فروش بلیت در «ماچوپیچو»‌ متوقف شد

ازدحام جمعیت و صف‌های طولانی باعث شد فروش بلیت برای بازدید از «ماچوپیچو» یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری کشور «پرو»‌ متوقف شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از نشنال، پس از اینکه بسیاری از بازدیدکنندگان از «ماچوپیچو»‌ به دلیل نبود امکان بازدید از این مکان تاریخی ابراز نارضایتی کردند، مسوولین اداره این مقصد گردشگری، فروش بلیت بازدید را تا جمعه آینده متوقف کردند.

صدها گردشگر در اعتراض به اینکه نمی‌توانند وارد «ماچوپیچو» شوند، مسیرهای قطار نزدیک به «ماچوپیچو» را مسدود کردند. این مشکل از اوایل هفته جاری و در پی ازدحام جمعیت و رزرو بیش ازحد بلیت توسط تورهای داخلی به وجود آمد.

یک گردشگر مکزیکی می‌گوید،‌ برای یک روز  تور به یک شرکت گردشگری پول پرداخت کرده است. برای انتقال به «ماچوپیچو» توسط اتوبوس نیز هزینه جداگانه‌ای پرداخت کرده، اما در زمان رسیدن به این مکان نتوانسته وارد «ماچوپیچو» شود، چراکه بلیتی برای ورود نداشته است.

صف های طولانی و ازدحام در مکان های تاریخی
صف های طولانی و ازدحام در مکان های تاریخی

باتوجه به اینکه رونق سفر و گردشگری پس از همه‌گیری ویروس کرونا آغاز شده است، مقام‌های مقاصد گردشگری مهم جهان تلاش می‌کنند تقاضا زیاد گردشگران برای بازدید از این نقاط گردشگری را مدیریت کنند. مدیریت این مسئله در مکان‌های تاریخی دشوارتر است، چرا که مسوولان باید بتوانند بین صف‌های طولانی گردشگران و حفاظت از مکان تاریخی تعادل برقرار کنند.

ظرفیت حداکثری بازدید روزانه از «ماچوپیچو»‌ ۴,۰۴۴  نفر تعیین شده است،‌ اما وزیر فرهنگ «پرو» به گردشگران درباره احتمال فروش بلیت‌های تقلبی هشدار داده است. این احتمال وجود دارد، که مسافران فریب می‌خورند که سوار قطار شوند و در محل برای بازدید از «ماچوپیچو» خرید کنند، اما پس از رسیدن به این مکان تاریخی متوجه می‌شوند بلیتی برای فروش وجود ندارد.

از زمانی که «ماچوپیچو» در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ به روی بازدیدکنندگان بازگشایی شد، آمار بازدید از این مکان با رشد همراه بوده است. دولت کشور «پرو»‌ در سال جاری دو بار ظرفیت این مکان را افزایش داده است.

منبع: ایسنا

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی