
هنگام ورود به آفریقای جنوبی با خرید تور آفریقای جنوبی، ویزا به عنوان مجوز بازدید کننده در نظر گرفته می شود. مدت اعتبار مجوز از تاریخ ورود به کشور محاسبه می شود و تحت عنوان “شرایط” روی برچسب ویزا تعیین می شود. شما باید اطمینان حاصل کنید که برای ویزا/مجوز صحیح درخواست داده اید. در صورتی که هدف از بازدید به درستی بیان نشده باشد، ممکن است از ورود شما به کشور خودداری شود. 

انواع ویزا

ویزا برای درمان پزشکی
ویزا برای کار در صنعت سرگرمی
ویزا برای شرکت در کنفرانس
ویزا برای انطباق با شرایط معاهده
ویزا برای خدمه (دریایی)
ویزا برای برنامه های تبادل فرهنگی / اقتصادی / اجتماعی
ویزای ترانزیت (اتباع خارجی در مسیر کشورهای همسایه)

انواع ویزای آفریقا
الزامات ویزای بازدیدکنندگان از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، و شرایط ممکن است تغییر کند.

چند نکته در رابطه با ویزای آفریقا

ویزا در بنادر ورودی آفریقای جنوبی و مقامات خطوط هوایی صادر نمی شود
قبل از اجازه سوار شدن به مسافران، موظف به اصرار بر روی ویزا هستند. اگر بدون ویزا وارد شوید، مقامات اداره مهاجرت موظفند شما را با پروازی که به کشور خود باز می گردند، بفرستند.
اتباع خارجی با وضعیت طولانی مدت (مجوز کار/مجوز اقامت) در کشورهای همسایه که از جمهوری برای بازگشت به محل کار یا اقامت خود عبور می کنند مشمول ویزای ترانزیت نمی شوند، مشروط بر اینکه مدرکی دال بر وضعیت خود داشته باشند.

ویزای بازدیدکنندگان آفریقای جنوبی ممکن است برای موارد زیر اعطا شود:
بازدید از خانواده یا دوستان و همچنین برای مقاصد گردشگری
اهداف تجاری
همسر برای پیوستن به همسری که با ویزای کار یا تحصیل در آفریقای جنوبی است
کودکان برای پیوستن به والدینی که با ویزای کار یا تحصیل در آفریقای جنوبی هستند
اهداف مطالعه
فعالیت های خیریه یا داوطلبانه
پژوهش
همایش ها
برای کار در تولید یک فیلم یا نمایش (به عنوان مثال در صنعت سرگرمی)
یا اهداف پزشکی، زمانی که یک بیمار نیاز به دریافت درمان نجات زندگی دارد. (حداکثر اقامت 3 ماه)

مدارک لازم جهت اخذ ویزای آفریقای جنوبی

1. اصل گذرنامه با امضا، به همراه گذرنامه­‌های قبلی

 • مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبروی هم
 • ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 3 قطعه عکس 4.5 *3.5 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی

4) اصل و ترجمه کارت نظام وظیفه (در صورت انجام خدمت سربازی و یا معافیت از آن)

5) اصل و ترجمه سند ازدواج

6) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (ارائه گردش حساب سه ماهه و گواهی تمکن  با مانده یکسان الزامیست و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 7 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد).

الف) حسابهای جاری: کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی و تمکن

ب)  گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده‌­های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی همراه با مهر شعبه و امضاء بانک (ارائه گواهی تمکن برای حساب گردش سود نیز الزامی است)

 • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 50.000.000 تومان باشد.
 • علاوه بر حساب شخصی در صورت خویش فرما بودن ارائه گواهی تمکن و گردش 6 ماهه حساب شرکت یا مرکز مربوطه به انگلیسی با مانده یکسان الزامی می‌باشد.
 • قابل ذکر است در گردش حساب‌ها مبلغ حقوق، دریافتی اجاره خانه و سودسپرده باید مشخص باشد.
 • در مورد گردش حساب‌ شرکت‌ها نیز کلیه نقل و انتقالات وجوه در مورد خرید و فروش‌های شرکت باید مشخص باشد.

7) اصل و ترجمه سند مالکیت و در صورت اجاره دادن اصل و ترجمه اجاره‌نامه

مدارک مورد نیاز ویزا آفریقای جنوبی
کلیه مدارک نیاز به ترجمه انگلیسی دارند بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی:

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی و فیش حقوقی سه ماه آخر از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی

 • در صورتی که صاحب داروخانه، کلینیک و مراکز درمانی، آزمایشگاه و … هستند لیست بیمه برای 6 ماه آخر کارمندان

ب) وکلا: پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و نوع آن از جمله با حقوق یا بی حقوق، سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان و فیش حقوقی سه ماه آخر به همراه کارت پرسنلی

د) بازنشسته‌­ها : ارائه آخرین حکم بازنشستگی، ارائه فیش حقوقی سه ماه آخر و کارت بازنشستگی

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و نوع آن از جمله با حقوق یا بی حقوق از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق سه ماه آخر و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات و لیست بیمه کارمندان شرکت برای 6 ماه اخیر و برگ مالیاتی 3 سال آخر

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و ذکر مرخصی بنا به تاریخ سفر و نوع مرخصی به همراه فیش حقوقی سه ماهه آخر و سابقه بیمه تامین اجتماعی با مهر سازمان

ح) دانش آموزان ، دانشجویان: اصل نامه اشتغال به تحصیل و کارت دانشجویی

 • جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل رضایت­‌نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می­‌باشد.

9) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

10) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌دار

 • تکمیل فرم مشخصات فردی و فرم فارسی مربوط به انگلیس به صورت کامل و دقیق
 • حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری الزامی میباشد.
 • لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.

11) دعوت نامه: مدارک میزبان در انگلستان (دعوتنامه به همراه تصویر گذرنامه و مدارک اقامتی دعوت کننده، پرینت حساب بانکی (خویش فرما: 6 ماهه، کارمند: 3 ماهه)، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی 3 ماه آخر، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق و …)، اصل مدارکی که نسبت دعوت کننده و مهمان را مشخص می نماید. (مانند شناسنامه)

* اصل تمام مدارک متقاضی تا پایان فرآیند انگشت نگاری ، نزد آژانس باقی می ماند.

دانلود فرم مشخصات فردی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی