جاذبه های دیدنی ازمیر

ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه و یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های منطقه دریای مدیترانه است. ازمیر با بیش از 8000 سال تاریخ باستانی که در حفاری ها و بناهای باستانی (که حتی توسط اسکندر مقدونی بازسازی شد) مشهود است، نه تنها دارای بسیاری از مناظر میراث فرهنگی جذاب است، بلکه دارای آب و هوای ساحلی دوست داشتنی و بازدید از جاذبه های دیدنی ازمیر در تور ازمیر است.

ازمیر به عنوان یک شهر بندری بین‌المللی، تاریخ باستانی و چندلایه  تحت تأثیر تأثیرات متقابل فرهنگی از قبیل: قبایل محلی آناتولی، یونی‌ها، رومی‌ها، ایرانی‌ها، یونانی‌ها، ترک‌ها و عثمانی‌ها، یهودیان سفاردی، ارمنی‌ها و لوانتین‌ها (اروپایی‌های بریتانیایی) شکل گرفته است. 

امروزه ازمیر جایگزین آرام تری برای استانبول محسوب می شود. جاذبه های دیدنی ازمیر و خیابان‌های نخل‌شده آن به شما این حس را می‌دهد که انگار در ترکیبی از محیط بین لس‌آنجلس و یک شهر اروپای غربی هستید. این روزها، شهرهای خارج از ازمیر (مانند Urla و Alacati) به مقصد تعطیلات محبوب برای کسانی تبدیل شده اند که به دنبال فرار از شلوغی زندگی شهری استانبول هستند.

جاذبه های ازمیر
از ضیافت با مردم محلی گرفته تا سفر به گذشته در بناهای باستانی یا صرفاً استراحت در ساحل… در اینجا بهترین کارهایی که در ازمیر، ترکیه انجام می شود، وجود دارد.

کارهایی که باید در ازمیر انجام دهید

ازمیر شهری آرام در ساحل غربی ترکیه، از بسیاری جهات نقطه مقابل استانبول است. استانبول پر از صداها، چهره ها و بازدیدکنندگان از سراسر جهان است. در ازمیر با مردم محلی که ریشه در این منطقه به دوران باستان بازمی گردد، مخلوط خواهید شد. استانبول مجموعه ای گیج کننده از مناظر، رنگ ها و صداها را ارائه می دهد. در ازمیر، دریای لاجوردی ساکت، می تواند ساعت ها تمام توجه شما را به خود جلب کند. نگران نباشید، با این حال، بسیاری از کارهای فعال فوق العاده برای انجام در ازمیر نیز وجود دارد.
در تور ازمیر، نه تنها برای دیدن مناظر، بلکه برای استراحت در مرکز شهر جذاب، زمان زیادی را به خود اختصاص دهید.

آثار باستانی از جاذبه های دیدنی ازمیر 

اینها تنها برخی از بناهای باستانی شگفت انگیزی هستند که باید از آنها دیدن کنید، زیرا واقعاً جزو بهترین جاذبه های دیدنی ازمیر هستند.

ازمیر آگورا 

 باید از بنای باستانی درست در مرکز شهر شروع کنید. ازمیر آگورا که توسط محله‌های مسکونی در دامنه تپه، خیابان‌های بازار شلوغ، و ساختمان‌های تجاری بلند احاطه شده است، تنها بخشی از چشم‌انداز روزمره برای اکثر ساکنان است. در داخل محوطه آگورا، خرابه‌های یک بازار رومی-یونانی شما را به روزهایی برمی‌گرداند که ازمیر یک ایستگاه مهم در جاده ابریشم بود. طاق نماهای طبقه پایین بازار 2000 ساله هنوز دست نخورده هستند و همان آب شیرینی که بازار باستانی را تامین می کرد، هنوز از فواره ها بیرون می آید و امروز از کانالی در امتداد کف می گذرد. این مکان برای ماندگاری ساخته شده است!

تاریخچه ای کوتاه در مورد آگورا ازمیر
تاریخچه ای کوتاه در مورد آگورا ازمیر

ساعات کاری: همه روزه از ساعت 8:30 صبح تا 7 بعد از ظهر (فصل تابستان) و 8:30 صبح تا 17:30 (فصل زمستان)
قیمت: 12 لیر

افسوس

شهر روم باستان افسوس زمانی یک ایستگاه بسیار محبوب در جاده ابریشم بود و اکنون یکی از محبوب‌ترین کارهایی است که در ازمیر انجام می‌شود و تقریباً سالانه ۲ میلیون بازدیدکننده دارد. در زمان‌های قدیم، مردم از سراسر جهان با کشتی به بندر می‌رفتند تا ادویه‌ها و میوه‌های عجیب و غریب تهیه کنند، از پارچه‌سازان با استعداد ترکیه دیدن کنند یا فقط طعم شهر چندفرهنگی را بچشند. کتابخانه بازسازی‌شده سلسوس که با تکنیک دوجداره برای حفظ 12000 طومار موجود در آنجا ساخته شده است، یادآور ارزشی است که ما انسان‌ها همیشه برای دانش و یادگیری قائل بوده‌ایم.

