جاذبه های دیدنی مارماریس

مارماریس بیشتر به خاطر تعطیلات استراحتگاهی همه جانبه اش که به طور کامل بر خورشید و شن تمرکز دارد، شناخته شده است. با این حال، فراتر از ساحل، کارهای زیاد و جاذبه های دیدنی مارماریس، آن را به شهری شلوغ در تعطیلات تبدیل کرده است.

خلیج خیره کننده مارماریس دقیقاً در محل تلاقی دریاهای اژه و مدیترانه قرار دارد و پر از جزایر است و شبه جزیره های ناهموار بسیاری را در بر گرفته است. این امر مارماریس را به یک پایگاه محبوب برای سفرهای قایق‌رانی در امتداد ساحل تبدیل می‌کند.

بر روی خشکی، خرابه‌های دوران کلاسیک Kaunos و Knidos، جزیره یونانی رودس، و بسیاری از مکان‌های تاریخی کوچکتر، همه در فاصله یک روزه آسان از شهر قرار دارند. این امر باعث می‌شود که آفتاب‌جویان تابستان به راحتی برخی از مناظر را در تور مارماریس خود ترکیب کنند.

قایقرانی در خلیج مارماریس از جاذبه های دیدنی مارماریس

مارماریس نام گردشگری خود را به دلیل موقعیت ساحلی عالی خود، روبروی یک بندر زیبا، به خود اختصاص داد. پس جای تعجب نیست که محبوب ترین راه برای تجربه مناظر سرسبز خط ساحلی خلیج مارماریس، رفتن به آب است. تورهای قایق زیادی برای انتخاب وجود دارد. تنها با مدت کوتاهی در شهر، تورهای گروهی یک روزه با قایق‌های بزرگ در اطراف جزایر خلیج مارماریس می‌چرخند و در امتداد ساحل برای توقف شنا لنگر انداخته‌اند.

با این حال، برای بسیاری از مسافران، مارماریس صرفاً نقطه پرش برای یک سفر قایقرانی چند روزه با یک قایق بادبانی چوبی ترکی است. در طول تابستان، سفرهای قایقرانی از بندر مارماریس به سمت شرق در امتداد ساحل جنگلی انبوه به Fethiye یا Göcek حرکت می کنند یا به طور متناوب در اطراف جزایر Dodecanese یونان حرکت می کنند.

قایقرانی در خلیج مارماریس از جاذبه های دیدنی مارماریس
قایقرانی در خلیج مارماریس از جاذبه های دیدنی مارماریس

در حالی که ملوانان باتجربه می توانند برای این سفرها قایق های تفریحی کرایه کنند، یک قایق رزرو کنید و سپس سوار یک کشتی با خدمه شوید که تنها مسئولیت شما غوطه ور شدن در خورشید و دریا است.  کروز آرامش بخش با ناهار یا شام در مارماریس گزینه خوبی برای تجربه بخشی از زندگی مدیترانه ای است. قایق بادبانی سنتی را می توان به صورت خصوصی رزرو کرد، یا می توانید به یک تور گروهی بپیوندید (که در آن سفر خود را حداکثر با 30 مسافر به اشتراک خواهید گذاشت).

تورها یا در اوایل بعدازظهر، شامل ناهار، یا برای دیدن غروب آفتاب، از جمله شام، آغاز می شوند. گزینه تور غروب آفتاب محبوب ترین گزینه است، به خصوص اگر می خواهید عکس های خیره کننده ای در مارماریس از آب بگیرید. تورها معمولاً سه ساعت طول می‌کشند، از جمله یک توقف 30 دقیقه‌ای شنا در یکی از خلیج‌های پنهان بندر مارماریس. حمل و نقل تا هتل مارماریس شما، شامل هزینه می شود. از وگان ها و گیاهخواران می توان پذیرایی کرد، و کودکان زیر 12 سال رایگان هستند، این یک انتخاب عالی برای خانواده ها است.

شهر و قلعه قدیمی مارماریس را کاوش کنید

مارماریس ممکن است یک شهر تفریحی کامل باشد اما تاریخچه ای برای کاوش نیز دارد. حتی اگر تعطیلات خود را به دراز کشیدن در ساحل اختصاص داده اید، یا فقط یک شب قبل از حرکت در شهر هستید، حتماً از منطقه قدیمی شهر بیژو مارماریس دیدن کنید.

قرار گرفتن آن بر روی بندر، قلعه مارماریس و مسیرهای سنگفرش اطراف شهر قدیمی از جاذبه های توریستی تاریخی شهر هستند. این قلعه به عنوان محل استقرار سربازان عثمانی سلطان سلیمان در زمان بازپس گیری جزیره رودس مورد استفاده قرار گرفت.

امروزه، برخی از تالارها برای نمایش آثار باستانی کشف شده در منطقه محلی استفاده می‌شوند، در حالی که باروها مناظر وسیعی را در سراسر خلیج ارائه می‌دهند. مسیر منتهی به قلعه از طریق مسیرهای باریک سنگفرش شده شهر قدیمی است که با کلبه های سفیدکاری شده با بوگنویل هایی که روی دیوارها ریخته شده است. این منطقه کوچک استراحتی آرام از شلوغی بندر است که فقط چند قدم دورتر است.

شهر و قلعه قدیمی مارماریس را کاوش کنید
شهر و قلعه قدیمی مارماریس را کاوش کنید

سفر یک روزه به رودز

جزیره یونانی رودس، بزرگترین جزایر دودکانیز، تنها یک ساعت با خدمات کشتی کاتاماران روزانه (از آوریل تا اکتبر) فاصله دارد. به دلیل نزدیک بودن، بلیط های رفت و برگشت یک روزه این جزیره یونانی را به یکی از محبوب ترین مکان ها برای بازدید در حین اقامت در مارماریس تبدیل کرده است.

تنها با یک روز، گشت و گذار خود را در شهر رودز متمرکز کنید، جایی که تمام جاذبه های گردشگری اصلی در فاصله پیاده روی آسان از بندری که در آن پیاده می شوید متمرکز شده اند. شهر قدیمی دیواری که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است، با کوچه های سنگفرش و باروهای سنگی با رنگ طلایی اش که به کاخ دراماتیک استادان بزرگ منتهی می شود، کانون اصلی تمرکز است.

سفر یک روزه به رودز
سفر یک روزه به رودز

خلیج تورونچ از جاذبه های دیدنی مارماریس

بهترین سواحل در منطقه مارماریس همگی خارج از شهر هستند و در امتداد خط ساحلی پوشیده از جنگل های کاج تپه ای خالدار هستند. هر دو ساحل Turunç (20 کیلومتری جنوب غربی مارماریس) و Içmeler (10 کیلومتری جنوب غربی مارماریس) دارای نوارهای باریک و شنی هستند که در امتداد خلیج‌های سرپناه دنبال می‌شوند. به لطف خط ساحلی کم عمق، هر دوی آنها شنای ایمن را برای کوچولوها ارائه می دهند و آنها را به گزینه های ساحلی عالی برای خانواده ها تبدیل می کند.

مناطق ساحلی امکانات کاملی را برای روزهای راحت آفتاب و شن ارائه می دهند. سالن‌های آفتاب‌گیری زیادی با سایه‌بان برای اجاره وجود دارد و رستوران‌ها و کافه‌ها در کنار ساحل قرار دارند. با این حال، توجه داشته باشید که هر دوی این سواحل در ماه‌های تابستانی پرطرفدار جولای و آگوست بسیار محبوب هستند. فضای ساحل می تواند کمی فشرده و شلوغ باشد.

سریع ترین راه برای دسترسی به هر دو ساحل از شهر مارماریس، تاکسی های آبی است که در طول روز در طول ماه های تابستان به طور منظم بین بندر مارماریس و سواحل رفت و آمد می کنند. در غیر این صورت، مینی بوس های منظمی وجود دارند که بین سواحل و شهر حرکت می کنند.

خلیج تورونچ از جاذبه های دیدنی مارماریس
خلیج تورونچ از جاذبه های دیدنی مارماریس

 کروز در امتداد رودخانه دالیان 

شهر کوچک دالیان در 90 کیلومتری شرق جاده از مارماریس قرار دارد. سفرهای دریایی با قایق رودخانه ای، در امتداد رودخانه پرپیچ و خم دالیان، که اطراف شهر را در بر می گیرد، بهترین فعالیت در اینجاست.

مناظر در امتداد رودخانه چشمگیر است، با سواحل صخره های مرتفع که دارای نماهای مزین به مقبره های بریده شده در صخره است. قدمت این مقبره ها به قرن چهارم و دوم قبل از میلاد می رسد.

قایق ها به سمت پایین رودخانه به سمت ساحل Iztuzu حرکت می کنند و در امتداد خط ساحلی حرکت می کنند یا برای یک تور طولانی تر، از رودخانه به دریاچه Köyceğiz می روند. تورهای دریاچه شامل توقف در چشمه‌های آب گرم سلطانیه می‌شود، جایی که می‌توانید خود را با گل داغ غنی از مواد معدنی بشویید.

بسیاری از اپراتورهای تور در مارماریس سفرهای یک روزه دالیان (معمولاً از طریق هتل شما رزرو می‌شوند) را ارائه می‌دهند که شامل حمل و نقل برگشت به دالیان، ناهار و سفر دریایی به رودخانه به عنوان فعالیت اصلی تور می‌شود.

 کروز در امتداد رودخانه دالیان 
کروز در امتداد رودخانه دالیان

تور محبوبی که این مسیر را ارائه می دهد، تور قایق خانوادگی دالیان از مارماریس است. این یک سفر یک روزه است که حدود 10 ساعت طول می کشد و شامل سوار شدن از هتل، سفر دریایی در امتداد رودخانه دالیان، راهنمای تور حرفه ای، توقف یک ساعته در ساحل Iztuzu، ورودی به چشمه های آب گرم سلطانیه و ناهار میشود.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی