مدارک مورد نیاز سفارت برای ویزای مجارستان

از پایتخت باشکوه مجارستان، بوداپست – که “شهر نورها” نامیده می شود – تا بسیاری از دهکده های عجیب و غریب و مناظر خارق العاده آن، این کشور اروپای شرقی حس قوی تاریخ و سنت را در هر لحظه تداعی می کند. بوداپست به طور موجهی با شهرهایی مانند پراگ و حتی پاریس مقایسه می شود و در نتیجه به بزرگترین جاذبه گردشگری این کشور تبدیل شده است. اما همه بهترین مکان ها و کارهایی که باید در مجارستان انجام دهید در پایتخت نیستند. شهرهای دیدنی با هر اندازه در مجارستان جاذبه های تاریخی قدیمی کلاسیک خود را حفظ کرده اند. بسیاری از آنها به وضوح تأثیراتی از فرهنگ های مختلف منطقه ای از جمله همه چیز از مهاجمان ترک گرفته تا طراحان رنسانس ایتالیایی را نشان می دهند. حومه مجارستان شامل برخی از زیباترین مناظر است که در هر نقطه از اروپا می توان یافت. در واقع، در هر کجای مجارستان که باشید، هرگز از کوه‌ها و دریاچه‌های دیدنی، مناظر زیبای رودخانه (دانوب در سراسر کشور می‌گذرد) و دره‌های سرسبز دور نیستید. همه این پس زمینه های خیره کننده همچنین فرصت های بسیار خوبی را برای علاقه مندان به ورزش های ماجراجویی از جمله پیاده روی، دوچرخه سواری، کوهنوردی، کمپینگ و سایر فعالیت های در فضای باز فراهم می کند. برای گشت و گذار در این کشور برجسته اروپایی باید ویزای مجارستان را دریافت کنید.

ویزای شنگن مجارستان
از سال 2007 مجارستان به عنوان کشور عضو اتحادیه اروپا، همچنین به عضویت منطقه شنگن درآمد.

انواع ویزای مجارستان

بسته به هدف شما از سفر به مجارستان، انواع مختلفی از ویزاها برای این مناسبت اعمال می شود. چه قصد سفر، تحصیل یا کار و اقامت دائم در آنجا را داشته باشید، بر این اساس باید برای ویزای شینگن مجارستان دیگری درخواست دهید. از سال 2007 مجارستان به عنوان کشور عضو اتحادیه اروپا، همچنین به عضویت منطقه شنگن درآمد. برای آگاهی از ویزای شینگن و راهنمای اخذ آن این نوشته را بخوانید.

محدودیت های ورود مجارستان در پاسخ به ویروس کرونا

به دلیل شیوع ویروس کرونا، فنلاند و همچنین سایر اعضای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن در اواسط مارس 2020 ممنوعیت ورود اتباع کشورهای ثالث را در سراسر اتحادیه اروپا اعمال کردند. با وجود بهبود وضعیت اپیدمیولوژیک در اتحادیه اروپا و خارج از آن، مجارستان فقط ممنوعیت ورود به موارد زیر را لغو کرده است:

اهداف بشردوستانه،
شهروندان کشور ثالث که اعضای خانواده یک شهروند اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا هستند،
شهروندان صربستان،
اتباع اوکراین حداکثر برای مدت 24 ساعت و در 30 کیلومتری منطقه مرزی.

 شهروندان ژاپن و کره جنوبی برای فعالیت های تجاری 

ویزای مجارستان
ویزای مجارستان

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مجارستان:

1) اصل گذرنامه با امضا به همراه گذرنامه­‌های قبلی

 • مدت اعتبار حداقل 6 ماه از تاریخ ورود و داشتن دو صفحه سفید روبه‌روی هم
 • ارائه گذرنامه جداگانه برای هر نفر الزامی است.

2) 3 قطعه عکس 3.5 * 4.5 رنگی، تمام رخ با زمینه سفید، کاملاً از روبرو، بدون لبخند، بدون عینک، گردی صورت کاملاً مشخص باشد، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه و ویزاهای قبلی یکی نباشد.)

3) اصل و ترجمه شناسنامه (اصل و ترجمه شناسنامه سرپرست خانواده برای تمامی افراد الزامی می‌باشد.

4) اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی (زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر یک هفته قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد و سایز پرینت بانکی A4 باشد.)

 • حساب‌های جاری : کارکرد سه ماه اخیر به زبان انگلیسی
 • گواهی تمکن به زبان انگلیسی برای سپرده های بانکی به همراه گردش سه ماهه سود به زبان انگلیسی از طرف بانک همراه با مهر شعبه و امضا بانک
 • ارائه همزمان گواهی تمکن و کارکرد حساب سه ماهه الزامی است.
 • باید حداقل موجودی حساب یا سپرده برای هر نفر 100،000،000 تومان باشد.

5) اصل و ترجمه سند مالکیت

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مجارستان
مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای مجارستان

6) اصل و ترجمه مدارک شغلی :

الف) پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی مهرشده به همراه نامه مرخصی و سه فیش آخر حقوقی مهرشده از محل کار، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی معتبر برای سال جاری به همراه نامه تاییدیه از سازمان نظام پزشکی، دانشنامه پزشکی با مهر وزارت بهداشت

ب) وکلا : پروانه وکالت

ج) مشاغل دولتی: حکم کارگزینی مهرشده یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر زمان شروع به کار، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سه فیش آخر حقوق و سابقه بیمه تامین اجتماعی بارکددار، آخرین مدرک تحصیلی مرتبط با سمت شغلی

د) بازنشسته­‌ها : حکم بازنشستگی، سه فیش آخر حقوق

ه) مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه در سربرگ شرکت با ذکر زمان شروع به کار، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی به همراه سه فیش آخر حقوقی مهرشده و سابقه بیمه تامین اجتماعی بارکددار، به همراه روزنامه رسمی شرکت

و) در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب /اصل آخرین آگهی تغییرات مربوط به سمت‌های شغلی و تغییر آدرس شرکت / اصل آگهی تاسیس،  کارت مباشرت (در صورت ارائه کارت مباشرت، ارائه جواز کسب اصلی الزامی است.)

ز) معلمان، اساتید و اعضاء هیئت علمی دانشگاه: اصل حکم کارگزینی مهرشده یا گواهی اشتغال به کار در سربرگ شرکت با ذکر زمان شروع به کار، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی به همراه سه فیش آخر حقوقی مهرشده، آخرین مدرک تحصیلی مرتبط با سمت شغلی

ح) دانش آموزان، دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل

 • جهت دریافت تاییدیه دادگستری و امور خارجه گواهی تحصیلی، لطفا موارد زیر را در نظر بگیرید:

– محصلین: گواهی تحصیلی باید مهر مدرسه، منطقه و آموزش و پرورش استان و مهر امضای شخص مربوطه را داشته باشد.

– دانشجویان دانشگاه آزاد علاوه بر مهر دانشگاه، برای تایید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به ستاد مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه نمایند.

– دانشجویان دانشگاه دولتی علاوه بر مهر دانشگاه، برای تایید گواهی تحصیلی و مدارک دانشنامه به وزارت علوم مراجعه نمایند.

* جهت دانش آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه بر نامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت‌نامه کتبی از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی می‌باشد.

7) برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی والدین یا با یکی از آن‌ها سفر می کنند رضایتنامه محضری الزامی است و نیاز به ترجمه به زبان انگلیسی دارد.

مدارک اخذ ویزای مجارستان
کلیه مدارک نیاز به ترجمه رسمی به زبان انگلیسی دارند. (بدون نیاز به تائیدیه دادگستری و امور خارجه)

8) اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌­های خانه‌­دار

 • تکمیل  فرم مشخصات فردی به صورت کامل و دقیق
 • حضور کلیه مسافرین جهت انگشت نگاری در مرکز انگشت نگاری VFS الزامی می­‌باشد.
 • اصل مدارک تا زمان بازگشت مسافر از سفر، نزد آژانس باقی می‌­ماند.
 • چک رمزدار یا ضمانت‌نامه بانکی برای هر نفر حداقل به مبلغ 200.000.000 تومان در وجه آژانس محل ثبت نام جهت ضمانت حسن اجرای تعهدات که پس از  بررسی مدارک در صورت نیاز به ضمانت‌های بیشتر متعاقباً اعلام می‌گردد. 
 • لازم بذکر است با توجه به مدارک ارائه شده و نظر سفارت ممکن است مدارک دیگری از مسافر در خواست گردد که تهیه و ارائه آنها جهت اخذ ویزا الزامی می‌باشد.
 • ارائه کارت واکسن مورد تائید کشور مجارستان (فایزر، مدرنا، جانسون، آسترازنکا، سینوفارم، سینوواک) 

دانلود فرم مشخصات فردی

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی