ازمیر ترکیه با تاریخ طولانی و درخشان

ازمیر یکی از محبوب ترین شهرهای ترکیه برای بازدید گردشگران است. ازمیر واقع در سواحل دریای اژه ترکیه، در حدود 3000 سال قبل از میلاد توسط یونانی ها تاسیس شد و سپس توسط رومیان تصرف شد و توسط اسکندر مقدونی بازسازی شد. این شهر بعداً در قرن پانزدهم بخشی از امپراتوری عثمانی شد. بر این اساس، ازمیر دارای تاریخ فراوانی است که بازدیدکنندگان به کاوش می‌پردازند، از جمله تعدادی مکان‌های باستانی مهم.

تجسم فعلی آن نسبتاً مدرن‌تر است، به‌ویژه در منطقه شیک و پر از بارهای آلسانجاک در شمال مرکز، منطقه خرید کوناک در جنوب، و جاده‌ای ساحلی که آنها را به هم متصل می‌کند. با این حال، منطقه شلوغ بازار، پارک‌ها و مجموعه‌ای از ساختمان‌های قدیمی بزرگ بقایای گذشته‌ای باشکوه هستند. 

ازمیر به دلیل آفتاب فراوانی که در طول سال دریافت می کند به عنوان «شهری که خورشید در آن هرگز غروب نمی کند» نیز شناخته می شود. نزدیکی آن به تعدادی از سواحل چشمگیر آن را به مقصدی محبوب برای تعطیلات تابستانی برای گردشگران تبدیل کرده است.

بازدیدکنندگان ازمیر می توانند تعدادی ورزش و فعالیت های آبی مانند قایقرانی، ماهیگیری، غواصی، موج سواری و تورهای قایق در سواحل اطراف را در آب های دریای اژه انجام دهند. کسانی که با کودکان سفر می کنند می توانند از پارک آبی وسیع واقع در حومه شمالی ازمیر استفاده کنند.

سومین شهر بزرگ ترکیه با 5.3 درصد از جمعیت آن
ازمیر، سومین شهر بزرگ ترکیه با 5.3 درصد از جمعیت آن است

چرا ازمیر؟

ازمیر مدرن پس از استانبول و آنکارا، سومین شهر بزرگ ترکیه است. یک شهر دانشگاهی محبوب در ترکیه، بسیاری از جمعیت در هر زمان را دانشجویان جوان تشکیل می‌دهند که به شهر حس جوانی می‌دهد. نزدیکی آن به سواحل وسیع شبه جزیره Çeşme و استراحتگاه کوش آداسی نیز آن را برای تعطیلات تابستانی ایده آل می کند.

ازمیر همچنین مکان های تاریخی و باستانی زیادی دارد که پیشنهاد می کنیم در تور ازمیر از آن ها دیدن کنید.

برج آسانسور ازمیر ترکیه

برج آسانسور تاریخی که در منطقه Karataş ازمیر واقع شده ، در سال 1901 ساخته شده است. Asansör به بازدیدکنندگان اجازه می دهد از بندر به دامنه تپه دسترسی داشته باشند و از طبقه بالای آن مناظر فوق العاده ای را به نمایش بگذارند.

برج آسانسور ازمیر ترکیه
برج آسانسور ازمیر ترکیه

بنای یادبود آتاتورک 

این بنا واقع در Cumhuriyet Sqıare در نزدیکی خلیج ازمیر، به یادبود جنگ معروف در سال 1932 برپا شد و دارای مجسمه سوارکاری برنزی مصطفی کمال آتاتورک، بنیانگذار ترکیه مدرن است.

بنای یادبود آتاتورک 
بنای یادبود آتاتورک

کادیفه قلعه

 نام تپه واقع در منطقه شهری ازمیر و همچنین قلعه ای که در بالای آن قرار دارد. این قلعه باستانی که به نام قلعه مخملی نیز شناخته می‌شود، در زمان سلطنت اسکندر مقدونی ساخته شده است و امروزه نیز پابرجاست.

کادیفه قلعه
کادیفه قلعه

بازار کمرالتی ازمیر

منطقه بازار ازمیر و یکی از پر جنب و جوش ترین بخش های شهر. بازار تاریخی عظیم و همچنین مسجد حصار، ساختار گنبدی بزرگی که با ترکیبی از سبک‌های عثمانی و اروپایی طراحی شده است و قدمت آن به دهه 1590 بازمی‌گردد.

در بازار کمرالتی برای دوستان خود سوغاتی بگیرید که اجناس همگی ترک اصیل است. خیابان خرید طولانی اولین بار در قرن شانزدهم ایجاد شد، اگرچه بسیاری از بازار توسط آتش سوزی بزرگ Smyrna در سال 1922 نابود شد. منطقه کمرالتی که بازار در آن واقع شده است نیز دارای متراکم ترین مکان های دیدنی یهودی در تمام ترکیه است که آن را به یک مقصد زیارتی محبوب تبدیل کرده است.

بازار کمرالتی ازمیر
بازار کمرالتی ازمیر

میدان کوناک ازمیر ترکیه

میدانی شلوغ در منطقه کوناک که برج ساعت ازمیر را در خود جای داده است، یک بنای تاریخی که در سال 1901 برای بزرگداشت سلطنت سلطان عبدالحمید دوم ساخته شد.

همچنین 2 سایت میراث جهانی یونسکو در استان ازمیر وجود دارد که ارزش دیدن را دارند. ویرانه‌های رومی پرگامون آکروپال در حدود 2 ساعت رانندگی در شمال شهر واقع شده‌اند، در حالی که ویرانه‌های شهر یونان باستان افسوس در حدود 1 ساعت رانندگی در جنوب شهر در ساحل غربی آناتولی قرار دارند.