افسوس
افسوس

ساعات کاری: همه روزه از ساعت 8 صبح الی 18:30
قیمت: 72 لیر

آکروپلیس پرگامون

بر فراز تپه‌ای مشرف به شهر مدرن برگاما، آکروپولیس پرگامون، شهری یونان باستان که در قرن دوم قبل از میلاد مقر قدرت بود، قرار دارد. ارتفاع و اندازه محراب پرگامون در ازمیر خیره کننده است.
این مکان بیشتر به عنوان محل محراب پرگامون شناخته می شود، یک ساختمان عظیم با ستون های سر به فلک کشیده و شیب‌دارترین تئاتر باستانی جهان  که به طرز سرگیجه‌آوری از دامنه تپه مشرف به شهر برگاما آویزان است.

چیزهای زیادی برای دیدن در ازمیر وجود دارد، اما در میان بسیاری از جاذبه های دیدنی ازمیر، این یکی غیر قابل چشم پوشی است.

آکروپلیس پرگامون
آکروپلیس پرگامون

ساعات کاری: همه روزه از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر (فصل زمستان) و 8 صبح تا 19 عصر (فصل تابستان)
قیمت: 20 لیر

هیراپولیس-پاموکاله

این شهرک آبگرم یونانی-رومی به دلیل تراس‌های تراورتن سفیدش که توسط چشمه‌های آب گرم طبیعی که از دامنه تپه سرازیر می‌شوند، در صدر فهرست جاذبه های تاریخی ازمیر قرار دارد.استخرهای پاموکاله هزاران سال است که مورد استفاده قرار می گیرند. پس از کاوش در معابد باستانی هیراپولیس و قدم زدن در مسیر باریک پاموکاله، مدتی را به حمام کردن در استخرهای معدنی داغ بگذرانید، درست مانند رومی‌ها.

هیراپولیس-پاموکاله
هیراپولیس-پاموکاله

ساعات کار: 24/7، اما موزه باستان شناسی هیراپولیس هر روز از ساعت 9 صبح تا 12:30 بعد از ظهر و 1:30 بعد از ظهر تا 7 بعد از ظهر باز است.

روستاها و بازارها از جاذبه های دیدنی ازمیر

بازار کمرالتی

وقت اضافی دارید و نمی دانید در ازمیر چه کاری انجام دهید؟ اگر عاشق شلوغی و پچ پچ های یک بازار شلوغ هستید، این جاذبه های دیدنی ازمیر را از دست ندهید. در بازار مرکزی دلپذیر در ازمیر، بازاریان لبخند می زنند و فریاد می زنند و بازدیدکنندگان و مردم محلی را به طور یکسان برای بازدید از اجناس خود دعوت می کنند. برخلاف بسیاری از بازارهای سرتاسر جهان، بازاریاب های ازمیر از گپ زدن خوشحال هستند، حتی اگر بدیهی است که شما ساردین یا لباس عروسی سنتی ترکیه نخواهید خرید.

برای تجربه فرهنگ محلی، هیچ چیز مانند گم شدن در کوچه پس کوچه های یک شهر کوچک، گپ زدن با مردم محلی کنجکاو و کشف جواهرات پنهان خود نیست.

یک یا دو ساعت سرگردان برگاما مقدمه ای عالی برای سبک زندگی محلی است. قبل از اینکه از تپه به سمت آکروپولیس پرگامون بروید، کمی زمان برای کاوش برگاما بگذارید.

ساعات کاری: همه روزه از ساعت 8 صبح الی 8 بعد از ظهر
خیابان های پشتی برگاما

روستای شیرینجه 

خیابان‌های باریک و زیبای شیرنجه، رازهایی را در پشت هر پیچی پنهان می‌کنند و خانه‌های قدیمی در حال فروپاشی را به نمایش میگذارد. در مرکز شهر، مغازه داران صمیمی سلام می کنند و با افتخار محصولات صنایع دستی خود را به نمایش می گذارند.

بالا رفتن از بلندترین نقاط روستا مانند سرگردانی در زمان است. زنان مسن ریز با لباس سنتی از درهای باز با یکدیگر صحبت می کنند، نان در اجاق های سنگی قوس دار می پزند، و گربه ها روی هر سطح موجود می نشینند و غرق در آفتاب بعد از ظهر می شوند. زمان زیادی را برای پرسه زدن در خیابان های شیرنجه بگذارید.
دامنه‌های تپه‌های اطراف شهر به هر کسی که به اندازه کافی ماجراجو باشد اشاره می‌کند تا آنها را کشف کند.

ترکیبی از فرهنگ ترک-یونانی در شیرینجه
ترکیبی از فرهنگ ترک-یونانی در شیرینجه
به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی