پل های سرپوشیده گرجستان

پل های سرپوشیده گرجستان پر از ویژگی های اسرارآمیز و روستایی، سوژه های دراماتیک را برای عکاسان و مقاصد هیجان انگیز برای مسافران تور گرجستان ایجاد می کند. از کوه های شمال شرقی تا گوشه جنوب غربی گرجستان، این پل های سرپوشیده از زیباترین پل های اطراف هستند.

ضرورت قرن نوزدهم برای عبور از رودخانه‌ها و همچنین محافظت از خرپاهای پل و عرشه‌بندی در برابر عناصر با پوشش چوبی، امروزه یکی از پرطرفدارترین آثار تاریخ است.

این پوشش که عمدتاً از چوب ساخته شده است، باعث استحکام بیشتر پل شده و عمر آن را تا 100 سال افزایش می دهد. و به همین دلیل، بسیاری از آن‌ها – با اندکی بازسازی از جوامعی که می‌خواهند این نماد تاریخ را حفظ کنند – به‌عنوان نمونه‌ای از کاردستی متخصصان قرن‌ها پیش باقی مانده‌اند.

پل های سرپوشیده در گرجستان
پل های سرپوشیده در گرجستان

داستان های پل سرپوشیده به اندازه خود سازه ماندگار است. برای تامین سرپناه برای مسافران. برای خواستگاری با معشوقه خود و بوسه ای به او، به نام مستعار Kissing Bridge جان بخشید. برای تسکین اسب هنگام عبور از آن . برای هر پل، داستانی وجود دارد.

در گرجستان، بیش از 250 پل سرپوشیده ساخته شد. امروز تقریباً 16 عدد باقی مانده است. این پل‌ها به‌عنوان نقاط عطف تاریخی، داستان‌های جوامع و مردمی را که در آنجا زندگی می‌کردند، روایت می‌کنند. بسیاری دیگر برای تردد وسایل نقلیه قابل دسترسی نیستند، اما بازدیدکنندگان را به قدم زدن در زیر درختچه ها و در طول تاریخ دعوت می کنند.

پل های سرپوشیده گرجستان کرومرز میل

پل سرپوشیده میل کرومر که در سال 1907 در نزدیکی رویستون ساخته شد، که از نایلز کریک می گذرد، دیگر قابل دسترسی نیست. طول آن 132 فوت است و در طرح تاون توری، انتخاب محبوب سازندگان، ساخته شده است. در سال 1976 در فهرست ملی اماکن تاریخی ثبت شد.

پل های سرپوشیده گرجستان کرومرز میل
پل های سرپوشیده گرجستان کرومرز میل

 کنکورد

کنکورد در سال 1872 بر فراز نیکا جک کریک ساخته شد. در دهه 1950 برای تطبیق با دوران مدرن تر، بازسازی شد. این پل یک خطه که در طرح کوئین-راد ساخته شده است، هنوز در حال استفاده است. مردم محلی مدت‌ها این پل را خالی از سکنه می‌دانستند، با داستانی که شامل یک ماشین پارک شده، یک بار اسنیکرز و ارواح کودکان غرق شده است. این مکان در نزدیکی مسیر پارک هریتیج و مسیر دنباله دار نقره ای واقع شده است.

 الدرمیل

پل 100 فوتی Elder Mill Covered Bridge که در خارج از Watkinsville قرار دارد، یکی از معدود پل های فعال باقی مانده در گرجستان است و در مسیر Antebellum گرجستان واقع شده است. این مکان که با واگن از محل اصلی خود بر فراز Calls Creek به اینجا منتقل شده است، توسط یکی از همسایگان با چراغ های رنگی در طول فصل کریسمس تزئین شده است و مکان مناسبی برای عکاسی است. در زیر نهر رز جریان دارد. در فهرست ملی اماکن تاریخی ثبت شده است. یک پارکینگ کوچک در یک طرف پل وجود دارد.

یوهارلی از پل های سرپوشیده گرجستان

پل یوهارلی که توسط همان صنعتگر واتسون میل، در سال 1886 ساخته شد. ساختار 138 فوتی آن در سراسر نهر Euharlee در نزدیکی Cartersville می‌گذرد. مانند بسیاری دیگر، دیگر به روی وسایل نقلیه باز نیست. با این حال، موزه تاریخ Euharlee که در مجاورت پل قرار دارد، تاریخچه این منطقه از جمله مصنوعات مربوط به زمانی که بومیان آمریکایی در اینجا زندگی می کردند را به اشتراک می گذارد. موزه دوشنبه و سه شنبه تعطیل است. موزه تورهای رایگان از چهارشنبه تا یکشنبه ارائه می دهد.

یوهارلی از پل های سرپوشیده گرجستان
یوهارلی از پل های سرپوشیده گرجستان

هارالسون میل 

این اولین پل سرپوشیده ای بود که از سال 1800 در گرجستان ساخته شد. برای حفظ طبیعت تاریخی این منطقه، در سال 1997، جامعه پلی برپا کرد که فضای منطقه تاریخی هارالسون میل را حفظ می کرد، که شامل یک فروشگاه عمومی، خانه آسیاب، سایت آسیاب و یک مغازه آهنگری بود. اگرچه تاریخی نیست، اما ساختار 150 فوتی دو خطه آن چشمگیر است و دامنه آن نهر میل راک را می پوشاند.

پل هوارد

این پل با عبور از نهر بزرگ ابرها در شهرستان اوگلتورپ، 168 فوت طول دارد و در سال 1905 ساخته شد تا جایگزین سازه قبلی شود. پل طراحی تاون لتیس توسط کارگران محکوم با چوب گرجستان جنوبی که توسط راه آهن اسمیت و دانلپ به منطقه منتقل شده بود، ساخته شد. این مکان در سال 1975 به فهرست ملی اماکن تاریخی اضافه شد. در یک منطقه بسیار روستایی، در حدود سه مایلی جنوب شرقی اسمیتونیا قرار دارد و یافتن آن دشوار است.

پل های سرپوشیده گرجستان از طوفان شولز

مردم شهرستان جکسون در سال 1869 دستور ساخت پل جدیدی بر روی طوفان شولز دادند. در سال 1870، این پل در سه مایلی جنوب میسویل قرار داشت. در ارتفاع 127 فوتی با طراحی Town Lattice، به سرعت تبدیل به جاذبه شهر شد. در سال 1994، انجمن آب های غلتشی درخواست کمک مالی فدرال برای بازسازی پل کرد. در ابتدا رد شد، بعدا کمک مالی اعطا شد و پل در سال 2002 ساخته شد.

پل های سرپوشیده گرجستان از طوفان شولز
پل های سرپوشیده گرجستان از طوفان شولز

پل سرپوشیده لولا (پل سرپوشیده سوزی کور)

این کوچکترین پل سرپوشیده گرجستان است – 34 فوت – اما از اهمیت کمتری برخوردار نیست. این یک پل پوشیده از خرپای هاو است که در سال 1915 ساخته شد و بر روی دال اصلی خود قرار دارد. با عبور از گرو کریک، در ملک خصوصی واقع شده است و برای بازدیدکنندگان باز نیست، اما تماشای آن امکان پذیر است. سوزی کور که بود؟ در افسانه ها آمده است که او زنی منحصر به فرد بود که در ایوان خود می نشست و مهتابی را که زیر دامن خود پنهان می کرد می فروخت.

پل پوشیده از میل پول

در سال 1820 برای یک آسیاب خرد کن متعلق به رئیس چروکی جورج ولش ساخته شد و بعداً به نام یک محلی نامگذاری شد. پل اولیه 100 فوتی در سال 1899تخریب شد، اما در دهه 1990 توسط جامعه بازسازی شد و طرحی متقاطع از Town Lattice دارد و اکنون به یک پارک اختصاصی شهرستان تبدیل شده است. این نهر Settendown را در بر می گیرد.

پل کوه سنگی (پل واشنگتن دبلیو کینگ)

در پارک کوه سنگی، پل سرپوشیده کاج و سرو آن در سال 1891 از آتن به مکان فعلی منتقل شد. این ویژگی مهارت واشنگتن کینگ بود. بر روی پایه های سیمانی و گرانیتی جدا و دوباره مونتاژ شد و پارک را به دریاچه کوه سنگی متصل می کند.

پل کوه سنگی (پل واشنگتن دبلیو کینگ)
پل کوه سنگی (پل واشنگتن دبلیو کینگ)

پل سرپوشیده میل استووال

اگرچه پل اصلی نیست، اما این پل 33 فوتی در سال 1895 ساخته شد، زمانی که پل اصلی از بین رفت. با عبور از نهر چیکاماوگا، بسیاری داستان‌های جن زده از صدای گریه نوزادان و کالسکه‌های اسب‌کشی در شب تعریف می‌کنند. این فیلم در فیلم سوزان هیورث، “من از بلندترین کوه صعود می‌کردم” به نمایش درآمد.

پل واتسون میل از پل های سرپوشیده گرجستان

تنها پل سرپوشیده ای که در پارک ایالتی قرار دارد، واتسون میل طولانی ترین پل در ایالت است و در نزدیکی آتن قرار دارد. با رسیدن به ارتفاع 229 فوتی در عرض رودخانه ساوت فورک، در سال 1885 توسط واشنگتن کینگ ساخته شد. خرپا شبکه تاون یک اثر هنری در نظر گرفته می شود که توسط سنجاق های چوبی به هم چسبیده است. این پارک مکانی محبوب برای کمپینگ، پیاده روی و اسب سواری است.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
اخبار و اطلاعیه‌های مهم، تورهای آفری هفتگی