 

موزه باستان شناسی ازمیر، تاریخ عمیق دریای اژه

گذشته باستانی ترکیه این کشور را به مکانی عالی برای کاوش در برخی از منحصر به فردترین آثار باستانی خلیج ازمیر تبدیل کرده است. موزه باستان شناسی شامل مجسمه ها، مجسمه های نیم تنه و ابزار شهری بسیاری است که قدمت آنها به عصر برنز و همچنین دوران یونان و روم باز می گردد. در قلب مرکز شهر در منطقه کوناک واقع شده است، بازدید از سایر مکان های قابل توجه در این منطقه از جمله موزه هنرها و مجسمه های ازمیر و موزه قوم نگاری آسان است.

یک موزه باستان شناسی بزرگ که تعدادی از آثار باستانی از اطراف خلیج ازمیر، از جمله مجسمه های نیم تنه، مجسمه ها و ابزار مربوط به عصر برنز و دوره یونان و روم را به نمایش می گذارد.

موزه باستان شناسی ازمیر، تاریخ عمیق دریای اژه
موزه باستان شناسی ازمیر، تاریخ عمیق دریای اژه

موزه فضای باز آگورا: گذشته ای با الهام از یونان

قبل از اینکه عثمانی ها حکومت کنند، ازمیر یک شهر یونانی پر رونق و پر از تجارت بود. در زمان‌های قدیم، مرکز ازمیر یک بازار بزرگ یا «اگورا» بود که مسافران و مردم محلی می‌توانستند در آن جمع شوند، تجارت کنند و معاشرت کنند. امروز می‌توانید خرابه‌های آن روزهای تجاری گذشته را ببینید که مربوط به دوره‌های هلنیستی، رومی، بیزانسی و عثمانی است. بسیاری از آثار کاوش شده در سایت موزه فضای باز آگورا اکنون در موزه باستان شناسی ازمیر و موزه تاریخ و هنر به نمایش گذاشته شده است. موزه فضای باز آگورا در حال حاضر در حال رزرو است تا در سال های آینده بتوان آن را به یک پارک باستان شناسی و تاریخ تبدیل کرد.

موزه فضای باز آگورا: گذشته ای با الهام از یونان
موزه فضای باز آگورا: گذشته ای با الهام از یونان

موزه قوم نگاری ازمیر: قلب فرهنگ ازمیر

موزه قوم نگاری ازمیر در یک ساختمان سنگی زیبا متعلق به قرن هجدهم قرار دارد که زمانی یک بیمارستان سابق بوده است. این روزها این موزه قصد دارد ماهیت مردم دریای اژه و تاریخ غنی آنها را به تصویر بکشد و اقلام زیادی را به نمایش بگذارد که از ویرانه های فضای باز اطراف حفاری شده اند. در اینجا می‌توانید نمونه‌هایی از لباس‌ها و سفال‌های دوره سلجوقی و همچنین تصاویر بازسازی‌شده اولین داروخانه ترکی استان ازمیر را بیابید. در کنار آثار باستانی پلاکاردهای اطلاعاتی زیادی وجود دارد که هنرها، صنایع دستی و آداب و رسوم منطقه ازمیر را توصیف می کند. به علاوه، ورود به موزه رایگان است.

برج ساعت ازمیر

یکی از نمادین ترین بناهای تاریخی در ازمیر، برج ساعت درست در اسکله در مرکز میدان کوناک واقع شده است. برج ساعت به عنوان هدیه ای از امپراتور آلمان ویلهلم دوم در اواخر قرن بیستم داده شد و در سبک معماری استادانه عثمانی برجسته در قرن های 14 و 15 ایجاد شد. ساعت در حال حاضر یک نقطه ملاقات محبوب برای مردم محلی در داخل شهر است و به عنوان مکانی برای بسیاری از بازارهای روباز و جشن های فرهنگی عمل می کند.

برج ساعت نماد رسمی ازمیر است و در میدان کوناک واقع شده است. این بنا در سال 1901 برای بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد به سلطنت رسیدن عبدالحمید دوم ساخته شد.
برج ساعت نماد رسمی ازمیر است و در میدان کوناک واقع شده است. این بنا در سال 1901 برای بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد به سلطنت رسیدن عبدالحمید دوم ساخته شد.

شیرینی های خوشمزه ازمیر را امتحان کنید

هر شهر در ترکیه نوع متفاوتی از سیمیت، سنتی ترین شیرینی ترکی پوشیده از دانه کنجد را ارائه می دهد. و ازمیر Gevrek قدرتمند را ارائه می دهد. با سیمیتی که در استانبول، آنتالیا یا آنکارا یافت می شود کمی متفاوت است.

سیمیت ازمیر
سیمیت ازمیر

بهترین زمان برای بازدید از ازمیر

بهترین زمان برای بازدید از ازمیر در تابستان برای بهترین تعطیلات ساحلی یا حتی بهار یا پاییز برای سواحل و جاذبه های کمی شلوغ تر است و در عین حال آب و هوای دلپذیری دارد.

محل اقامت در ازمیر

ازمیر اقامتگاه های عالی مانند استراحتگاه های لوکس، هتل ها، آپارتمان ها و هاستل ها را ارائه می دهد که شما می توانید در صفحه هتل های ازمیر، مکان اقامت خود را انتخاب کنید تا لحظات شیرینی را برای سفر خود رقم بزنید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی